اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

گرگ وال استریت: در مورد صفر شدن قیمت بیت کوین اشتباه می‌کردم

جردن بلفورت معروف به گرگ وال استریت در مصاحبه اخیر خود با یاهو فایننس اظهار داشت ارزش بازار کریپتو بسیار پایین است و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها دو روی سکه دارد؛ یا شکست می‌خورد یا سود هنگفتی به دنبال خواهد داشت. او همچنین اعلام کرد که در اظهار نظر خود در سال ۲۰۱۷ مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین صفر می‌شود؛ اشتباه کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این مطلب صرفا ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان، توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، جردن بلفورت (Jordan Belfort)، کارگزار سابق سهام، که به گرگ وال استریت مشهور است، دارایی‌های رمزارز با ارزش بازار (مارکت کپ) پایین یا همان آلت کوین‌های ناشناخته را به دلیل نوسان شدید قیمت به سهام‌های پنی تشبیه کرده است. سهام پنی به سهام‌های با قیمت زیر ۱ دلار متعلق به شرکت‌های کوچک و ناشناخته اطلاق می‌شود. به طور کلی، آن‌ها یا بازده هنگفتی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورند یا شدیدا سقوط می‌کنند و دارایی سرمایه‌گذاران خود را به باد می‌دهند.

بلفورت خاطرنشان کرد این نوع سرمایه‌گذاری‌ها از یک طرف می‌توانند بازدهی فوق‌العاده‌ای ایجاد کنند و از طرف دیگر می‌توانند باعث باخت سرمایه‌گذارانی شود که در زمان مناسب پول نقد ندارند:

با این مارکت کپ پایین و این قیمت‌ها، می‌توانید خریدهای خوبی داشته باشید و سودهای کلانی به جیب بزنید؛ اما از طرف دیگر احتمال شکستتان هم کم نیست.

بلفورت در ادامه خاطرنشان کرد افراد تنها در صورتی باید در دارایی‌های کریپتو با ارزش پایین سرمایه‌گذاری کنند که مایلند روی مقدار کمی از سبد سرمایه خود قمار کنند و هرگز نباید این سرمایه‌گذاری را جدی بگیرند:

فکر نمی‌کنم برای محافظت از دارایی‌تان تحقیق زیادی در مورد این دارایی‌ها از دستتان برآید. مگر اینکه خیلی زود دست به کار شوید. مهم نیست که مدیریت سرمایه‌تان خوب یا بد باشد. قیمت‌ها آنقدر پایین است که بالا رفتن آن‌ها دور از انتظار نیست با این حال پس از افزایش دوباره فروش آن‌ها زیاد می‌شود و قیمت‌ها می‌ریزد.

گرگ وال استریت گفت در درجه اول به بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت به دلیل بنیاد قوی آنها نگاه می‌کند. او اظهار داشت به دلیل پتانسیل بیت کوین برای تبدیل شدن به یک ذخیره ارزش و تورم، علاقه خاصی به بیتکوین دارد.

موضع گرگ وال استریت در مورد بیت کوین

بلفورت یکی از چهره‌های محبوب در فضای سرمایه‌گذاری است که در چند سال گذشته موضع خود در برابر کریپتو را به طور کامل تغییر داده است و به سرمایه‌گذارانی مانند مارک کوبان و Kevin O’Leary ملحق شده است.

در فوریه ۲۰۱۸ (اسفند ۱۳۹۶)، بلفورت پیش‌بینی کرد قیمت بیت‌کوین در نهایت به صفر می‌رسد و به دلیل کوچک بودن اندازه بازار در آن زمان، این دارایی را «فضای عالی برای دستکاری» توصیف کرد. او همچنین عقیده داشت پرداخت‌ با بیت‌کوین‌ بی‌معنی است و این دارایی صرفا باید وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری باشد و این پرداخت‌ها از بین خواهند رفت.

بلفورت اکنون اعتراف کرده است احساسش به بیتکوین عوض شده است و دیگر فکر نمی‌کند که روزی قیمت بیت کوین صفر می‌شود. او افزود در زمان این اظهارنظر (سال ۲۰۱۸) تحقیقات کاملی را در مورد بیت کوین انجام نداده است و به این خاطر این اظهارنظر را کرده است که در ظاهر BTC تمام ویژگی‌های یک پروژه کلاهبرداری را داشته است. با این حال او گفت اکثر انتقاداتش از کریپتو همچنان پابرجا هستند اما، پذیرش رو به رشد بیت کوین و کریپتو و اینکه دولت‌ها این بخش را به طور کامل ممنوع نخواهد کرد، در نهایت نظر او را تغییر داده است.

  • نظر جردن بلفورت معروف به گل وال استریت در مورد سرمایه‌گذاری روی بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بلفورت اعتراف کرد احساسش به بیتکوین عوض شده است و دیگر فکر نمی‌کند که روزی قیمت بیت کوین صفر می‌شود. گرگ وال استریت گفت در درجه اول به بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت به دلیل بنیاد قوی آنها نگاه می‌کند. او اظهار داشت به دلیل پتانسیل بیت کوین برای تبدیل شدن به یک ذخیره ارزش و تورم، علاقه خاصی به بیتکوین دارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا