اخبار آلتکوین

جی پی مورگان: افزایش دامیننس تتر خطرناک است

بانک آمریکایی جی پی مورگان به تازگی در گزارشی مدعی شده است که افزایش تسلط تتر بر بازار استیبل کوین‌ها با توجه به نداشتن انطباق و فقدان شفافیت این شرکت خطر زیادی برای صنعت کریپتو به همراه دارد. در واکنش به این گزارش، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیرعامل تتر از دورویی بانک جی پی مورگان انتقاد کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کریپتواسلیت و بر اساس بیانیه‌ای که تتر به این نشریه خبری ارسال کرده است، آردوینو معتقد است دامیننس تتر بر بازار علیرغم تصورات منفی رقبا و بانک‌ها برای صنعت نوظهور کریپتو اهمیت زیادی دارد.

آردوینو با کنایه در این رابطه گفت:

دامیننس بازار تتر ممکن است برای رقبا از جمله آن‌هایی که در صنعت بانکداری سودای موفقیت مشابهی را دارند، نکته‌ای منفی باشد؛ اما هرگز برای بازارهایی که به ما نیاز زیادی دارند، اینطور نبوده است.

بانک جی پی مورگان در گزارش اخیر خود نسبت به تاثیر تتر بر بازار رمزارزها، عدم انطباق با قوانین و شفاف نبودن فعالیت‌های این شرکت اظهار نگرانی کرد. این غول وال استریت همچنین در این گزارش با اشاره به نفوذ گسترده تتر در بازار رمزارزها، به ریسک شدیدی که این بازار و سرمایه‌گذاران را تهدید می‌کند اشاره کرد.

علاوه بر این، جی پی مورگان در این گزارش تتر را با شرکت سرکل (Circle)، رقیب سنتی آن مقایسه کرد و مدعی شد این شرکت مطابقت بیشتری با قوانین دارد.

آردوینو در ادامه با اشاره به بحران بانکی سال گذشته، از انعطاف‌پذیری شرکت تتر دفاع کرد. وی همچنین در این بیانیه به همکاری این شرکت با قانون‌گذاران برای درک بهتر فناوری بلاکچین اشاره کرد و گفت:

تتر در قوی سیاه سال گذشته که به ورشکستگی چندین بانک بزرگ آمریکایی منجر شد، انعطاف‌پذیری بیشتری نشان داد. علاوه بر این، همواره با قانون‌گذاران جهانی به صورت نزدیک همکاری داشته‌ایم تا آنها را در مورد این فناوری آموزش دهیم و در خصوص چگونگی تفکر آنها نسبت به این فضا، راهنماییشان کنیم.

مدیرعامل تتر معتقد است اظهارات بانک جی‌پی مورگان نوعی دورویی است؛ چرا که این بانک بزرگترین بانک جهان است و نفوذ زیادی در سیستم بانکی دارد. وی همچنین از اینکه این اظهارات از بانکی مطرح شده که نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار جریمه شده است، ابراز نگرانی کرد و جی پی مورگان را تشویق کرد از موفقیت تتر در بازار استیبل کوین‌ها درس بگیرد.

USDT بزرگترین استیبل کوین بازار رمزارزهاست و دامیننس آن سال گذشته به لطف مسائل قانونی رقبا مثل USDC سرکل و BUSD به طور چشمگیری افزایش یافت.

در همین حال طبق گزارش درآمد سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، شرکت تتر در این سه‌ماهه ۲.۸۵ میلیارد دلار سود کسب کرده که نسبت به سود ۲.۰۱ میلیارد دلاری جی‌پی مورگان در این بازه بالاتر است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا