متوسط صرافی

چطور با هویت ایرانی در صرافی های رمزارز احراز هویت کنیم؟ معرفی بهترین صرافی‌ها برای ایرانی‌ها

به دلیل تحریم‌های اقتصادی ایران، فعالیت در صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال برای ما محدودیت‌هایی را به همراه دارد و امکان احراز هویت برای کاربران ساکن در ایران وجود ندارد. در این مقاله علاوه بر ارائه لیست بهترین صرافی برای ایرانی ها، نکات امنیتی ضروری در زمینه استفاده از صرافی های رمز ارز خارجی را معرفی خواهیم کرد. از آن‌جا که اخیرا صرافی بایننس قوانین جدیدی را معرفی کرده، آیا هم‌چنان می‌توانیم از Binance استفاده کنیم؟

این مقاله در تاریخ ۹ مرداد ماه ۱۴۰۰ بروزرسانی شده است

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانی ها کدام است؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانی ها کدام است؟

چرا باید به دنبال بهترین صرافی رمز ارز برای ایرانیان باشیم؟ به دلیل قرارگیری ایران در لیست تحریم‌های اقتصادی وزارت بازرگانی و دارایی ایالات متحده امریکا، فعالیت‌های اقتصادی ایرانیان در ابعاد بین‌المللی محدودیت‌هایی دارد (همه ما با این محدودیت‌ها آشنا هستیم). بازار ارزهای دیجیتال، یک بازار مالی است لذا فعالیت ما در این بازار نیز دارای محدودیت است. بسیاری از صرافی‌های رمز ارز در جهان صراحتا اعلام کرده‌اند که به کاربران ایرانی هیچ سرویسی را ارائه نمی‌دهند. اما بسیاری از کاربران ایرانی در صرافی‌های بین‌المللی فعالیت داشته و ترید می‌کنند؛ اگر این صرافی‌ها به ایرانی ها سرویسی ارائه نمی‌دهند، پس این افراد چگونه در صرافی‌های خارجی ترید می‌کنند؟ صرافی‌ها زمانی از هویت ایرانی ما باخبر می‌شوند که یا با IP ایران به آنها متصل شویم و یا در زمان احراز هویت پاسپورت ایرانی خود را در اختیار آنها قرار دهیم.

آیا احراز هویت در صرافی‌ها اجباری است؟

تا اینجا متوجه شدیم که باید به دنبال صرافی‌هایی بگردیم که فعالیت در آنها “الزاما” نیازی به احراز هویت ندارد. اما سوال اینجاست که اصولا چرا صرافی های ارز دیجیتال کاربران خود را احراز هویت می‌کنند؟

ناشناس بودن افراد در بازار ارزهای دیجیتال بستری برای فعالیت‌های مجرمانه اقتصادی را ایجاد کرده است. پولشویی، فروش خدمات و کالاهای غیرقانونی مثل مواد مخدر، اسلحه و غیره باعث شده تا صرافی‌ها برای جلوگیری از ورود این افراد، تمام کاربران خود را احراز هویت کنند. در واقع این الزام توسط نهادهای نظارتی بین‌المللی برای جلوگیری از وقوع جرایم مالی و کمک به تروریست اعمال می‌شود.

چرا صرافی‌ها کابران خود را احراز هویت می‌کنند؟

صرافی ارز دیجیتال یک “شرکت” است که طبق قوانین کشوری که در آن تاسیس شده عمل می‌کند. برای مثال داستان صرافی بایننس را باهم مرور می‌کنیم.

صرافی بایننس ابتدا در کشور چین تاسیس شد و مجبور به رعایت قوانین آن کشور بود. پس از آنکه مقامات چین خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کردند، این صرافی مجبور به ترک این کشور شد. مدیران بایننس سپس به هنگ کنگ رفتند. در این منطقه نیز خرید و فروش رمز ارزها ممنوع شد و بایننس بار دیگر مجبور به مهاجرت به کشور ژاپن شد. همین مشکل در ژاپن برای بایننس بوجود آمد و سرانجام این صرافی به کشور مالت مهاجرت کرد و تا به امروز در این کشور مستقر است. در واقع صرافی بایننس اکنون شرکتی ثبت شده در کشور مالت است و مجبور به رعایت قوانین این کشور است.

صرافی‌های ارز دیجیتال کاملا به محدودیت‌ها اشراف دارند و به خوبی می‌دانند که برخی از کشورها مثل ایران جزو لیست سیاه فعالیت‌های اقتصادی هستند. صرافی‌های ارز دیجیتال به منظور “جذب حداکثر کاربر” از سراسر جهان، احراز هویت را اجباری نمی‌کنند تا کاربران بیشتری را به سمت خود بکشانند. عموما در این صرافی‌های ارز دیجیتال دو دسته کاربر فعالیت دارند:

 • کاربرانی که احراز هویت کرده‌اند
 • کاربرانی که احراز هویت نکرده‌اند
در نتیجه، بهترین صرافی برای ما ایرانی ها صرافی‌ایست که ایران را تحریم نکرده یا احراز هویت در آن اجباری نیست.

فاکتورهای انتخاب بهترین صرافی برای ایرانی ها

فاکتورهای انتخاب بهترین صرافی برای ایرانی ها

پیش از معرفی صرافی های مناسب برای ایرانیان، چند فاکتور مهم که در زمان انتخاب یک صرافی باید مدنظر قرار داد را معرفی می‌کنیم.

صرافی ارز دیجیتال در کدام کشور ثبت شده؟

این سوال بسیار مهم است. اگر یک صرافی در کشور امریکا ثبت شده باشد، به هیچ عنوان برای ما گزینه مناسبی نیست. دلیل این موضوع را همه به خوبی درک می‌کنیم و به نظر نمی‌رسد نیازی به توضیح اضافی داشته باشد! امریکا، کانادا، انگلستان از جمله کشورهایی هستند که بهتر است با صرافی‌های واقع در این کشورها کار نکنیم.

در زمان انتخاب یک صرافی رمز ارز خارجی به کشوری که صرافی در آن مستقر است بسیار توجه کنید. عموما کشورهایی که سیاستی بی طرف نسبت به ایران دارند، گزینه بهتری هستند. کشورهای شرق آسیا، شرق اروپا، و کشورهایی که با ایران روابط سیاسی اقتصادی خوبی دارند، انتخاب‌های بهتری هستند.

احراز هویت اجباری نباشد

متاسفانه تعداد صرافی‌هایی که به کاربران ایرانی مجوز فعالیت می‌دهند، بسیار اندک است. به همین دلیل ما مجبوریم با صرافی‌هایی کار کنیم که حداقل احراز هویت در آنها اجباری نیست. عملا فاکتور مهم برای بهترین صرافی برای ایرانی ها، همین مورد است. البته صرافی‌های ارز دیجیتال برای کاربرانی که Identity verification انجام نداده‌اند، محدودیت‌هایی را اعمال می‌کند. این محدودیت‌ها عموما به صورت زیر اعمال می‌شوند:

محدودیت برداشت روزانه

مقدار برداشت روزانه از این صرافی‌ها نامحدود نبوده و برداشت روزانه محدود شده است. مثلا در مورد صرافی بایننس، کاربرانی که احراز هویت نکرده‌اند، نمی‌توانند روزانه بیش از ۲ بیت کوین را برداشت کنند. سایر صرافی‌ها نیز مشابه همین محدودیت برداشت را اعمال کرده‌اند.

امنیت دارایی

عموما صرافی‌ها دارایی‌های کاربرانی که احراز هویت کرده‌اند را در کیف پول‌های سرد نگهداری می‌کنند. در مقابل دارایی افرادی که احراز هویت نکرده‌اند در کیف پول‌های گرم صرافی نگهداری می‌شود. در صورت وقوع مشکلات امنیتی برای صرافی، مثل هک شدن صرافی، اتفاقی برای کیف پول‌های سرد آنها نخواهد افتاد. زمانی که امنیت صرافی بایننس توسط هکرها تهدید می‌شود، CZ مدیرعامل این صرافی در توییت خود از کلمه SAFU استفاده می‌کند که به معنی امن بودن دارایی کاربران است. CZ این اصطلاح را برای کاربرانی که در این صرافی احراز هویت کرده‌اند استفاده می‌کند.

سرویس‌های صرافی

هر صرافی برای کاربران خود سرویس‌های مالی بسیاری را فراهم می‌کند. این سرویس‌ها شامل، سپرده‌گذاری یا استیکینگ رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم گواه اثبات سهام، سرویس Earn که افراد در این سرویس دارایی دیجیتال خود را در اختیار صرافی قرار داده و در ازای آن سود سالانه دریافت می‌کنند، شرکت در IEOها یا عرضه اولیه کوین‌ها و توکن‌ها از طریق یک صرافی و… است. عموما کاربرانی که در صرافی احراز هویت نمی‌کنند، قادر به استفاده از این سرویس‌ها نخواهند بود و تنها می‌توانند در آن به ترید ارزهای دیجیتال بپردازند.

فراموشی رمز عبور یا 2FA

در صورتی که یک کاربر، رمز عبور صرافی خود یا رمز عبور دو عاملی (2FA) صرافی خود را گم کند، عموما صرافی تنها در صورتی که کاربر احراز هویت کند، اکانت او را ریکاوری خواهد کرد. در زمان وقوع چنین مشکلاتی صرافی‌ها از کاربران خود می‌خواهند تا حساب کاربری خود را احراز هویت کنند

برداشت بیش از حد

همانطور که پیش از این اشاره شد، همه صرافی‌ها برای کاربرانی که احراز هویت نکرده‌اند، محدودیت برداشت روزانه اعمال می‌کنند. اما فارغ از این موضوع، طبق مفاد FATF در زمینه فعالیت‌های مالی، هر تراکنشی که ارزش آن بالاتر از ۳,۰۰۰ دلار باشد( قوانین سال ۲۰۲۰) بنگاه اقتصادی باید هویت کاربر را در اختیار داشته و مبادلات مالی او را رصد کند (در متن FATF از کلمه رصد استفاده شده و الزامی برای احراز هویت نیست). لذا اگر در یک صرافی خارجی حساب کاربری دارید که احراز هویت نشده و به صورت مداوم از آن برداشت می‌کنید، احتمالا صرافی پس از مدتی حساب شما را فریز کرده و از شما می‌خواهد تا اطلاعات هویتی خود را افشا کنید. در این وضعیت اگر اطلاعات هویتی ایرانی خود را در اختیار آنها قرار دهید، مشکلاتی برای شما بوجود خواهد آمد.

نکته مهم: اگر یک صرافی صراحتا اعلام کرد که به کاربران ایرانی اجازه فعالیت می‌دهد، به آن شک کنید.

طبیعتا صرافی‌ها به دنبال مشتری بیشتر هستند تا سود بیشتری داشته باشند. از این جهت می‌توان نتیجه گرفت که صرافی‌ها به خودی خود با ایرانی ها مشکلی ندارند. اما این صرافی‌ها مجبورند تا برخی از قوانین محلی و بین‌المللی را رعایت کنند تا دچار مشکل نشوند. تا زمانی که ایران در لیست تحریم‌های ایالات متحده و لیست سیاه FATF قرار دارد، منطقی نیست یک صرافی بین‌المللی صراحتا اعلام کند که با ایرانی‌ها مشکلی ندارد. هرچند ایران کشور نسبتا پرجمعیتی است اما یک صرافی به قیمت جذب کاربران ایرانی، با نهادهای نظارتی بین‌المللی درگیر نخواهد شد. پس اگر صرافی شما صراحتا اعلام کرده که با کاربران ایرانی مشکلی ندارد، کمی مراقب باشید.

صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال در کدام کشور هستند؟

در این بخش، کشوری که صرافی‌های مطرح دنیا در آن قرار دارند را معرفی خواهیم کرد.

 • بایننس (Binance) : دفتر مرکزی این صرافی در کشور Malta یا مالت مستقر است. البته بایننس در این زمینه شفافیت لازم را ندارد. یکی از دلایل درگیری این صرافی با دولت‌ها نیز همین مورد است.
 • کوین بیس (Coinbase) : این صرافی در کشور امریکا مستقر است. پس این صرافی به هیچ شکل برای ایرانی ها مناسب نیست.
 • کراکن (Kraken) : این صرافی در چهار کشور استرالیا، کانادا، انگلستان و ژاپن دفتر رسمی داشته و دفتر مرکزی آن در کشور آمریکا است. پس این صرافی به هیچ شکل برای ایرانی ها مناسب نیست.
 • هووبی (Huobi Glabal) : این صرافی اولین بار در کشور چین تاسیس شد و اکنون ملزم به رعایت قوانین کشور سیشل، واقع در قاره آفریقا، است.
 • کوکوین (Kucoin) : این صرافی برای اولین بار در کشور سنگاپور تاسیس شده و اکنون ملزم به رعایت قوانین کشور سیشل، واقع در قاره آفریقا، است.
 • بیتفینکس (Bitfinex) : این صرافی در هنگ کنگ مستقر است.
 • بیت هامب (Bithumb) : این صرافی در کشور کره جنوبی قرار دارد.
 • گیت دات آی او (Gate.io) : این صرافی در کشور چین تاسیس شده است.
 • بیت استمپ (Bitstamp) : این صرافی ملزم به رعایت قوانین کشور انگلستان است.
 • کوین وان (Coinone) : این صرافی در کشور کره جنوبی مستقر است.
 • بیترکس (Bittrex) : این صرافی در کشور امریکا مستقر است.
 • پولونیکس (Poloniex) : این صرافی نیز ملزم به رعایت قوانین کشور سیشل است.
 • کوینکس (Coinex) : این صرافی در کشور استونی مستقر است.
 • اوکی اکس (OKEx) : این صرافی نیز در کشور سیشل تاسیس شده است.
 • وزیر اکس (WazirX) : این صرافی در کشور هند تاسیس شده است.
 • آپ بیت (Upbit) : این صرافی  در کشور سنگاپور تاسیس شده است.
 • ام اکس سی (MXC) : این صرافی نیز در کشور سیشل تاسیس شده است.
 • هیت بی تی سی (HitBTC) : این صرافی در کشور هنک کنگ تاسیس شده است.
 • بای بیت (ByBit) : این صرافی در کشور چین مستقر است.
 • اف تی اکس (FTX) : این صرافی در کشور آنتیگوا و باربودا مستقر است.

ما در لیست بالا، بیست صرافی رمز ارز مطرح در حوزه ارزهای دیجیتال را معرفی کردیم. در لیست بالا، صرافی‌های واقع در کشور امریکا، چه احراز هویت الزامی باشد و چه نباشد، برای ما ایرانیان مناسب نیست. 

بهترین صرافی خارجی دیجیتال برای ایرانیان

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، برای انتخاب صرافی خارجی برای ما ایرانی ها باید دو فاکتور را مدنظر قرار دهیم: کشوری که صرافی در آن تاسیس شده و صرافی‌هایی که احراز هویت در آن اجباری نیست.

در بخش قبل، کشور هر یک از صرافی‌ها را معرفی کردیم. در این بخش، لیست صرافی‌هایی را مشاهده می‌کنید که احراز هویت در آن اجباری نیست.

صرافی بایننس – Binance

صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد سقف برداشت بیت کوین خود را از ۲ به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش داد. مشکل اینجاست که طبق اعلام صرافی بایننس، سقف برداشت روزانه برای حساب‌هایی که فقط احراز هویت مقدماتی و پایه را انجام داده‌اند به ۰.۰۶ بیت کوین در روز کاهش خواهد یافت. بایننس خاطرنشان کرد این تغییر برای حساب‌های جدید بلافاصله اعمال خواهد شد و برای کاربران کنونی نیز در چندین مرحله صورت خواهد گرفت. این مراحل از ساعت ۴:۳۰ بامداد روز ۱۳ مرداد آغاز خواهد شد و ساعت ۴:۳۰ بامداد ۱ شهریور تکمیل می‌شود.

از آن‌جا انجام مراحل Identity Verification و رفع مشکل وریفای در این صرافی بزرگ برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نبود، بسیاری از افراد به منظور حل مشکل احراز هویت در صرافی بایننس، با استفاده از پاسپورت جعلی یا فیک اقدام به ثبت نام و احراز هویت می‌کردند. با توجه به قوانین جدید بایننس تمام این راه‌حل‌ها قابل اجرا نیست و متاسفانه امکان استفاده از این صرافی برای ما ایرانیان وجود ندارد و یا ریسک بسیار بالایی دارد.

هنگام ثبت‌نام در بایننس آی‌پی شما شناسایی شده و بر اساس آن ملیت شما به صورت پیش‌فرض تعیین می‌شود. کاربران به محض ثبت نام اجازه برداشت نخواهند داشت و می‌بایست یکی از سه سطح مختلف احراز هویت یعنی Basic, Intermediate, Advanced را تکمیل نمایند.
برای تایید حساب کاربری پایه (Basic) به وارد کردن ایمیل، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام شهر، خیابان و کد پستی نیاز است. بعد از ثبت این اطلاعات امکان تغییر آنها وجود ندارد.

صرافی هووبی – Huobi

زمان ثبت نام در صرافی هیوبی نام کشور ایران وجود ندارد. پس این صرافی نیز ایران را تحریم کرده است. همچنین اگر از VPN استفاده نکنید، نمی‌توان وارد سایت این صرافی شد. در این صرافی نیز بدون احراز هویت می‌توان فعالیت کرد و محدودیت روزانه آن ۱ بیت کوین است.

صرافی کوکوین – Kucoin

زمان ثبت نام در صرافی کوکوین نامی از کشور ایران نیست. پس این صرافی نیز کشور ایران را تحریم کرده است. در این صرافی نیز بدون احراز هویت می‌توان فعالیت کرد و محدودیت روزانه آن ۵ بیت کوین است.

صرافی پولونیکس – Poloniex

هرچند صرافی پولونیکس ایران را در لیست کشورهای ممنوعه خود قرار داده اما بدون احراز هویت می‌توان در این صرافی فعالیت کرد. برای اکانت‌هایی که احراز هویت نشده، محدودیت برداشت روزانه ۱۰۰۰۰ دلار تعریف شده است. همچنین با اکانت وریفای نشده نمی‌توان در بازار مارجین این صرافی ترید کرد. اما ترید در بازار آتی و اسپات در این صرافی محدودیتی وجود ندارد.

صرافی کوینکس – Coinex

صرافی کوینکس جزو معدود صرافی‌هایی است که امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی را فراهم کرده است. در واقع ایران در لیست کشورهای تحریم این صرافی نیست. محدودیت برداشت روزانه برای اکانت‌های وریفای نشده، ۱۰۰۰۰ دلار تعیین شده است.

صرافی اوکی اکس –  OKEx

کشور ایران در لیست کشورهای ممنوعه صرافی OKEx بوده و امکان احراز هویت برای ما ایرانی ها در این صرافی وجود ندارد. اما می‌توان بدون احراز هویت در این صرافی فعالیت کرد. محدودیت برداشت روزانه اکانت وریفای نشده در صرافی OKEx، تعداد ۱۰ بیت کوین تعریف شده است.

صرافی هیت بی تی سی – HitBTC

صرافی HitBtc نام ایران را در لیست کشورهای ممنوعه وارد نکرده و به نظر می‌رسد با هویت ایرانی می‌توان در این صرافی احراز هویت کرد. همچنین محدودیت برداشت روزانه برای حساب وریفای نشده در صرافی HitBTC، معادل ۱ بیت کوین و در ماه ۵ بیت کوین تعریف شده است.

صرافی بای بیت – ByBit

صرافی Bybit اخیرا ایران را در لیست تحریم خود وارد کرده و سرویسی به ما ایرانیان ارائه نمی‌دهد. پیش از این صرافی ByBit نیز ایران را در لیست کشورهای ممنوعه قرار نداده بود و کابران ایرانی می‌توانستند با هویت ایرانی در آن فعالیت کنند. با این وجود این صرافی همچنین برای حساب وریفای نشده محدودیتی را در نظر نگرفته است. لازم به ذکر است که این صرافی تنها معاملات مشتقه و آتی رمز ارزها را ارائه می‌دهد.

نکات امنیتی برای کاربران ایرانی

افزایش امنیت ارزهای دیجیتال

در زمان استفاده از صرافی‌های خارجی، چه این صرافی کشور ایران را تحریم کرده باشد و چه در لیست کشورهای ممنوعه نامی از ایران نبرده، باید از VPN با آی پی ثابت استفاده کرد. قوانین صرافی‌ها مدام در حال تغییر است و صرافی‌ای که امروز به کاربران ایرانی خدماتی را ارائه می‌دهد ممکن است در آینده ایران را تحریم کرده و حساب تمام کاربران ایرانی خود را مسدود کند. این اتفاق سال‌ها قبل رقم خورده است.

تا حد امکان از احراز هویت با مشخصات ایرانی در تمامی صرافی‌ها صرف نظر کنید و حساب خود را وریفای نکنید. هرچند ممکن است محدودیت‌هایی برای شما وجود داشته باشد، اما عموما هیچ کدام از کاربران عادی فعال در حوزه رمز ارزها، روزانه بیش از ۲ بیت کوین، معادل ۱۰۰ هزار دلار، را برداشت نخواهند داشت. اگر دارایی شما به این اندازه بالاست، بهتر است با مشخصات یک غیرایرانی در صرافی‌های مطرح همچون بایننس وریفای کنید تا امنیت دارایی خود را در بالاترین حد ممکن حفظ کنید.

در زمان تنظیم ورود دو عاملی به هیچ عنوان از گزینه sms استفاده نکنید و حتما از گوگل آتنتیکیتور استفاده کنید. ما در مقاله‌ای کامل این فعالسازی را آموزش داده‌ایم که در زیر آن را مشاهده می‌کنید:

جدول بهترین صرافی برای ایرانی ها

صرافی های ارز دیجیتال که نیازی به احراز هویت ندارند

پرسش و پاسخ

 • آیا به عنوان کاربران ایرانی با استفاده از پاسپورت جعلی و فیک می‌توانیم در صرافی بایننس احراز هویت کنیم؟

خیر. با توجه به شرایط و قوانین جدید صرافی بایننس در زمینه احراز هویت و اجباری بودن آن، استفاده از پاسپورت ایرانی برای احراز هویت امکان‌پذیر نیست. همچنین در زمان استفاده از هویت جعلی در صورتی که صرافی بایننس متوجه این موضوع شود، احتمال بلوکه شدن دارایی برای همیشه بسیار افزایش می‌یابد. در نتیجه استفاده از این روش‌ها اصلا توصیه نمی‌شود.

 • آیا راهی برای احراز هویت در صرافی بایننس با استفاده از پاسپورت ایرانی وجود دارد؟

تا پیش از این، زمانی که کاربران ایرانی به مشکلاتی از قبیل فراموشی رمز عبور، فراموشی ورود دو عاملی و… می‌شدند، می‌توانستیم با ارائه پاسپورت ایرانی دارایی خود را از این صرافی خارج کنیم و صرافی بایننس در این زمینه با کاربران ایرانی خود همکاری می‌کرد. اما در شرایط جدید که همه کاربران باید کشور خود را وارد کنند، ارائه کشور اشتباه ممکن است در آینده مسئله ساز شود. در نتیجه بهتر است به فکر صرافی دیگری باشیم.

 • با توجه به محدودیت‌های صرافی‌های خارجی، چرا از صرافی‌های ایرانی استفاده نکنیم؟

صرافی ایرانی و خارجی تفاوت‌های زیادی دارند. تفاوت اول تعداد کوین‌ها و توکن‌هاست. صرافی‌های داخلی که بازار معاملاتی دارند، تعداد رمز ارزهای کمی را پشتیبانی می‌کنند و این محدودیت برای تریدرها آزار دهنده خواهد بود.

بازارهای مارجین و معاملات مشتقه در بازارهای آتی در صرافی‌های ایرانی وجود ندارد. اما صرافی‌های مطرح خارجی این سرویس‌ها را در اختیار کاربرانی که احراز هویت نکرده‌اند نیز قرار داده است.

قوانین داخلی در زمینه رمز ارزها و شایعه ممنوعیت فعالیت صرافی‌های در روزها و هفته‌های پایانی سال ۱۳۹۹ یک مسئله جدی است. هرچند بسیار بعید به نظر می‌رسد چنین ممنوعیتی اجرا شود اما ما آموخته‌ایم که امکان وقوع هر اتفاقی در کشورمان وجود دارد…

نکته بعدی عمق بازار صرافی‌های ایرانی است. در صرافی‌های داخلی تنها تریدرهای ایرانی فعالیت دارند اما در صرافی‌های خارج کشور، مردم تمام دنیا فعالیت دارند و حجم سرمایه موجود در یک صرافی داخلی قابل مقایسه با صرافی‌های خارجی نیست.

 • آیا خریداری یک حساب وریفای شده، امنیت کافی را دارد؟

برخی افراد مدعی هستند که یک حساب وریفای شده در صرافی بایننس را در ازای دریافت مبلغی به شما خواهند داد. استفاده از این حساب‌ها به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. بایننس در قوانین خود صراحتا اعلام کرده که اگر کاربری با اطلاعات هویتی شخص دیگری در صرافی بایننس احراز هویت کند، حساب او را مسدود خواهد کرد. عموما همه صرافی‌ها برای احراز هویت به عکس پاسپورت اکتفا نکرده و از شما می‌خواهند تا با گرفتن فیلم چند ثانیه‌ای سلفی، حساب خود را وریفای کنید. اگر فردی ناشناسی حساب شما را وریفای کرده باشد، این فیلم لایو را چطور برای صرافی ارسال خواهید کرد؟ لذا پیشنهاد می‌شود به هیچ عنوان از این حساب‌های پولی استفاده نکنید.

 • اگر بایننس از هویت ایرانی ما باخبر شود، چه اتفاقی برای سرمایه ما می‌افتد؟

صرافی بایننس در قوانین خود نوشته که اگر فردی از کشورهای ممنوعه در این صرافی فعالیت داشته باشد، بایننس اجازه ترید به او نخواهد داد و مهلتی ۳ روزه به او داده تا دارایی خود را از صرافی بایننس خارج کند. پس از گدشت این مهلت سه روزه، اگر کاربر دارایی خود را خارج نکند، بایننس هیچ مسئولیتی در قبال دارایی کاربر نخواهد داشت. پس اگر از طرف بایننس پیامی مبنی بر ممنوعیت فعالیت دریافت کردید، بلافاصله دارایی خود را به کیف پول انتقال دهید.

 • یکی از اقوام من در خارج کشور زندگی می‌کند، آیا او می‌تواند به جای من در صرافی خارجی احراز هویت کند؟

بله. اگر فرد مطمئن و قابل اعتماد و البته قابل دسترسی را می‌شناسید که پاسپورت کشور دیگری به جز آمریکا را دارد، می‌توانید از او بخواهید که به جای شما احراز هویت کند. این راه مناسبی برای فعالیت در صرافی‌های خارجی است.

 • آیا راهی برای دور زدن تحریم صرافی‌های آمریکایی وجود دارد؟

خیر. به هیچ عنوان از صرافی‌هایی که در آمریکا مستقرند استفاده نکنید. در این مقاله این صرافی‌ها را معرفی کرده‌ایم.

 • اگر با مشخصات یکی از دوستانم که در خارج کشور است، حساب خود را وریفای کنم، او باید مالیات پرداخت کند؟

این مورد در هر کشور متفاوت است و پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد. بستگی دارد که قوانین آن کشور، معاملات رمز ارزها را مشمول پرداخت مالیات کرده یا نه. بهترین راه این است که از دوست خود بخواهید تا قوانین مالیاتی کشور خود را مطالعه کند و در مورد مالیات معاملات رمز ارزها مطلع شود.

سخن پایانی

در این مقاله بهترین صرافی برای ایرانی ها در حوزه رمز ارزها را معرفی کردیم. برای انتخاب این صرافی‌ها، کشور صرافی و اجباری بودن احراز هویت در آن صرافی را مدنظر قرار دادیم. در نهایت نام این صرافی هایی که هنوز ایران را تحریم نکرده‌اند و یا احراز هویت و وریفای کردن حساب معاملاتی در آن‌ها اجباری نبود را در جدولی معرفی کردیم. اگر در صرافی‌های خارجی فعالیت دارید، تجربه خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

132 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا