اخبار خارجی

جی پی مورگان: سرمایه‌گذاران جوان بیت کوین و سرمایه‌گذاران مسن‌تر طلا می خرند

سرمایه‌گذاران در حال حرکت به سمت “دارایی‌های مطمئن” نظیر طلا و بیت کوین هستند تا از سرمایه خود در مقابل تورم قریب‌الوقوع ناشی از چاپ پول انبوه در سراسر جهان محافظت کنند.

این تقاضا باعث افزایش قیمت طلا به رکورد بیش از ۲۰۰۰ دلار در هر اونس شود.

هم‌چنین احتمالا یکی از عوامل روند صعودی قوی بیت کو‌ین طی چند روز و هفته گذشته نیز همین موضوع باشد.

طبق گزارش اخیر گروه تحلیلگران JPMorgan، اختلاف نسلی بین سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بیت کو‌ین به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن و سرمایه‌گذاران طلا وجود دارد.

تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند در حالی که سرمایه‌گذاران جوان به سمت بیت کو‌ین جلب می‌شوند، سرمایه‌گذاران مسن‌تر هم‌چنان به خرید طلا تمایل دارند.

افزایش قیمت طلا و بیت کوین به دلیل تورم قریب‌الوقوع

طلا و بیت کو‌ین طی چند هفته گذشته در روند صعودی شدیدی قرار داشته‌اند.

این روند نزولی باعث شد که قیمت طلا به رکورد بیش از ۲۰۰۰ دلار در هر اونس برسد، در حالی که قیمت بیت کوین نیز از کف قیمت سال ۲۰۲۰ بر روی ۳۸۰۰ دلار به ۱۲,۰۰۰ دلار افزایش یافت.

اگرچه بیت کو‌ین هنوز با رکورد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری خود فاصله دارد، اما این ارز دیجیتال ایجاد ساختار بازار به شدت صعودی را آغاز کرده است. بعضی از تحلیلگران معتقدند این روند صعودی باعث خواهد شد ادامه سال برای بیت کوین افزایش قیمت را به همراه داشته باشد.

از آنجایی که قیمت بیت کوین در ارتباط مستقیم با طلا در حال افزایش است، این موضوع کافی است که روند صعودی برای این ارز دیجیتال شکل بگیرد و در ادامه به عنوان دارایی امن دیجیتال شناخته شود.

تحلیلگران JPMorgan: سرمایه‌گذاران جوان در صدد افزایش قیمت بیت کوین هستند

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران جوانی که بیت کو‌ین را به عنوان دارایی مطمئن در نظر می‌گیرند یکی از عوامل فشار خرید شدید است که منجر به افزایش قیمت بیت کوین می‌شود.

طبق گزارش اخیر تحلیلگران JPMorgan، سرمایه‌گذاران جوان عمدتا بیت کو‌ین را به عنوان دارایی امن در نظر می‌گیرند، در حالی که سرمایه‌گذاران مسن‌تر هم‌چنان طلا را ترجیح می‌دهند.

تحلیلگران هم‌چنین بیان کرده‌اند که این سرمایه‌گذاران جوانتر عمدتا بیت کوین را به عنوان ارز جایگزین دلار در نظر می‌گیرند.

از آنجایی که نسل جوان به تدریج سهم بیشتری از ثروت جهان را به خود اختصاص می‌دهند، این افراد می‌توانند یکی از عوامل اصلی رشد آتی این ارز دیجیتال باشند.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا