مبتدی صرافیمیهن پادکست

میهن پادکست – مفهوم اکسچنج یا صرافی غیر متمرکز به بیان ساده

بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال برای خرید و فروش های خود از اکسچنج (exchange) یا صرافی های متمرکز استفاده می کنند. اما آیا می دانید کار کردن با صرافی های متمرکز ریسک هایی را به همراه دارد؟ در این میهن پادکست به بیان صرافی غیر متمرکز پرداخته شده و ویژگی های آن مورد بررسی قرار  گرفته است.

اکسچنج یا صرافی غیر متمرکز به بیان ساده

علاوه بر بیان ویژگی صرافی غیر متمرکز به مقایسه آن با صرافی های متمرکز پرداختیم. تقریبا اکثر صرافی هایی که کاربران خرید و فروش هایشان را از طریق آنها انجام می دهند از نوع متمرکز هستند؛ صرافی های بایننس، هیوبی، بیترکس، کوکوین و… از این دست هستند اما چرا ایده ی صرافی های غیر متمرکز مطرح شد؟

همانطور که می دانید ماهیت فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین غیر متمرکز است؛ به این معنی که هیچ شرکت یا نهادی آن را مدیریت و کنترل نمی کند. اما تمامی صرافی های متمرکز توسط شرکت ها و افراد آن اداره می شوند و تمامی تراکنش ها و نقل و انتقال دارایی ها توسط افراد آن شرکت کنترل و مدیریت می شوند. این موضوع ریسک هایی را به همراه دارد؛ از جمله بلوکه شدن حساب کاربران به هر دلیلی، تحریم کشورهای مختلف، هک صرافی و سرقت دارایی کاربران و… که به دنبال این ریسک ها این نیاز دیده شد که صرافی غیر متمرکز ایجاد شود که توسط هیچ نهاد و شرکتی مدیریت و کنترل نشود و کاربران معاملات خود را از طریق یک بستر امن و با در برداشتن اختیار دارایی های خود انجام دهند.

اگر با واژه ها و مفاهیم این میهن پادکست غریبه هستید پیشنهاد می کنیم که ابتدا میهن پادکست های زیر را گوش دهید:

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست ها، به لینک زیر مراجعه کنید:

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا