اخبار خارجی

جان مکافی: پیش بینی قیمت ۱ میلیون دلاری بیت کوین تنها یک حقه بود!

اگر اخبار و اطلاعات بیت کوین در چند سال اخیر را دنبال کرده باشید، احتمالا پیش بینی دیوانه وار جان مکافی در خصوص قیمت بیت کوین را به یاد می‌آورید. با رشد شدید بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷، مکافی موسس شرکت امنیت سایبری به است خود، در توییتر مدعی شد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار خواهد رسید.

جان مکافی در توییتر نوشته بود:

هنگامی که قیمت ۵۰۰,۰۰۰ دلاری تا پایان سال ۲۰۲۰ را برای بیت کوین پیش بینی کردم، از مدلی استفاده شده بود که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۷ را ۵۰۰۰ دلار پیش بینی می‌کرد. بیت کوین از مدل من سرعت بسیار بیشتری داشته است. اکنون قیمت یک میلیون دلاری را تا پایان سال ۲۰۲۰ برای بیت کوین پیش بینی می‌کنم.

اگرچه بسیاری از افراد فکر کردند که مکافی شوخی می‌کند، اما وی پیش بینی خود را در این سال ها دو برابر کرد. اواخر سال گذشته، وی در مصاحبه ای با فوربز بیان کرد که معتقد است بیت کوین به دلیل کمیاب بودن این دارایی، از قیمت یک میلیون دلاری عبور خواهد کرد. وی در این مصاحبه گفت:

بیایید واقع بین باشیم. فقط ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد که ۷ میلیون آن برای همیشه از دست رفته است. اگر ساتوشی مرده باشد، یک میلیون دیگر هم به این عدد اضافه کنید.

وی در خصوص افزایش تقاضا برای بیت کوین گفت ماهیت کمیاب بودن این ارز دیجیتال منکر به افزایش قیمت آن خواهد شد، زیرا دیگر کوین کافی با قیمت کم وجود نخواهد داشت تا وارد بازار شود و تقاضای موجود را پوشش دهد.

وی در مصاحبه با AIBCSummit گفت:

این اعداد را بیشتر کنید. اگر بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ کمتر از ۲ میلیون دلار باشد، پس ریاضیات یک ناامیدی با نقص های زیاد است.

اما طبق توییت اخیر مکافی، تمام این پیش بینی ها یک حقه است. با در نظر گرفتن اینکه پیش بینی اولیه به نوعی دیوانه وار بود، آیا این حرف تعجب برانگیزی است؟

پیش بینی قیمت بیت کوین فقط یک حقه است

جان مکافی در توییت اخیر خود بیان کرد که پیش بینی و حرف های او یک حقه برای جذب کاربران جدید بوده است و در نظر داشت با پوشش رسانه ها، این قیمت ایجاد شود. وی در ادامه بیان کرد اگرچه بیت کوین اولین ارز دیجیتال است، اما در مقابل فناوری هایی نظیر اولین بلاک چین مدل T خودروها یک فناوری قدیمی محسوب می‌شود.

مکافی صحبت های خود را با خاطرنشان کردن این نکته به پایان رساند که بلاک چین های جدیدتر نظیر اتریوم یا مونرو دارای ویژگی های حریم خصوصی، قراردادهای هوشمند، برنامه های غیرمتمرکز و بسیاری از ویژگی های دیگر هستند و به نظر می‌رسد هدف بیت کوین به عنوان پول دیجیتالی برای اینترنت دیگر جوابگو نباشد.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا