اخبار خارجی

سرمایه‌گذاران سازمانی در حال خرید اتریوم هستند!

به نظر می‌رسد رالی اخیر اتریوم و ثبت رکورد بالاترین قیمت اتر، توسط سرمایه‌گذاران سازمانی به وجود آمده که در سال ۲۰۲۰ به خرید بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال روی آوردند. به نقل از گزارش سالانه coinbase، سرمایه‌گذاران سازمانی بیشتری اتریوم را به عنوان منبع ذخیره ارزش می‌بینند. این صرافی در گزارش خود آورده است که سرمایه‌گذاران سازمانی که تعدادشان رو به رشد است به خرید ETH که ارز دیجیتال شبکه اتریوم است روی آورده‌اند. آنها اکثرا کسانی هستند که در سال ۲۰۲۰ بیت کوین می‌خریدند.

در این گزارش آمده است که:

مشتریان ما دلیل خرید اتریوم را دو مساله بیان کرده‌اند؛ دلیل اول آنکه اتریوم پتانسیال آن را دارد تا یک ذخیره ارزش باشد و دلیل دوم جایگاه اتر به عنوان یک دارایی دیجیتال برای قدرت بخشیدن به انجام تراکنش‌ها در شبکه اتریوم است.

طبق اظهارات تحلیل‌گران و تریدرها، در حالیکه رهبران این صنعت مانند Coinbase و Gemini در مورد روند اتریوم نظر صعودی دارند، شمار زیادی از سرمایه‌گذاران به حوزه امور مالی غیرمتمرکز علاقه‌مند شده‌اند.

آرتور چیانگ (Arthur Cheong) موسس صندوق ارزدیجیتال DeFiance Capital به گزارشگر کوین‌بیس گفت: به نظر من سازمان‌های جسورتر بعد از بررسی بیت کوین، به گشت و گذار در اتریوم و دیفای مشغول شده‌اند.

دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov) مدیر تحقیقات موسسه Bequant می‌گوید:

سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیون دلاری سال گذشته MicroStrategy در بیت کوین، تقریبا شبیه به خرید رایگان این ارز دیجیتال بود؛ خرید اتریوم در حال حاضر نیز روشی مشابه آن است که به صورت غیرمستقیم از طریق پروتکل‌های دیفای سود خود را نشان خواهد داد. ریسک‌های موجود در امور مالی غیرمتمرکز برای همه ناخوشایند است، اما رشد سریع این پروژه‌ها فعالیت روی شبکه اتریوم را تقویت می‌کند. بنابراین سرمایه گذاری در آن سودآور خواهد بود.

علاوه بر اینکه علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به خرید اتر بیشتر شده است، بورس کالای شیکاگو CME در دسامبر اعلام کرد که به زودی قراردادهای آتی اتریوم را راه‌اندازی می‌کند. وجود این محصول به عنوان یک بازار مشتقه در یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌هایی که میزبان شمار زیادی از سازمان‌ها است، برای مشتریان این فرصت را فراهم می‌کند که نه تنها ریسک پوزیشن‌های اسپات خود را پوشش دهند، بلکه ریسک نهایی سرمایه‌گذاری در اتریوم را کاهش دهند و امکان سرمایه‌گذاری جدیدی را ایجاد می‌کند.

قراردادهای آتی جدید CME می‌تواند یکی از دلایل افت ارزش صندوق سرمایه گذاری اتریوم گری اسکیل باشد. بر اساس اطلاعات سایت Skew، اخیرا گپ قیمتی به کمترین میزان خود رسید.

وینوکوروف در ادامه گفت: راه‌اندازی قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو به سازمان‌ها اجازه می‌دهد نقش‌های اساسی را برای کسانی که با بیت کوین آشنا شده اند شکل دهد. این رقابت به همراه احتمال به وجود آمدن صندوق‌های قابل معامله (ETF) دارایی‌های دیجیتال و با در نظر گرفتن انگیزه رو به رشد سازمانی، ممکن است به سرکوب شدن محصولات Grayscale منجر شود. شرکت Grayscale زیرمجموعه شرکت مادر Digital Currency Group است. شرکتی که CoinDesk را اداره می‌کند.

با اینکه شواهد زیادی نشان می‌دهد گروه زیادی از سرمایه‌گذاران با جمع کردن اتریوم، به رشد قیمت اتر و رکورد جدید قیمت آن در این هفته کمک کرده‌اند، تحلیل‌گران این رالی را به تقاضای مجدد بازار نسبت دادند.

چد استین گلس (Chad Steinglass) مدیر معاملات پلتفرم CrossTower گفت:

رالی اخیر اتریوم طبیعی است و برعکس رفتار بیت کوین در چند ماه گذشته، بیشتر از درون صنعت ارزهای دیجیتال هدایت می‌شود. تریدرهای ارز دیجیتال زیادی هستند که نسبت ETH به BTC را بررسی می‌کنند و دارایی‌هایشان را از بیت کوین به اتر تبدیل کرده‌اند.

استیکینگ یا سهام گذاری اتریوم ۲.۰ و کسب پاداش از آن در قالب سود سالانه، دلیل دیگری برای ایجاد علاقه در سرمایه ‌گذاری در ETH است.

اگرچه یوهانس اشمیت (Johannes Schmitt) مدیر امور مالی Kraken، در صحبت هایش با کوین‌دسک مشخص نکرد که آیا سرمایه‌گذاران سازمانی نیز در سهام گذاری اتریوم نقش دارند یا خیر؛ اما خبر داد که از ماه دسامبر بیش از ۳۸۰۰۰۰ اتر توسط مشتریان به این صرافی واریز شده است که نشان از آگاهی مشتریان نسبت به کاربردهای زیربنایی این ارز دیجیتال دارد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا