اخبار خارجی

بیش از ۴۰۰ بانک به سیستم بلاکچینی بانک جی‌پی مورگان ملحق شدند

کریستین موی (Christine Moy) رییس بخش بلاک چین جی‌پی مورگان به سمت رییس شبکه اطلاعات بین بانکی مبتنی بر اتریوم (IIN) جی‌پی‌ مورگان ارتقا یافت.

این شبکه به منظور برطرف کردن بعضی از چالش‌های اشتراک‌گذاری اطلاعات بین بانکی توسعه یافت و سپس رقبایی نظیر ریپل و Transferwise نیز از این ایده پیروی کردند. این شبکه بر بستر Quorum است که نسخه دارای مجوزی از بلاک چین اتریوم است که در ماه آگوست توسط کانسنسیس خریداری شده است.

طبق اعلان جی‌پی مورگان، بیش از ۴۰۰ بانک شامل بیش از نیمی از ۵۰ بانک برتر به این شبکه ملحق شده‌اند.

موی سرپرستی IIN جی‌پی مورگان را از جان هانتر (John Hunter) سرپرست معاملات پایاپای جی‌پی‌ مورگان که در ایجاد IIN در سال ۲۰۱۷ نقش داشت تحویل خواهد گرفت.

جی‌پی مورگان

جی‌پی مورگان چیس اخیرا اعلام کرد با همکاری بانک سلطنتی کانادا و گروه بانکداری استرالیا و نیوزیلند شبکه پردازش پرداخت جدیدی عرضه کرده است که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند.

جی‌پی مورگان و رقبای آن، میلیون‌ها دلار در فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این شرکت‌ها امیدوارند بتوانند با استفاده از این فناوری، پردازش‌هایی نظیر پرداخت‌های اوراق بهادار، معاملات وام‌ها و انتقال بین‌المللی پول را ساده‌تر کنند و هزینه آن را کاهش دهند.

اما لوفتوس (Emma Loftus) رییس بخش پرداخت‌های بین‌المللی و مبادلات خارجی خدمات خزانه‌داری جی‌پی مورگان گفته است: قابلیت‌های بلاک چین به ما امکان داده است تا در خصوص نحوه دریافت و تبادل اطلاعات بین بانک‌های بین‌المللی بازنگری کنیم.

این شبکه بر بستر Quorum خواهد بود که فناوری بلاک چین توسعه یافته توسط جی‌پی مورگان است. انتظار می‌رود که سایر بانک‌ها طی ماه‌های آتی به این شبکه ملحق شوند.

جی پی مورگان پیشتر بیان کرده بود که درحال ایجاد کردن استیبل کوین خود به نام JPM Coin با پشتیبانی یک به یک دلار است. گزارش ها حاکی از آن است که این توکن برای تقویت تراکنش های همزمان بین مشتریان این شرکت استفاده خواهد شد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا