اخبار خارجی

استخراج بیت کوین در ۲ استان چین ممنوع شد

استان چینگهای کشور چین نیز به فهرست استان‌هایی ملحق شد که مانع از استخراج بیت کوین هستند.

طبق سند منتشرشده توسط خبرگزاری مرتبط با رمزارزهای 8BTCNews، به ماینرها دستور داده شده است تا ایجاد و تاسیس پروژه‌های جدید استخراج رمزارز را متوقف کنند. تمام پروژه‌های فعال استخراج نیز توسط دولت به حالت تعلیق درخواهد آمد.

استخراج بیت کوین

فارم‌های استخراج که به هشدار دولت توجه نکنند مورد بازرسی قرار گرفته و جریمه خواهند شد.

طبق گزارش U.Today، به بعضی از ماینرهای استان شین جیانگ دستور داده شده است تا سریعا فعالیت خود را متوقف کنند. این موضوع منجر به کاهش شدید هش‌ریت شبکه بیت کوین شد.

توماس هلر (Thomas Heller) از شرکت Compass Mining در توییتر نوشت که این خبر برای صنعت ماینینگ بسیار مهم بود زیرا استان شین جیانگ، مقصد اصلی ماینرها در فصول بدون بارندگی است.

در اواخر ماه می، منطقه خودمختار مغولستان داخلی در کشور چین، پیش‌نویس ممنوعیت استخراج بیت کوین را منتشر کرده بود که طی آن، متخلفان در فهرست سیاه سیستم اعتبار اجتماعی قرار می‌گرفتند.

علیرغم تسلطی که کشور چین در حوزه استخراج بیت کوین دارد، اما این کشور در صدد از بین بردن استخراج رمزارز است.

دولت مستقل چانگ‌جی به مقامات محلی دستور داده است تا تاریخ ۹ ژوئن در خصوص تعطیلی فعالیت‌های استخراج رمزارز در منطقه شین جیانگ کشور چین اقدام کنند.

دردسرهای جدید ماینرهای چینی بیت کوین

منطقه دیگری از کشور چین به تعطیلی استخراج بیت کوین پرداخته است.

کمیسیون اصلاح و توسعه در دولت مستقل چانگ‌جی هوی روز چهارشنبه اطلاعیه‌‌ای برای مقامات توسعه اقتصادی و فناوری در خصوص تعطیلی تمام فعالیت‌های استخراج رمزارز تا پایان هفته صادر کرده است.

این اطلاعیه به حکم تصویب‌شده توسط شورا در ماه گذشته به عنوان دلیل ممنوعیت استخراج بیت کوین اشاره کرده است. پس از جلسه شورا در روز ۲۱ می، دولت کشور چین بیانیه‌ای در خصوص توقف فعالیت‌های استخراج و معاملات منتشر کرده است.

چانگ‌جی بخشی از استان شین جیانگ است که تعداد قابل توجهی از دیتاسنترهای استخراج بيت کوين در این منطقه مستقر هستند. پس از قانون سرکوبی استخراج رمزارز در مغولستان داخلی، شین جیانگ به قطب مهمی برای استخراج بیت کوین تبدیل شده است.

تاثیر این موضوع هم‌اکنون نیز قابل مشاهده است، به طوری که هش‌ریت شبکه تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است. هش‌‌ریت شبکه بیت کوین در استخر انت‌پول (Antpool)، بزرگترین استخر استخراج بیت کوین در جهان، ۲۵ درصد کاهش یافته است. منابع موجود نشان می‌دهند که تقریبا نیمی از فارم‌های استخراج انت‌پول در شین جیانگ قرار دارند.

منطقه مغولستان داخلی، سرکوبی حوزه استخراج بيت کوين را از ماه مارس آغاز کرده است. ماه گذشته، قانونگذاران این منطقه دستور تعطیلی کامل کسب‌وکارهای مرتبط با استخراج بیت کوین را دستور داده‌اند. شین جیانگ نیز همانند مغولستان داخلی، برق خود را از سوزاندن ذغال سنگ تامین می‌کند.

پس از این دو منطقه، استان سیچوان آخرین قطب باقی مانده برای فعالیت ماینرها است. این سه منطقه میزبان بخش عمده‌ای از ماینرهای چینی بیت کوین بوده‌اند. استان سیچوان به دلیل دسترسی به انرژی برق آبی از انرژی تجدیدپذیر بسیاری زیادی بهره‌مند است و در فصول بارندگی درآمد بیشتری را نصیب تولیدکنندگان برق می‌کند. هرچند، تولید برق در استان سیچوان فقط در فصول بارندگی امکان‌پذیر است که این دوره، در ماه سپتامبر یا اکتبر به پایان می‌رسد.

قانونگذاران استان سیچوان نیز در حال بررسی ممنوعیت استخراج بيت کوين هستند. وزیران انرژی استان سیچوان اوایل ماه جاری در خصوص تاثیر ممنوعیت استخراج بیت کوین بر منطقه جلسه‌ تشکیل داده‌اند. این موضوع برای ماینرها مشخص شده است که قبل از زمستان سال جاری باید به کشورهای دیگر منتقل شوند.

بعضی از ماینرها نگران این موضوع هستند که محدودیت‌ها به سمت سایر فعالیت‌های معاملاتی رمزارزها در کشور چین گسترش یابد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا