اخبار خارجی

افزایش تعداد آدرس های بیت کوین در ۳ ماه اخیر؛ علت چیست؟

تعداد آدرس های بیت کوین که حاوی بیش از ۰.۰۱ بیت کوین هستند طی دو ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته اند. سوالی که به وجود می‌آید این است که دلیل این موضوع، هاوینگ آتی در ماه می است یا عدم قطعیت اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، یا هر دو مورد.

افزایش تعداد آدرس های بیت کوین

گلس نود اینسایتز (Glassnode Insights) منبع نظارتی محبوب ارز دیجیتال، نموداری در خصوص تعداد آدرس های این ارز دیجیتال برتر حاوی حداقل ۰.۰۱ بیت کوین (که در حال حاضر تقریبا معادل با ۶۹ دلار است) را ارائه داد.

همانطور که نمودار نشان می‌دهد اندکی بیش از ۷,۸۰۰,۰۰۰ آدرس با ویژگی گفته شده در ابتدای سال وجود داشت. این تعداد در ماه ژانویه و بخش عمده ای از ماه فوریه تقریبا ثابت بود، اما پس از آن با سرعت زیادی افزایش یافت.

اگرچه قیمت این کوین در اواسط ماه مارس با کاهش شدیدی مواجه شد، اما تعداد آدرس های آن به رکورد بیش از ۸,۲۰۰,۰۰۰ آدرس دست یافت. این موضوع بیانگر بیش از ۴۰۰,۰۰۰ آدرس جدید یا افزایش ۵ درصدی در یک ماه است.

گزارش دیگری که چند روز قبل منتشر شد اذعان داشت که اخیرا علاقه به بیت کوین نیز افزایش یافته است. تعداد نهنگ ها (که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند) طی ماه های گذشته افزایش یافته است.

هاوینگ، ویروس کررونا یا هر دو؟

اطلاعات مربوط به افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین بیانگر اتفاقی مشابه در سال ۲۰۱۶ و قبل از هاوینگ قبلی بیت کوین است. از آنجایی که قیمت بیت کوین یک سال پس از هاوینگ افزایش یافت، به نظر منطقی می‌رسد که این موضوع را دلیل افزایش تعداد نهنگ ها بدانیم.

هرچند شرایط کنونی ممکن است کمی متفاوت باشد. شیوع ویروس کرونا منجر به نوساناتی در عرصه های اقتصادی و کاهش شدید قیمت در بازارهای مختلف شده است. در ابتدای ماه مارس، به نظر می‌رسید که جهان به سمت رکود مورد انتظار دیگری پیش می‌رفت. در دوران عدم قطعیت اقتصادی، مردم به دارایی های امن نظیر طلا اتکا می‌کنند.

هرچند شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد اختلال در عرضه فیزیکی طلا شده است. عدم وجود طلای فیزیکی و تقاضای زیاد، منجر به افزایش دو یا حتی سه برابری قیمت آن می‌شود.

بنابراین اگر سرمایه گذاران به دلیل شرایط کنونی نتوانند طلا بخرند، چه گزینه های سرمایه گذاری دیگری در اختیار دارند؟

برای شروع می‌توانند به خرید و انباشت بیت کوین بپردازند که بسیاری از افراد به آن “طلای دیجیتال” می‌گویند. بدین ترتیب، این موضوع می‌تواند منجر به افزایش تعداد آدرس های جدید شود.

ترکیب این دو عامل نیز می‌تواند یکی از دلایل امکان پذیر افزایش تعداد آدرس های جدید باشد.

این نکته قابل ذکر است که آدرس های جدید لزوما به معنای کاربران جدید بیت کوین نیست. یک فرد می‌تواند بیش از یک آدرس داشته باشد. معمولا، دارندگانی که مقدار زیادی بیت کوین در اختیار دارند ترجیح می‌دهند به دلایل امنیتی، دارایی خود را در چند آدرس مختلف تقسیم کنند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا