اخبار خارجی

هودل ۶۰ درصد تمام بیت کوین ها طی یکسال گذشته؛ سرمایه گذاران سود کسب نمی کنند!

اطلاعات درون زنجیره ای نشان می‌دهند که سرمایه گذاران ارز دیجیتال سود کسب نمی‌کنند بلکه علیرغم شرایط نامطمئن اقتصادی و عملکرد قوی بیت کوین آن را هودل می‌کنند.

طبق اطلاعات گلس نود، در حال حاضر ۶۰.۶۳ درصد تمام بیت کوین ها طی یک سال گذشته انتقال نیافته اند. این اطلاعات بیان می‌کنند مالکیت بیت کوین بدون تغییر باقی می‌ماند و سرمایه گذارانی که در کف قیمت ۲۰۱۸ بیت کوین خریده اند تمایلی به کسب سود و فروختن بیت کوین های خود ندارند. بیش از ۴ سال از آخرین بار که چنین حجمی از موجودی غیرفعال بوده است می‌گذرد.

یکی از روش های تحلیل بیت کوین های غیرفعال، دسته بندی آنها بر اساس مدت زمان غیرفعال بودن آنها است. این تحلیل به اسم “موج های هودل” (HODL Waves) توسط Unchained Capital ارائه شده است تا تغییرات کلان در مالکیت و استفاده از بیت کوین را نشان دهد. این تحلیل می‌تواند به نوعی ترجیح و تمایل سرمایه گذاران را نیز نشان دهد.

هر موج که می‌تواند یک روز، یک ماه، ۶ ماه، ۲ سال، ۵ سال و غیره باشد بیانگر دوره زمانی است که طی آن، درصدی از موجودی عرضه شده در تراکنش ها استفاده نشده است یا به عبارت دیگر غیرفعال بوده است.

اصطلاح هودل کردن بیانگر رفتار و اقدام سرمایه گذاران بیت کوین است که تصمیم می‌گیرند بدون هدفی در خصوص استفاده یا فروش، به حفظ آنها بپردازند. در نتیجه، هر موج نشان می‌دهد چند درصد از موجودی بیت کوین و برای چه مدت هودل شده است.

میزان درصد بیت کوین های غیر فعال در یک سال

دروف بانسال (Dhruv Bansal) مدیر ارشد استراتژی Unchained Capital توضیح داده است که اطلاعات موج هودل نشان می‌دهند سرمایه گذارانی که بیت کوین را در روند نزولی سال ۲۰۱۸ با قیمت ۶۰۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار خریده اند، هم چنان آنها را در اختیار دارند هرچند افزایش قیمت چشمگیری از آن زمان تاکنون رخ داده است.

نکته جالب این است که دو موج هودل که بیشترین رشد را داشته اند مربوط به کوین هایی است که بیش از ۱۰ سال و بین ۲ الی ۳ سال نگهداری شده اند. افزایش این کوین ها از ابتدای سال تاکنون به ترتیب ۳۱ و ۲۶ درصد بوده است. در سال ۲۰۲۰، کوین هایی که ۲ الی ۳ سال غیرفعال بوده اند همان کوین هایی هستند که در بالاترین قیمت در سال ۲۰۱۷ خریداری شده اند.

هودل ماهانه بیت کوین

هرچند تمام سرمایه گذاران بیت کو‌ین از قصد هودل نمی‌کنند. یاسین الماندیرا (Yassine Elmandjra) تحلیلگر ارزهای دیجیتال در شرکت مدیریت سرمایه گذاری ARK در خصوص رشد موج هودل ۲ الی ۳ ساله گفته است به نظر او رشد در این موج، مرتبط با خرده سرمایه گذارانی است که در بالاترین قیمت خریده اند و کیف پول ترزور خود را از دست داده‌اند و یا نمی‌توانند وارد حساب کوین بیس خود شوند.

علیرغم نوسان شدید قیمت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ و عدم اطمینان در اقتصاد کلان، افزایش تعداد بیت کو‌ین های غیرفعال تایید می‌کند که خریداران هم چنان به سرمایه گذاری خود بیش از پیش باور و اطمینان دارند.

طبق گفته های بانسال، اگر اطمینان داشته باشید که روند قیمت بیت کو‌ین تکرار می‌شود، یک نشانه صعودی است و بازار در دستان افراد قدرتمند قرار می‌گیرد و ارزش بیت کو‌ین نیز افزایش می‌یابد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا