متوسط سرمایه گذاریصرافی متمرکز

راهنمای سرمایه گذاری در فروش اولیه توکن ها (IEO) در هیوبی پرایم!

ناگفته پیداست که سرعت رشد IEOها (عرضه اولیه توکن در صرافی) در حال افزایش است. پس از موفقیت پلتفرم لانچ پد بایننس، سایر صرافی‌ها نیز به این عرصه وارد شدند و راهکارهای خود را ایجاد کردند. در این بین، صرافی هیوبی گلوبال نیز مستثنی نبود. پلتفرم فهرست کردن توکن‌های انحصاری هیوبی به اسم هیوبی پرایم (Huobi Prime) شناخته می‌شود و نویدبخش ارائه ویژگی متفاوت با لانچ پد Binance و سایر پلتفرم‌هاست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

هیوبی پرایم به جای عرضه توکن‌ها با قیمت مشخص، آنها را برای معامله مستقیم در بازار فهرست می‌کند. هرچند کاربران فقط امکان معامله توکن‌های تازه فهرست شده با ارز دیجیتال اصلی هیوبی یعنی توکن هیوبی (HT) را دارند.

کل این فرآیند طی ۳ مرحله معاملاتی مجزا انجام می‌شود که هرکدام از این مراحل دارای سقف قیمت است تا نوسان قیمت و ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد. پس از اتمام این ۳ مرحله، صرافی هیوبی بلافاصله توکن جدید را برای معاملات نامحدود و رایج، در صرافی ارز دیجیتال خود فهرست می‌کند.

این پلتفرم یک مورد فهرست کردن توکن را با موفقیت پشت سر گذاشته است که برای پروژه شبکه TOP بوده است. سه مرحله مورد نظر در مدت کمتر از ۲۰ دقیقه انجام شد و مجموعا ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن تاپ (TOP) فروخته شد.

این فرایند بسیار ساده است؛ اما اگر بخواهید شانسی در این رقابت پرتقاضای خرید داشته باشید، شناخت دقیق آن بسیار مهم است. بنابراین راهنمای فرآیند شرکت در “فهرست کردن توکن منتخب” در هیوبی پرایم را به شما ارائه می‌دهیم.

چند نکته کلیدی در لیست شدن در هیوبی پرایم وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید و در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از:

  • آماده سازی برای فهرست کردن توکن منتخب
  • شناخت مراحل سقف قیمت
  • انجام معاملات حین مراحل سقف قیمت

آماده‌سازی برای فهرست کردن توکن منتخب در هیوبی پرایم

هیوبی پرایم صرافی ارز دیجیتال توکن هیوبی معاملات عرضه اولیه

مرحله اول: قبل از هر رویداد، باید واجد شرایط بودن خود را تایید کنید. هیوبی پرایم برای اولویت بندی دارندگان توکن HT، پیش نیازی دارد که طی آن هر کس باید به طور میانگین روزانه و به مدت ۳۰ روز قبل از شروع مرحله معاملاتی، ۵۰۰ توکن HT نگهداری کنند.

هرچند، این نکته کاملا مشخص شده است که بر اساس نوسان قیمت توکن HT، این موضوع و تعداد توکن‌های مورد نظر ممکن است تغییر کند. هرگونه تغییر در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

کاربران می‌توانند میانگین دارایی توکن HT خود در ۳۰ روز گذشته را در صفحات مخصوص مشاهده کنند که مشابه تصویر بالاست.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این صفحات به طور واضح میانگین دارایی توکن HT را نشان می‌دهد و مشخص می‌کند که آیا می‌توانید در برنامه مورد نظر شرکت کنید یا خیر. علاوه بر این، در قسمت بالای صفحه می‌توانید سقف معاملاتی خود را مشاهده کنید. این قسمت نشان می‌دهد که چه مقدار توکن می‌توانید در فرآیند فهرست کردن توکن خریداری کنید.

صرافی هیوبی بیان کرده است که به منظور جلوگیری از ورود نهنگ‌ها، سقف مورد نظر را ۱۰۰۰ توکن HT قرار داده است. مشخصا همانند صرافی ارز دیجیتال هیوبی، پیش نیازهای تایید هویت برای هیوبی پرایم نیز لازم و ضروری است.

مرحله دوم: آماده باشید! همانطور که گفته شد، اولین فروش توکن منتخب که مربوط به شبکه تاپ بود، ظرف کمتر از ۲۰ دقیقه به اتمام رسید. بنابراین باید بسیار سریع عمل کنید.

در روز موعود، تنها کاری که باید انجام دهید، ورود به حساب هیوبی و کلیک کردن بر روی دکمه Exchange (تبادل) در بالای منو است.

پس از انجام این کار با صفحه زیر مواجه می‌شوید:

هیوبی پرایم صرافی ارز دیجیتال توکن هیوبی معاملات عرضه اولیه

در سمت چپ و راست تصویر یک شمارش معکوس مشاهده خواهید کرد. این شمارش معکوس نشان می‌دهد که تا شروع فرآیند چقدر باقی است. به محض این که شمارش معکوس به صفر رسید، اولین مرحله سقف قیمت شروع خواهد شد.

مرحله سقف قیمت چیست؟

سه مرحله در این فرآیند وجود دارد که هر کدام از آنها دقیقا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. پس از هر مرحله، ۱۰ دقیقه استراحت وجود دارد و در این مدت، توکن‌های هیوبی را طبق سفارش بازار توزیع می‌کند.

این نکته بسیار مهم است که در این ۳ مرحله کاربران فقط می‌توانند با توکن HT معامله کنند و فقط سفارش‌های نقدی معمول بازار را ارائه دهند. بنابراین تا زمانی که این ۳ مرحله به اتمام نرسد، نمی‌توانید از سفارش‌های لیمیت (سفارش هایی با قیمت مشخص یا همان Limit Order) استفاده کنید.

همچنین بیش‌ترین قیمت قابل معامله در هر مرحله، نباید کمتر از مرحله قبل باشد. بدین ترتیب است که کاربران سود می‌کنند.

انجام معاملات حین مراحل سقف قیمت

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، کل این فرآیند بسیار ساده است. طی این ۳ مرحله سقف قیمت، تنها کاری که کاربران باید انجام دهند، ورود سفارش‌های نقدی با مقدار توکن‌هایی است که می‌خواهند بخرند.

تصویر زیر، صفحه مورد نظر را نشان می‌دهد:

هیوبی پرایم صرافی ارز دیجیتال توکن هیوبی معاملات عرضه اولیه

همانطور که مشاهده می‌کنید می‌توانید در این صفحه به خرید و فروش توکن‌ها بپردازید. در این مثال، ما از توکن تاپ استفاده کرده‌ایم؛ زیرا تنها رویدادی است که بر بستر هیوبی پرایم انجام شده است.

اگر می‌خواهید توکن بخرید، فقط کافی است مقدار مورد نظر خود را وارد کنید و دکمه BUY (خرید) را کلیک کنید. همچنین می‌توانید از علامت‌های درصدی نیز استفاده کنید.

این شرایط برای فروش نیز صدق می‌کند. اگر می‌خواهید توکن بفروشید، مقدار مورد نظر را وارد کنید و دکمه SELL (فروش) را کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه مورد نظر، باید تایید هویت ساده‌ای را پشت سر بگذارید. صفحه تایید هویت همانند تصویر زیر است:

هیوبی پرایم صرافی ارز دیجیتال توکن هیوبی معاملات عرضه اولیه

پس از انجام مرحله فوق، سفارش شما پردازش خواهد شد. پس از آن، باید منتظر پایان مرحله باشید و سپس صرافی هیوبی سفارش را پاک خواهد کرد و ترازنامه مالی شما را تغییر خواهد داد.

این تمام کاری است که باید در این ۳ مرحله انجام دهید. پس از طی کردن موارد گفته شده، منتظر اتمام مراحل بمانید و پس از آن می‌توانید معاملات توکن‌های جدید را همانند هر ارز دیجیتال دیگری در صرافی هیوبی گلوبال آغاز کنید.

مزایا و معایب هیوبی پرایم

مزایای هیوبی پرایم

  • مکانیزم مشارکت بسیار ساده
  • بدون نیاز به دوره انتظار برای شروع معاملات
  • مدل سودآور برای شرکت کنندگان اولیه
  • دسترسی به توکن‌ها با قیمت کمتر از بازار

معایب هیوبی پرایم

  • تقاضای خرید بسیار زیاد که خرید توکن‌ها را دشوار می‌سازد
  • نحوه تایید هویت، خرید به موقع توکن‌ها را سخت می‌کند
  • نیاز به نگهداری حداقل میانگین ۵۰۰ توکن HT به طور روزانه

نتیجه گیری

به طور کلی، هیوبی پرایم می‌تواند دسترسی ساده‌ای را به توکن‌های جدید امکان پذیر سازد و مدلی معرفی می‌کند که به سرمایه گذاران اولیه سود می‌رساند.

هر چند این نکته قابل ذکر است که اولین مورد فهرست کردن توکن منتخب که مربوط به شبکه تاپ (TOP) بود با چند مشکل فنی همراه شد و به دلیل تقاضای بسیار زیاد و ناتوانی این پلتفرم برای پاسخگویی به این حجم از تقاضا، بسیاری از کاربران نتوانستند در این فرآیند شرکت کنند.

اگر هیوبی پرایم بتواند روشی برای پاسخ به این حجم از تقاضای باورنکردنی پیدا کند، می‌تواند به پلتفرم نمونه‌ای تبدیل شود که مزایای بسیاری به سرمایه گذاران و پروژه‌های خواهان جذب سرمایه ارائه دهد.

آخرین به روز رسانی: ۹۹/۰۴/۱۱

منبع
cryptopotatobinance

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا