گروهی به نام جان ویک، اکانت توییتر نخست وزیر هند را هک کرد!

هکرها یکی از حساب‌های توییتر منتسب به نارندرا مودی (Narendra Modi) نخست وزیر هند را به دست گرفتند و سپس از دنبال‌کنندگان این حساب، کمک مالی به صورت ارز دیجیتال درخواست کردند. گروهی به اسم “جان ویک” مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

طبق گزارش خبرگزاری ایندیا تودی (India Today)، حساب توییتر نارندرا مودی که با وبسایت شخصی و برنامه موبایل او نیز در ارتباط است مورد حمله گروهی از هکرها با اسم مستعار جان ویک قرار گرفت.

در تاریخ ۲ سپتامبر، چندین توییت در این حساب منتشر شد و از دنبال‌کنندگان درخواست شد که کمک‌های مالی خود را به حساب صندوق کمک ملی برای مبارزه با ویروس کرونا اهدا کنند. دو آدرس کیف پول بیت کوین و اتریوم نیز ارائه شد. هرچند طبق اطلاعات بلاک چین، هیچ پولی به هیچکدام از این آدرس‌ها ارسال نشد.

گروهی که مسئولیت این حمله را به عهده گرفته، بیان کرده است که بازار تجارت الکترونیک Paytm Mall را هک نکرده است. یکی از حساب‌های موجود در یکی از فروم‌های روسیه‌ای که خود را حساب این هکرها عنوان کرده است مدعی شده بود که کنترل Paytm Mall را در اختیار گرفته است. هرچند شرکت مادر Paytm در تاریخ ۳۰ آگوست هرگونه نفوذ یا هک اطلاعات را انکار کرده بود.

نارندرا مودی تنها رهبر کشورهای جهان نیست که مورد هدف هکرها برای سرقت ارز های دیجیتال قرار گرفته است.

در تاریخ ۱۵ جولای، حداقل ۱۳۰ حساب شناخته‌شده و معروف توییتر نظیر حساب باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا و جو بایدن نایب رییس جمهور سابق نیز در اختیار هکرها قرار گرفت. این هکرها به میلیون‌ها دنبال کننده حساب‌های توییتر یک برنامه اهدای بیت کوین جعلی ارائه دادند که طی آن، به ازای ارسال هر بیت کوین می‌توانستند ۲ بیت کوین دریافت کنند. مقامات مرتبط توانستند گراهام ایوان کلارک (Graham Ivan Clark) نوجوان ۱۷ ساله و مغز متفکر این حمله به همراه دو فرد دیگر را دستگیر کنند.

اخیرا کلاهبرداران از اسم ایوان دوکه مارکز (Ivan Duque Marquez) رییس جمهور کلمبیا برای تبلیغ سیستم سرمایه‌گذاری جعلی مرتبط با بیت کوین استفاده کردند. این طرح، شهروندان آسیب‌پذیر این کشور را که در بحبوحه بحران کرونا به دنبال روشی برای محافظت از سرمایه خود بودند را هدف قرار داد.

دیوان عالی هند در ماه مارس ممنوعیت‌های معاملات ارز دیجیتال را از میان برداشت. این موضوع منجر به افزایش تعداد صرافی‌ها در این کشور شد. هرچند، ماه گذشته یکی از مقامات دولت هند مدعی شد که دو وزیر و بانک مرکزی هند فعالانه به دنبال تصویب چارچوب قانونی برای ممنوعیت معاملات ارز دیجیتال در این کشور هستند.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر