متوسط سیستم‌های کسب درآمد

چگونه در سال ۲۰۲۰ سود ترید آربیتراژ خود را افزایش دهیم؟

آربیتراژ (Arbitrage) ساده است. به دلیل وجود ناکارآمدی در بازار یک دارایی مشابه در صرافی‌های مختلف، قیمت متفاوتی دارد. بنابراین می‌توانید یک دارایی را در یک بازار خریداری کرده و بلا‌فاصله آن را در بازار دیگری با قیمت بالاتر به فروش برسانید. اگر چه این نوع ترید به عنوان یک استراتژی ترید بدون ریسک شناخته می شود، اجرای به صورت دستی تقریبا غیرممکن است؛ زیرا کلید استفاده از این روش، “بلا‌فاصله” انجام دادن آن است.

موثرترین راه برای استفاده از فرصت‌های آربیتراژ در هر بازار استفاده از یک راهکار نرم افزاری برای اتوماتیک کردن این فرایند است. در اینجا چنین پلتفرم هایی را جستجو می کنیم که می توانید تنها با استفاده از مفهوم آربیتراژ، سود روزانه کسب کنید.

به حداکثر رساندن سود آربیتراژ

آربیتراژ روش شناخته شده‌ای در دنیای ترید است. عدم تطابق قیمت به دلیل ناکارآمدی بازار اتفاق می افتد. در پاسخ به این امر، آربیتراژ به عنوان مکانیزمی معرفی شده است تا اطمینان حاصل شود که قیمت ها برای مدت طولانی از ارزش منصفانه خود فاصله نمی‌گیرند و طبیعتا کسانی که به بازار کمک می‌کنند، پاداش می‌گیرند.

آربیتراژ

اوایل ترید‌ها به صورت دستی انجام می‌شدند. امروزه با پیشرفت های فناوری، این فرآیند به صورت خودکار صورت می‌گیرد که بازارها را حتی کارآمد تر نیز می‌کند. سیستم‌های ترید رایانه ای نوسانات قیمت را ۲۴ ساعته رصد کرده و ترید‌ها را تقریبا به صورت لحظه‌ای و بلا‌فاصله انجام می‌دهند. این امر باعث شده تا خطاهای قیمت گذاری در عرض چند ثانیه برطرف شده و فرصت های آربیتراژ با آنها از بین برود.

آربیتراژ در دنیای امور مالی ضروری است. این استراتژی راهی برای کسب درآمد روزانه است. اما برای این کار باید راهکار نرم افزاری مناسب را انتخاب کنید. در حالی که اکثر راهکار‌ها برای بهره‌وری با تعداد محدودی از دارایی‌ها یا بازارها گره خورده‌اند، باید بدانید بهترین مکان برای استقرار راهکار نرم افزاری خود برای سود حداکثری در کجاست.

از زمانی که اولین بازار اختراع شد، آربیتراژ به عنوان یک استراتژی برای ترید وجود دارد و از آن برای هر نوع بازاری استفاده می‌شود. عدم تطابق قیمت هر ثانیه اتفاق می‌افتد. ترید‌های تعدیل کننده به صورت خودکار توسط یک کامپیوتر انجام شده و سود در هر ترید واحد جمع می‌شود. این موضوع مانند یک حلقه بی پایان به نظر رسیده که می‌تواند تا ابد برای شما سود ایجاد کند. با این حال بازارهای سنتی به ساعات کاری گره خورده است و وقتی ساعت کاری تمام شود، صرافی ترید‌ها را متوقف می‌کند. برخی از صرافی‌ها در تعطیلات نیز تعطیل هستند. این مواقعی است که دستگاه سودآوری شما متوقف می شود. به همین دلیل باید به دنبال بازارهای جهانی واقعی باشید که هرگز متوقف نمی‌شوند.

صرافی‌های ارز دیجیتال ۲۴ ساعته باز هستند. آخر هفته یا تعطیلات نیز وجود ندارد و حجم معاملات از هر گوشه‌ی دنیا و در هر زمانی صورت می‌گیرد. با چنین حرکت قیمتی، جای تعجب ندارد که ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات شدید قیمتی خود شناخته شده باشند. ترید با نوسان ۵ الی ۱۰ درصدی قیمت در بازار ارز دیجیتال یک امر عادی است.

نکته دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال برای به دست آوردن داده های قیمتی خود از اوراکل‌ها استفاده می‌کنند. با توجه به رکود و تاخیر، بیشتر اوقات آخرین قیمت صرافی آنقدر به روز نیست که فرصت آربیتراژ دیگری را ایجاد می‌کند. اگر بتوانید سریع عمل کنید و از ۲۴ ساعته حرکت قیمت را پیگیری کنید، بازارهای ارز دیجیتال معادن طلا برای ترید آربیتراژ هستند.

میزبان ربات آربیتراژ خود باشید

آربیتراژ نه تنها تکراری است بلکه تنها با خرید و فروش در صرافی ها می توانید به طور همزمان سود کسب کنید. انجام این کار به صورت دستی تقریبا غیرممکن است. به همین دلیل به یک راهکار نرم افزاری احتیاج دارید. اگر اهل فناوری اطلاعات هستید می‌توانید نرم افزار خود را به عنوان دستگاه پول ساز میزبانی کنید.

راهکار متن باز Blackbird است، یک ربات آربیتراژ بیت‌کوین که به زبان C ++ نوشته شده است. این ربات از تعدادی از صرافی‌ها از قبیل بیتفینکس، OKCoin، کراکن پشتیبانی می‌کند. تنظیم آن کمی کار دارد اما مراحل نصب برای کسی که برنامه نویسی و C ++ را می شناسد بسیار ساده است.

 راه‌اندازی Blackbird به شما امکان می دهد که بین صرافی‌های بیت‌کوین، آربیتراژ خرید/فروش استقراضی داشته باشید اما بیت‌کوین خرید و فروش نمی کند ، بنابراین نیازی به انتقال وجه بین صرافی‌ها نیست.

ربات ترید تنها کوین شما را در یک صرافی خرید/ فروش استقراضی می‌کند. خرید و فروش در دو صرافی متفاوت، به طور مستقل اما همزمان انجام می‌شود. این ربات تنها از بیت‌کوین پشتیبانی می‌کند و استراتژی همیشه بی‌طرف است و هرگز تحت تاثیر حرکت واقعی قیمت BTC قرار نمی‌گیرد. شاید فرصت‌های سودآوری چندان زیاد نباشد اما یک ابزار عالی برای شروع تجربه با ترید آربیتراژ به عنوان یک برنامه نویس است.

از تجربه تجاری خود استفاده کنید

Cryptohopper با کاوش در پلتفرم‌های تجاری خودکار، به شما آزادی کافی برای برنامه‌ریزی اهداف خود را داده و نیازهای اساسی را پوشش می‌دهد. این پلتفرم آنلاین به شما امکان می دهد یک ربات نیمه خودکار تنظیم کنید که بتواند ترید‌ها را از طرف شما انجام دهد.

توجه داشته باشید که رباتی که در مورد آن صحبت می‌کنیم تنها به اندازه شخصی که آن را برنامه ریزی می کند خوب است. اگر پلتفرم‌هایی که در بالا ذکر شد به طور خودکار به دنبال فرصت‌های آربیتراژ و اجرای آنها برای سودهای حاشیه‌ای باشند، این ربات تنها شرایط اساسی را که در ابتدای کار تعیین شده را دنبال می‌کند.

در حال حاضر این پلتفرم از ۱۱ صرافی از جمله بیترکس، Poloniex و بایننس پشتیبانی می‌کند. شاید دامنه مطلوبی برای آربیتراژ نباشد، اما با توجه به اینکه اینها برخی از بزرگترین صرافی‌های موجود در این فضا هستند، فرصت های زیادی برای این کار وجود دارد.

Cryptohopper یک سرویس مبتنی بر اشتراک است و ویژگی آربیتراژ صرافی تنها برای اشتراک حرفه‌ای در دسترس است. استفاده از آن تنها برای کسب سود مداوم واقع بینانه نیست زیرا شما باید قبل از تبدیل شدن به سود، ابتدا کارمزد پرداخت را سر‌به‌سر کنید.

انتخاب پلتفرم معاملاتی به آسانی انتخاب محبوب ترین گزینه نیست. هر پلتفرم جوانب مثبت و منفی خود را دارد و این وظیفه شماست که آنها را متعادل کرده و گزینه‌ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه در راستای هدف شما باشد. همه راهکارهای ذکر شده در بالا این پتانسیل را دارند که به طور روزانه برای شما درآمد کسب کنند.

همه آنها توانایی دنبال کردن استراتژی ترید آربیتراژ را دارند. همه آنها همزمان به چندین صرافی دسترسی پیدا کرده و فرصت‌هایی را که روزانه به وجود می‌آیند را انتخاب می‌کنند.

اگر قبل از اختراع ارز دیجیتال، ترید آربیتراژ سودآور بود، متوجه می‌شوید که در بازار آزادی مانند بازار ارز دیجیتال شانس بیشتری وجود دارد تا در صورت عدم تطابق قیمت سود کسب کنید. بهترین تریدر‌ها تا زمانی که این موضوع وجود دارد از آن استفاده می‌کنند.

در این مقاله، سایتی به نام bitbengrab معرفی شده بود، که پس از تحقیقات متوجه شدیم که مشکوک به کلاهبرداری است؛ به همین دلیل آن را از مقاله حذف کردیم. این مقاله صرفا یک ترجمه است و تیم میهن بلاکچین در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد

منبع
hackernooncryptohopper

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا