واردات تجهیزات ماینینگ در گمرک کشور به رسمیت شناخته شد!

تا قبل از اینکه صنعت ماینینگ در کشور، مورد توجه بسیاری از افراد و سرمایه گذاران قرار گیرد؛ تجهیزات ماینینگ به عنوان زیر مجموعه ی تجهیزات کامپیوتری وارد می شد اما گمرگ به دلیل عدم قانون شفاف در این زمینه، واردات و ترخیص تجهیزات ماینینگ را ممنوع کرد.

علاوه بر این نیز به علت مصرف بالای برق در این صنعت، نگاه ها بیشتر معطوف به ماینرها و فعالیت آنان شد به گونه ای که شرکت توزیع برق در صدد است تعرفه ای مختص به ماینرها تعریف کند. اما در بین تمامی نا امیدی هایی که برای فعالان این حوزه ایجاد شده است، اخیرا مصوبه ای از گمرک منتشر شده که امید را در دل فعالان حوزه ماینینگ زنده کرده است.

شما می توانید متن این مصوبه را در عکس زیر مطالعه کنید:

که متن آن به شرح زیر است:

در اجرای دستور العمل شماره ۹۸/۱۷۲۱۲۴ مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ معاونت محترم فنی و امور گمرکی مبنی بر شفاف سازی امور و جلوگیری از مکاتبات زائد و غیر ضروری بدینوسیله احکام اعلامی این دفتر به گمرکات اجرایی جهت بهره برداری ارسال می گردد . خواهشمند است دستور فرمایید در موارد مشابه بر طبق احکام زیر اقدام شود.

که تعریف این مصوبه برای تجهیزات ماینینگ به صورت زیر است:

دستگاه استخراج ارز دیجیتال(ماینر) ذیل ردیف تعرفه ۸۴۷۱۹۰۹۰

البته این مصوبه به معنای آزادی کامل واردات دستگاه های ماینینگ نیست و هنوز قانونی شدن آن به طور رسمی اعلام نشده است اما قرار دادن ردیف تعرفه برای دستگاه های ماینینگ را می توان اتفاق خوبی در جهت قانون گذاری واردات این دستگاه ها قلمداد کرد.

نظر شما در رابطه با این مصوبه چیست؟ آیا سرانجام واردات دستگاه های ماینینگ قانونی و آزاد خواهد شد؟


منبع ixport
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
داود دارابی

به نظر من خیلی مختصر بکار اندازی ماینرها توسط اشخاص در داخل کشور مان که در حال تحریم است بنوعی تولید ارز است. که در این پروسه برق حاصل از سوخت فسیلی تبدیل به نوعی ارز استراتزیک میشود و براحتی و به طور غیر متمرکز میشود در سطح جهانی بوسیله آن تراکنش های لازم را انجام داد…تلخ…

کوروش

با سلام.میشه لطفا منبع این نامه رو اعلام کنین؟ چون تو سایت خود گمرک که از تاریخ بیست و دومم تا امروز همچین نامه و دستوری ثبت و یا اعلام نشده. درضمن هیچ خبرگزاری رسمی هم این خبر رو کار نکردن.

ادمین سایت

با سلام
منبع خبر در انتهای مقاله درج شده است

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین