اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

آیا صرافی بیتمکس باعث افزایش کارمزد تراکنش های بیت کوین می‌شود؟

طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده است، بیتمکس هر روز در زمان مشخصی اقدام به انتشار چندین مگابایت تراکنش می‌کند. این اقدام منجر به افزایش زمان تایید و افزایش کارمزد تراکنش های بیت کوین برای کاربران می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق تحقیق اخیر، مدیریت تراکنش های بیت کوین توسط بیتمکس منجر به افزایش غیرضروری کارمزد تراکنش ها می‌شود.

تراکنش های بیت کوین در بیتمکس، دلیل افزایش کارمزدها

طبق یافته های منتشر شده توسط 0xB10C، بیتمکس هر روز در ساعت ۱۳ اقدام به انتشار چندین مگابایت تراکنش های بزرگ به شبکه بیت کوین می‌کند.

حجم این تراکنش ها منجر به افزایش سریع و موقت کارمزد تراکنش ها می‌شود.

تراکنش های بیت کوین در بیتمکس، دلیل افزایش کارمزدها
تاثیر بیتمکس بر کارمزد ها

اگر مدیریت این تراکنش ها با استفاده از مدیریت مبتنی بر استانداردهای این صنعت انجام میشد شاهد افزایش کارمزدها نبودیم. 0xB10C اذعان داشته است:

حجم تراکنش ها با پیاده سازی استاندارهای کنونی این صنعت می‌توانست به شدت کاهش یابد. به نظر می‌رسد استفاده از شنور (Schnoor) و تپروت (Taproot) همراه با مجموعه بندی (batching) خروجی ها می‌توانست بهترین روش برای بهبود تعداد و حجم تراکنش ها باشد.

مکانیزم مورد استفاده توسط بیتمکس منجر به این شده است که تمام تراکنش های شبکه بیت کوین که از تخمین زننده کارمزدها استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری برای کارمزدها بپردازند و زمان تایید نیز طولانی تر شود. در آخر هفته ها کن تراکنش های کمتری انتشار می‌یابد، تاثیر این موضوع کمتر است.

2
تاثیر بیتمکس بر روی شبکه بیت کوین

انتقال کوین بیس به مجموعه بندی در ماه مارس

کوین بیس به منظور کاهش بار شبکه و کاهش کارمزد تراکنش کاربران، مجموعه بندی (batching) تراکنش های بیت کوین را در ماه مارس عرضه کرد. این صرافی از طریق مجموعه بندی، چندین تراکنش را در یک تراکنش قرار می‌دهد.

این اقدام باعث کاهش کارمزد تراکنش ها تا ۵۰ درصد می‌شود. هم چنین با کاهش بار، تاثیر مثبتی بر روی شبکه نیز دارد.

تنها هزینه ای که این اقدام برای کاربران دارد، تاخیر اندک در انتشار تراکنش ها است، زیرا منتظر می‌ماند تا تمام تراکنش ها در یک تراکنش با یکدیگر ترکیب شوند.

سوال تاثیر صرافی های متمرکز بر شبکه بیت کوین هم چنان پابرجاست.

با در نظر گرفتن این موضوع که تصمیمات کوین بیس و بیتمکس می‌تواند تاثیرات چشمگیری بر شبکه بگذارد، بسیاری از افراد معتقدند که دوران صرافی های متمرکز نه تنها اجتناب ناپذیر است بلکه سودمند نیز می‌باشد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا