اخبار عمومی

السالوادور از کوه‌های آتشفشانی برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کند

با اعلام این خبر که کشور السالوادور در صدد استفاده از انرژی کوه‌های آتشفشانی خود برای استخراج بیت کوین است، این رمزارز بار دیگر به سرخط خبرها وارد شد.

برنامه‌های نایب بوکله (Nayib Bukele) رییس جمهور السالوادور هم‌چنان در مسیر پیشروی قرار دارند. بوکله از شرکت‌های مرتبط با بهره‌وری از انرژی گرمایی درخواست کرده است تا تاسیساتی برای ماینرهای بیت کوین ایجاد کنند.

استخراج بیت کوین - کشور السالوادور

بوکله روز چهارشنبه در توییتر نوشت که به ماینور گیل (Mynor Gil) رییس شرکت برق دولتی LaGeo دستور داده است تا استخراج بسیار ارزان، کاملا پاک و تجدیدپذیر و بدون آلایندگی را با استفاده از آتشفشان‌های این کشور تسهیل سازد. این شرکت دو نیروگاه انرژی گرمایی السالوادور را در اختیار دارد و برنامه‌های خود برای ساخت تاسیسات جدید در دو شهر سن ویسنته و چینامکا را اعلام کرده است.

بیش از نیمی از انرژی کشور السالوادور از انرژی تجدیدپذیر از جانب نیروگاه‌های انرژی گرمایی با توان بیش از ۲۰۰ مگاوات تامین می‌شود. هرچند، گزارش‌ها حاکی از آن هستند که پتانسیل انرژی گرمایی السالوادور نزدیک به ۶۴۴ مگاوات است. این موضوع بدان معنا است که شرکت LaGeo در حال حاضر تقریبا به ۳۱ درصد از پتانسیل انرژی موجود دست یافته است. طبق اطلاعات شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج، این رمزارز بیش از ۱۱۶.۷ تراوات ساعت برق در سال مصرف می‌کند.

راهکارهای مرتبط با استخراج بیت کوین در بین اقدامات بوکله در قبال پشتیبانی از این رمزارز طی چند روز اخیر قرار دارد. رییس جمهور السالوادور در همایش بیت کوین ۲۰۲۱ هفته گذشته از طریق پیام ضبط‌شده به مخاطبان خود گفت که لایحه‌ای برای تبدیل بیت کوین به ارز قانونی معرفی کرده است. این لایحه با اکثریت آرای مجلس این کشور تصویب شد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۳۶,۶۵۶ دلار است که افزایش بیش از ۹ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته داشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا