تحلیل تکنیکالاخبار بیت کوین

آیا سقوط دیگری برای قیمت بیت کوین در پیش است؟ + تحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین تنها سه روز پس از رسیدن به کف دو ماهه تقریبا ۵۶٬۵۵۲ دلاری، حدود ۱۴٪ افزایش یافت و در ۴ می (۱۵ اردیبهشت) به بیش از ۶۴٬۰۰۰ دلار رسید.

به گزارش میهن بلاکچین، انتشار داده‌های اشتغال در ایالات متحده در روز جمعه باعث شد قیمت تا پایان روز افزایش یافت که با البته با نشانه‌های مثبت بهبود در بازار کریپتو،‌ به‌ویژه پس از اولین جریان ورودی به Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در روز گذشته و پس از تقریبا سه ماه همراه بود.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین - منبع: تریدینگ‌ویو
نمودار قیمت روزانه بیت کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

بهبود قیمت بیت کوین عمدتا به دلیل تعهد فدرال رزرو ایالات متحده به حفظ نرخ بهره و عدم تغییر آن در طول سال ۲۰۲۴ بوده است. علاوه بر این، داده‌های مثبت اشتغال در ایالات متحده نشان داد ادعای بیکاری به پایین‌ترین حد خود از اواسط فوریه تاکنون رسیده است. هه این عوامل به بهبود مداوم قیمت بیت‌کوین کمک کرده‌اند.

اما آیا احتمال دارد که روند صعودی بیت کوین ادامه یابد یا اینکه ریزش دیگری را پیش‌بینی می‌کنیم؟

تست احتمالی حمایت ۶۰ هزار دلاری

احتمال اینکه بیت کوین با توجه به تحلیل‌های تکنیکال، دست‌خوش اصلاحات ضعیفی ​​در این ماه شود بالا است.

از ۴ می (۱۵ اردبیهشت)، بیت کوین، کندل روزانه خود را قاطعانه و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز در نمودار زیر) در حدود ۶۳٬۹۶۶ دلار بست. انجام این کار می‌توانست قیمت را به سمت سطح ۰.۷۸۶ فیبوناچی اصلاحی (۶۹٬۶۵۰ دلار)، نزدیک به خط روند صعودی (مقاومت داینامیک) بکشاند.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین - منبع: تریدینگ‌ویو
نمودار قیمت روزانه بیت کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

اگرچه این ارز دیجیتال در ۴ می (۱۵ اردیبهشت) توانست از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه عبور کند، اما با مقاومت در نزدیکی سطح ۰.۵ فیبوناچی اصلاحی در حدود ۶۴٬۸۹۵ دلار روبرو شد و نتوانست مومنتوم صعودی را برای شکست مقاومت‌های بالاتر حفظ کند.

اگر بیت کوین نتواند بر این مقاومت غلبه کند، ممکن است یک دوره تثبیت یا حتی بازگشت قیمت آغاز شود. در این صورت، به نظر می‌رسد هدف نزولی بعدی در حدود خط حمایت چند ماهه صعودی آن (خط بنفش) در حدود ۶۰٬۵۰۰ دلار در ماه می باشد.

شکست خط حمایت صعودی، خطر کاهش قیمت بیت‌کوین به سمت سطح ۰.۰ فیبوناچی اصلاحی نزدیک به ۵۶٬۵۸۰ دلار در ماه می در پی خواهد داشت.

جالب اینجاست که تحلیلگری به نام CrediBULL Crypto پیش‌بینی می‌کند که اگر قیمت بیت‌کوین از ناحیه مقاومت ۶۲٬۰۰۰ تا ۶۴٬۴۵۰ به پایین دلار برگردد، قیمت آن به همین محدوده ۵۶٬۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

نمودار قیمت ساعتی بیت کوین - منبع: X
نمودار قیمت ساعتی بیت کوین – منبع: X

داده‌های آنچین چه می‌گویند؟

از ۴ می (۱۵ اردیبهشت)، شاخص سود/زیان تحقق نیافته خالص (NUPL) بیت کوین به ۰.۵۴ رسیده است. این عدد نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از هولدرهای بیت‌کوین سودهای قابل توجهی را تجربه می‌کنند.

شاخص سود/زیان خالص بیت کوین - منبع: گلس‌نود
شاخص سود/زیان خالص بیت کوین – منبع: گلس‌نود

به طور معمول، مقدار NUPL بیش از ۰.۵ به احساس صعودی در بازار اشاره دارد که به طور احتمالی راه را برای افزایش بیشتر قیمت هموار می‌کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که NUPL نسبت به سقف ۰.۶۸ در سال ۲۰۲۴ که در ماه مارس ایجاد شد، کاهش یافته است.

کاهش NUPL اغلب به عنوان نشانه‌ای از کاهش سرخوشی (Euphoria) در نظر گرفته می‌شود که معمولاً قبل یا همزمان با اصلاحات قیمت است. در نتیجه این سیگنال آنچین، قیمت بیت‌کوین ممکن است در ماه‌های آینده با کاهش روبرو شود.

هدف گام بعدی: ۸۵٬۰۰۰ دلار تا ۱۰۰٬۰۰۰ دلار

بخشی از بازار بیت کوین نسبت به احتمال رشد اما با تاخیر در ماه‌های آینده خوشبین است. از جمله تحلیلگری به اسم SHIB Knight پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت‌کوین طبق ستاپ پرچم صعودی به ۸۵٬۰۰۰ دلار برسد.

منبع: X

یکی دیگر از تحلیلگران، Steph is Crypto، یک هدف شش رقمی را با استناد به شاخص قدرت نسبی (RSI) برای بیت کوین ارائه کرده است.

قابل ذکر است از ۴ می (۱۵ اردیبهشت)، شاخص قدرت نسبی روزانه بیت کوین، خط روند نزولی (مقاومت)، مشابه ژانویه ۲۰۲۴ و اکتبر ۲۰۲۳ را رو به بالا شکسته است. پیش از این نیز این شکست‌های شاخص قدرت نسبی قبل از روند صعودی قوی، از جمله صعود بیت‌کوین به محدوده ۷۳٬۰۰۰ دلار در مارس ۲۰۲۴ اتفاق افتاده‌اند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: X

Steph is Crypto استدلال می‌کند «شاخص قدرت نسبی روزانه بیت‌کوین به تازگی یک سیگنال خرید جدید را نشان داده است. این تحلیل‌گر افزود:

این می‌تواند آغازی باشد برای یک رالی به سمت ۱۰۰٬۰۰۰ دلار.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا