اخبار عمومی

توییتر در صدد توسعه استاندارد غیرمتمرکز برای شبکه های اجتماعی است

جک دورسی (Jack Dorsey) موسس و مدیرعامل توییتر و اپراتور پرداخت های مالی اسکوئر (Square) بیان کرد که توییتر در حال تامین بودجه یک تیم مخصوص جهت توسعه استاندارد غیرمتمرکز برای شبکه های اجتماعی است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

دورسی طی مجموعه به هم پیوسته ای از توییت ها در تاریخ ۱۱ دسامبر، به چند مورد از چالش هایی اشاره کرد که شبکه های اجتماعی در فعالیت های خود با آن مواجه اند. این چالش ها شامل فاصله گرفتن از میزبانی محتوا و حذف الگوریتم های پیشنهادات برای جلب توجه کاربران و هم چنین حذف مفهوم و محتوایی است که به جای ایجاد بحث های سازنده و سالم، منجر به کشمکش های توهین آمیز می‌شود.

توجه به چالش های موجود در این عرصه

دورسی در ادامه صحبت هایش به چالش هایی که راهکارهای متمرکز با آن مواجه هستند پرداخت و گفت اعمال متمرکز سیاست جهانی برای پرداختن به مسائل سوء استفاده از اطلاعات، بعید است که بدون فشار وارد آوردن به کاربران، در بلندمدت گسترش یابد.

دورسی برای پرداختن به این چالش ها، ایجاد یک استاندارد غیرمتمرکز برای شبکه های اجتماعی همراه با توسعه یک جامعه آزاد شامل شرکت ها و سازمان ها، محققان، رهبران جامعه مدنی و سایر افراد را پیشنهاد داد.

در این خصوص، توییتر در حال تامین بودجه یک تیم مستقل از پنج معمار، مهندس و طراح متن باز است. دورسی در ادامه گفت:

توسعه یک استاندارد غیرمتمرکز بی عیب، مقیاس پذیر و کاربردی برای شبکه های اجتماعی و به منظور حل چالش های اشاره شده، سال ها طول خواهد کشید.

سرمایه گذاری و برنامه های دورسی در خصوص توییت کوین (Twitcoin)

در اواخر ماه اکتبر، دورسی سرمایه گذاری مستقیمی را در شرکت ارز دیجیتال تازه وارد کوین لیست (CoinList) انجام داد. دورسی در خصوص توسعه این شرکت گفت:

عرصه ارزهای دیجیتال به پلتفرم قابل اعتمادی برای عرضه پروژه های جدید نیاز دارد. کوین لیست این نقش را بر عهده می‌گیرد و انجام معاملات قدم منطقی بعدی است.

دورسی هم چنین بیان کرد هیچ برنامه ای برای ارز دیجیتال توییت کوین مختص به این پلتفرم وجود ندارد و خاطرنشان کرد که در عوض بر روی ارتقای بیت کوین معطوف خواهد شد. دورسی در این خصوص گفت:

به نظرم استانداردهایی در جهت منافع عمومی نسبت به استانداردهایی که توسط شرکت ها کنترل می‌شوند عملکرد بهتری برای کاربران دارند.

در اوایل ماه دسامبر، پلتفرم شبکه اجتماعی وویس (Voice) که بر بستر بلاک چین EOS است، عرضه نسخه آزمایشی بتای خود را در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ اعلام کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا