اخبار خارجی

صرافی ارز دیجیتال جان مکافی با نام Ghost راه‌اندازی شد!

صرافی غیرمتمرکز جان مکافی با اسم گوست (Ghost) که وعده ناشناس بودن را می‌دهد فعالیت خود را آغاز کرد.

جان مکافی در توییتر طی روز گذشته، شروع فعالیت صرافی توزیع شده خود به اسم گوست را اعلام کرد.
صرافی توزیع شده گوست مرتبی با پروژه حریم خصوصی مکافی به اسم گوست است که یک کوین حریم خصوصی مبتنی بر گواه اثبات سهام و با هدف تراکنش های ناشناس است. مکافی در توییتر بیان کرد که گوست جایگزین صرافی غیرمتمرکز McAfeeDEX خواهد شد. انتظار می‌رود شبکه اصلی گوست در تاریخ ۲۲ ژوئن فعالیت خود را آغاز کند.
گوست چندین ماه موضوع بحث های مختلفی بوده است، مخصوصا پس از آنکه مکافی تایید کرد که بخش هایی از وایت پیپر گوست دقیقا کپی از وایت پیپر PIVX است. هرچند وی در تلاش برای شکایت از PIVX به جرم پنهانکاری و فریب مکافی بوده است. PIVX نیز در صدد استفاده از پروتکل حریم خصوصی مبتنی بر zk-SNARK ها است که توسط زیکش ایجاد شده اند. PIVX در سه ماهه چهارم سال جاری عرضه خواهد شد.
مکافی در ماه می توییت کرده بود: PIVX در تلاش است تا ادعا کند که کد منبع آن در دسترس عموم است، اما دستورالعمل نحوه کار (وایت پیپر) اینگونه نیست. ادعای متن باز بودن یک محصول در حالی که اسناد آن را نزد خود نگه داریم، کلاهبرداری است. من به زودی این موضوع را در دادگاه اعلام خواهم کرد. هرچند PIVX به کوین تلگراف گفته است که نمی‌توان مورد شکایت واقع شود زیرا یک نهاد حقوقی نیست و هیچکس مالکیت آن را به عهده ندارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا