پروژه‌های کلاهبرداری

چطور تتر واقعی را از فیک تشخیص دهیم؟

اگر قصد انجام معامله با ارزهای دیجیتال را دارید یا قرار است سود سرمایه‌گذاری خود را در قالب تتر دریافت کنید، حتما این مقاله را بخوانید. متاسفانه با دریافت ارز دیجیتال فیک (معمولا تتر) سر کاربران زیادی کلاه رفته است و اکثرا این موضوع را زمانی متوجه شدند که کار از کار گذشته است. در ویدیوی کوتاه و کاربردی زیر، ساده‌ترین راه برای تشخیص ارز دیجیتال فیک را آموزش می‌دهیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

آموزش تشخیص فیک یا واقعی بودن ارز دیجیتال

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

موضوعاتی که در ویدیو مطرح شد:

  • مقدمه (ابتدا تا ۰۰:۳۰)
  • بررسی ۳ حالت کلی که کلاهبرداران توکن فیک ارسال می‌کنند. (۰۰:۳۱ تا ۰۱:۵۲)
  • آموزش تشخیص تقلبی با واقعی بودن تتر به کمک مرورگر بلاکچینی (۰۱:۵۳ تا ۰۵:۱۶)
  • جمع‌بندی (۰۵:۱۷ تا انتها)

در حالت‌های مختلفی باید ارز دیجیتالی که به کیف پولمان واریز می‌شود را بررسی کنیم و معتبر یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهیم. حالت اول اخیرا برای کلاهبرداری رایج شده است و مربوط به شرکت‌هایی است که وعده سودهای خوب و دلاری در ازای سرمایه‌گذاری کاربر می‌دهند. معمولا هم با مدارک ساختگی، خودشان را شرکت‌هایی خارجی و معتبر معرفی می‌کنند و سود پرداختی را به فعالیت‌هایشان در بازارهای بین‌المللی و حوزه‌های کاری مختلف نسبت می‌دهند.

بیشتر این شرکت‌ها در موعد مقرر سود کاربر را در قالب تتر پرداخت می‌کنند و به بهانه‌های مختلف کاربر را ترغیب می‌کنند تا تترش را فعلا نگه دارد و در زمان مثلا مناسب بفروشد. اما این تترها فیک هستند و موجودی USDT که کاربر در کیف پولش می‌بیند، هیچ ارزشی ندارد. بنابراین وقتی برای نقد کردن این تترها اقدام می‌کند، به مشکل برمی‌خورد و تازه می‌فهمد چه کلاهی سرش رفته است. اگر همان ابتدا فیک بودن توکن را تشخیص دهیم،‌ دیگر سرمایه‌گذاری مجددی در این شرکت انجام نمی‌دهیم و به جای تشویق دیگران به سرمایه‌گذاری، در مورد کلاهبردار بودن این شرکت هشدار می‌دهیم.

حالت دوم مربوط به معاملاتی است که با ارز دیجیتال صورت می‌گیرد. کلاهبرداران زیادی به دنبال این هستند که دارایی شما را با توکن‌های تقلبی و بی‌ارزش صاحب شوند. قبل از نهایی‌کردن معاملات خود، حتما واقعی بودن رمزارزهایی که برایتان ارسال شده است را بررسی کنید.

در حالت سوم نیز کلاهبرداران تعداد وسوسه‌ برانگیزی توکن‌ فیک ایردراپ می‌کنند و به شیوه‌های مختلف تلاش می‌کنند تا شما را متقاعد کنند که برای نقد کردن این توکن‌ها، کیف پولتان را به پلتفرمی خاص متصل کنید. شاید هم به شیوه‌ای عبارت بازیابی کیف پول را از دستتان در بیاورند. به هر حال اگر برای نقد کردن این توکن‌‌ها وسوسه شوید و اقدامات مورد نظر آنها را انجام دهید، احتمالا تمام دارایی‌های موجود در کیف پولتان را از دست می‌دهید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین

چطور واقعی یا تقلبی بودن تتر را بفهمیم؟

ساده‌ترین راه مقایسه آدرس کانترکت توکن ارسال‌شده به کیف پولتان با آدرس قرارداد هوشمند تتر اصلی روی شبکه مورد نظر است. این راه در این ویدیو آموزش می‌دهیم.

در چه مواقعی باید نسبت به معتبر یا فیک بودن ارز دیجیتال حساس باشیم؟

سه حالت کلی وجود دارد که ممکن است توکن فیک برایتان دردسرساز شود و باید اعتبار آن را بررسی کنید: معامله با ارزهای دیجیتال، واریز سود سرمایه‌گذاری یا ایردراپ توکن ناشناس.

جمع‌بندی

واریز توکن‌های ناشناس و تقلبی برای کاربران زیادی دردسر ایجاد کرده و سرمایه آن‌ها را به باد داده است؛ اغلب کلاهبرداری‌ها هم با توکن تتر انجام شده است. در این ویدیو ساده‌ترین روش برای تشخیص واقعی یا فیک بودن تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری را آموزش داده‌ایم. تنها کاری که باید انجام دهید،‌ بررسی آدرس قرارداد هوشمند توکن موجود در کیف پولتان و تطبیق دادن آن با آدرس توکن اصلی است. اگر تجربه یا نظری در مورد توکن‌های جعلی دارید، حتما در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
10 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا