اخبار خارجی

گزارش جدید: هند قصد رفع ممنوعیت بیت کوین و رمزارزها را دارد

کشور هند در صدد تغییر موضع خود در قبال بیت کوین و رمزارزها است، اما این بار رویکرد بسیار مثبتی اتخاذ می‌کند. پس از سال‌ها ارتباط بحث‌برانگیز با صنعت رمزارزها، کشور هند ممکن است بار دیگر نظر خود را تغییر دهد و از ممنوعیت رمزارزها و بیت کوین به سمت طبقه‌بندی آنها به عنوان یک دارایی پیش برود.

خبرگزاری New Indian Express آخرین تغییرات این حوزه را گزارش داد. در این مقاله آمده است که دولت هند تصمیم گرفته است تا برنامه‌های خود مبنی بر ممنوعیت رمزارزها و بیت کوین را کنار بگذارد. در عوض، دولت به احتمال بسیار زیاد بیت کوین و سایر رمزارزها را به زودی به عنوان دارایی طبقه‌بندی خواهد کرد.

طبق گفته منبع خبری، نهادها و مقامات مربوطه، برنامه‌های قبلی خود در خصوص ممنوعیت کلی بیت کوین را کنار گذاشته و رمزارزها را به عنوان یک دارایی طبقه‌بندی می‌کنند.

وظیفه هیات بورس و اوراق بهادار کشور هند، همکاری با وزارت اقتصاد در خصوص نظارت بر قانونگذاری رمزارزها در این کشور است.

این منبع خبری هم‌چنین مدعی شده است که پارلمان کشور هند طی نشست مانسون (Monsoon Session) در ابتدای ماه جولای در خصوص لایحه جامع قانونگذاری رمزارزها به گفتگو می‌پردازد. یک گروه متخصص توسط وزارت اقتصاد ایجاد شده است تا پروتکل‌های قانونگذاری رمزارزها را مطالعه کند و یافته‌های آنها می‌تواند بخشی از مصوبات پارلمان در ماه آتی باشد.

ممنوعیت بیت کوین و رمزارز ها - کشور هنذ

در صورت تحقق این برنامه، عرصه رمزارزها و بیت کوین بدون ممنوعیت تحت نظارت هیات بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

دومین کشور پرجمعیت جهان، رویکرد به شدت بحث‌برانگیزی در قبال این صنعت اتخاذ کرده بود. در سال ۲۰۱۸، بانک مرکزی کشور هند فعالیت تمام سازمان‌هایی که با رمزارزها کار می‌کردند را ممنوع اعلام کرد.

دیوان عالی کشور هند این تصمیم را در سال ۲۰۲۰ تغییر داد. با این حال، بانک مرکزی دائما خطرات سرمایه‌گذاری در رمزارزها هشدار می‌داد.

به علاوه، بعضی از گزارشات مدعی شده‌اند که دولت هند همانند دولت چین به دنبال پیاده‌سازی ممنوعیت کلی بیت کوین است.

هرچند، کشور دیگری ممکن است در تغییر نظر هند نقش مهمی داشته باشد: السالوادور. این کشور کوچک در آمریکای جنوبی بیت کوین را به عنوان ارز قانونی شناخته است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا