مبتدی مقالات

جان مکافی کوین حریم خصوصی خود با نام GHOST را معرفی می‌کند !

جان مکافی (John McAfee) کاندید سابق ریاست جمهوری ایالات متحده که قبلا دائما در مورد صعود بیت کوین سخن می‌گفت، اخیرا در توییتر راه‌اندازی کوین حریم خصوصی جدید خود با نام GHOST را اعلام کرده است. وبسایت این پروژه تعهد کرده است که با استفاده از این کوین، کاربران می‌توانند مانند روح در اینترنت بچرخند و به تراکنش بپردازند و کسی متوجه آنها نشود.

آیا جان مکافی باز هم شوخی می‌کند؟

جان مک‌آفی

سال گذشته جان مکافی اعلام کرد که برای مشاوره در زمینه نوشتن وایت پیپر پروژه چینی Zombie Coin استخدام شده است و مبلغ عظیمی را دریافت کرده است. اما بعدا معلوم شد که این پروژه یک جوک و یا به عبارتی یک تجربه اجتماعی بوده است. جان مکافی در نوامبر ۲۰۱۹ بود که صرافی غیر ‌متمرکز ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کرد و اینک نیز در حال فکر کردن به GHOST است.

این کوین جدید حریم خصوصی دارای پروتکل  اجماع گواه اثبات سهام است. جان مکافی قبلا پیش‌بینی‌هایی بسیار خوشبینانه در مورد بیت کوین مطرح کرده بود اما به یکباره از گفته‌های خود برگشت و بیت کوین را قدیمی و مربوط به عصر حجر خواند. هم اکنون او بر کوین‌های حریم خصوصی متمرکز شده است و مونرو (Monero) را کوین مورد علاقه خود معرفی کرده است.

در اواخر پاییز ۲۰۱۹ بود که او یکی از پروژه‌های کریپتویی دیگر خود را با تیکر WHACKD راه‌اندازی کرد. این کوین بدون هزینه توزیع شد اما این کوین دارای ویژگی خاصی بود و ده درصد از هر تراکنش می‌بایست به آدرسی برای سوزاندن ارسال می‌شد. همچنین دریافت‌کنندگان تراکنش‌های هزاری (هزارم، دو هزارم، سه هزارم و به این ترتیب) کل مبلغ انتقال داده شده را از دست می‌دادند. GHOST سومین کوینی است که توسط تیم جان مکافی ایجاد شده است و قرار است در ۱۵ می وایت پیپر آن بیرون داده شود.

GHOST در صرافی غیر‌متمرکز مکافی راه‌اندازی خواهد شد

جان مکافی اخیرا در تویتی اعلام کرده که GHOST در صرافی غیر‌متمرکز او لیست خواهد شد و به صورت غیر‌متمرکز معامله خواهد شد. قرار است این کوین جدید با بیت کوین، بیت کوین کش (BCH)، اتریوم (Ethereum) و دیگر ارز‌های اصلی جفت شود و از طریق آنها معامله شود.

نظر شما چیست؟ آیا به پروژه‌های جان مکافی که اینک تبدیل به چوپان دروغگو شده است، اعتماد می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا