اخبار خارجی

جک دورسی حامی بیت کوین یک میلیارد دلار سرمایه خود را برای درمان کرونا اهدا کرد!

جک دورسی مدیرعامل توییتر و شرکت اسکوئر، صندوق جدیدی را به اسم Start Small LLC به منظور مبارزه با ویروس کرونا افتتاح کرده است. سرمایه اولیه این صندوق ۱ میلیارد دلار است که تقریبا ۲۸ درصد ثروت دورسی می‌باشد. وی این خبر را از طریق توییتر اعلام کرد و نوشت:

من یک میلیارد دلار از دارایی شرکت اسکوئر که تقریبا ۲۸ درصد ثروت من می‌باشد را به صندوق Smart Small LLC به منظور مبارزه با ویروس کرونا انتقال داده ام. پس از از بین رفتن این شیوع، تمرکز بعدی صندوق بر سلامت و تحصیل دختران خواهد بود. فعالیت این صندوق کاملا شفاف است و از لینک زیر قابل پیگیری خواهد بود.

تمرکز اولیه این صندوق بر مبارزه با شیوع جهانی ویروس کرونا خواهد بود که در حال حاضر وارد چرخه جدیدی شده است. اما پس از آن، هدف صندوق به سمت تامین بودجه برای برنامه های سلامت، تحصیلات و درآمد عمومی (UBI) دختران معطوف خواهد شد. دورسی در زمینه بهبود شرایط جهان، سرمایه خود را در جایی قرار می‌دهد که تاثیرگذار باشد. وی در این خصوص گفت:

من معتقدم آنها بهترین راهکارهای بلندمدت را برای مشکلات مهم پیش روی جهان امروزی ارائه می‌دهند. UBI ایده بسیار خوبی است که به آزمایش نیاز دارد. توازن سلامت و تحصیلات دختران نیز یک موضوع بسیار مهم است.

وی وعده داد که تمام مسائل مالی این صندوق شفاف خواهد بود و خاطرنشان کرد:

این سرمایه در بلندمدت به نفع هر دو شرکت خواهد بود، زیرا به مردمی که می‌خواهیم به آنها خدمت کنیم کمک می‌کند.

دورسی یکی از طرفداران بیت کوین است. وی اخیرا بیان کرده است که برنامه CashApp شرکت اسکوئر باید برای توزیع بسته های محرک مالی آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد. در این بین، بیت کوین هم چنان یکی از تولیدکنندگان قوی برنامه CashApp در بحران کنونی است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا