اخبار داخلی

نماینده مجلس: برای قانون‌گذاری رمزارزها نیاز به کارشناسی دقیق داریم

شهباز حسن پور نماینده مردم کرمان در مجلس اعلام کرد برای ارائه مصوبه در خصوص بازار رمزارزها باید کارشناسی دقیقی انجام شود و به محض کامل شدن اطلاعات و جمع بندی در صحن کمیسیون، اعلام عمومی خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از اقتصاد آنلاین، این سخنان در حالی گفته می‌شود که مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین قرار است تا طرح «دارایی‌های دیجیتال» مجلس با پیش نویس رمز ارزش دولت ادغام شده و توسط کمیته دارایی‌های دیجیتال بررسی و نهایی شود.

شهباز حسن پور، نایب رییس دوم کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در این خصوص گفت:

مبحث رمز ارزها در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است در همین رابطه از کارشناسان دعوت کرده‌ایم تا به یک جمع‌بندی بسیار خوب برسیم. توصیه من این است که مردم در معامله با شرکت‌های صوری که بحث رمزارزها را از خارج از کشور پیگیری می‌کنند احتیاط بیشتری داشته باشند. 

حسن پور به موضوع روند نزولی بازار رمزارزها در هفته‌های اخیر نیز اشاره کرد:

در روزهای گذشته شاهد تداوم روند نزولی بازار رمزارزها بوده‌ایم و همین مساله باعث شده بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی بازار رمزارزها، اصل سرمایه‌های خود را از دست بدهند. 

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود:

مجلس هنوز هیچ مصوبه‌ای در خصوص رمزارزها نداشته و تاکنون تنها به ارایه پیشنهاداتی بسنده شده است. هنوز بانک مرکزی و حتی مجلس شورای اسلامی هیچ‌گونه مصوبه‌ای در بحث رمزارزهای ریالی، دلاری و یورویی نداشته‌اند. باید کارشناسی دقیقی انجام دهیم و به محض کامل شدن اطلاعات و جمع‌بندی در صحن کمیسیون، قطعا مردم را در جریان می‌گذاریم.

منبع
اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا