رمزارز در ایران

سند راهبردی فضای مجازی ایران ابلاغ شد؛ وزارت اقتصاد متولی رمز ارزها است

سند راهبردی فضای مجازی ایران منتشر شد. در این سند به تشریح وظایف بخش‌های مختلف در مورد فضای مجازی پرداخته شده و مبحث رمز ارزها به وزارت اقتصاد سپرده شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیجیتاتو سند راهبردی فضای مجازی ایران که چندی پیش توسط مرکز ملی فضای مجازی به تصویب رسیده بود حالا برای اجرا به کلیه وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی و غیردولتی ابلاغ شده است. متولی تمامی برنامه‌های ایران در کلیه بخش‌های مربوط به فضای مجازی در این سند، نهادهای دولتی اعلام شده‌اند و هیچ اقدامی به هیچ یک از نهادهای بخش خصوصی سپرده نشده و تنها توصیه شده تا از ظرفیت بخش خصوصی برای تحقق اهداف این طرح استفاده شود.

نقش وزارت اقتصاد؛ رمزارز ملی و فناوری‌های نوین پولی

مباحثی مانند ارزهای دیجیتال و به کارگیری آن‌ها به وزارت اقتصاد سپرده شده و از معاونت علمی نیز خواسته شده تا در زمینه فعالیت‌های هوش مصنوعی و بلاکچین، اقداماتی را با کمک کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت و صدا و سیما انجام دهد. ایجاد رمزارز ملی نیز از ماموریت‌های اصلی وزارت اقتصاد معرفی شده و ساماندهی کاربری رمزارزهای جهانی نیز به این وزارتخانه سپرده شده است.

موضوعای مانند بکارگیری فناوری‌های نوین پولی و بانکی نیز بر عهده وزارت اقتصاد گذاشته شده است. این در حالی است که چندی پیش نمایندگان مجلس در طرحی بانک مرکزی را مسوول تنظیم‌گری حوزه رمز ارزها نامیده بودند.

  • کدام نهاد دولتی متولی رمزارزها است؟

بر اساس سند راهبردی ایران در فضای مجازی؛ متولی رمزارزها و کلیه مباحث مرتبط با آن‌ها وزارت اقتصاد معرفی شده است.

منبع
دیجیاتو

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا