اخبار عمومی

اسناد کریگ رایت تقلبی است؛ دادگاه ادعای او را رد کرد!

قاضی بروس راینهارت (Bruce Reinhart) به دلیل ایجاد اسناد ساختگی و جعلی و ارائه شهادت دروغ طی پرونده قضایی تولیپ تراست بین رایت و آیرا کلیمن، کریگ رایت را متهم کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

راینهارت با زیر سوال بردن اعتبار رایت خاطرنشان کرد که کریگ رایت که خود را ساتوشی ناکاموتو می‌خواند صراحتا به دادگاه دروغ گفته است. راینهارت گفت:

با در نظر گرفتن یافته های قبلی در خصوص اینکه کریگ رایت در پرونده قضایی اسناد ساختگی ایجاد کرده است، استناد به این اسناد را رد کردم. این اسناد توسط کسی که به نرم افزارهای متنی دسترسی دارد به راحتی ایجاد می‌شود. من هیچ اعتباری به شهادت کریگ رایت در خصوص ادعاهایش نمی‌دهم و نمی‌توانم بر مبنای آنها تصمیم گیری کنم. من قبل از این دریافته ام که کریگ رایت در حضور دادگاه شهادت دروغ یاد کرده است.

در تاریخ ۹ مارس ۲۰۱۹، قاضی راینهارت به رایت دستور داد تا فهرستی از دارایی های بیت کوین خود را ارائه دهد که کریگ رایت بار دیگر مدعی شد قادر به انجام این کار نیست زیرا به دارایی های خود دسترسی ندارد. رایت بیان کرد که ارائه این فهرست توسط تا ژانویه ۲۰۲۰ امکان پذیر نیست.

قاضی بلوم تا تاریخ ۳ فوریه ۲۰۲۰ مهلت داد تا برای دادگاه مشخص کند که آیا این شخص مرموز پیدا می‌شود تا کریگ رایت به کلید بازگشایی فایل های رمزنگاری دسترسی یابد یا خیر.

در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۰ رایت اسنادی ارائه داد که گویای تولیپ تراست ۳ (Tulip Trust III) بود که قبل از این وجود نداشت. قاضی بلوم و شاکی پرونده اسنادی را درخواست کردند تا متوجه شوند کریگ رایت چگونه اسناد تولیپ تراست ۳ را به دست آورده است. در این خصوص کریگ رایت بر اساس حق وکیل و موکل و حق زن و شوهری (زناشویی) به این سوالات و درخواست ها اعتراض کرد.

اعتراض کریگ رایت بر اساس حق وکیل و موکل و حق زناشویی

کریگ رایت مدعی شد که همسر او، فرد مورد اعتماد تولیپ تراست است و این اسناد را در ماه دسامبر ۲۰۱۹ به عنوان فایل رمزگذاری شده از جانب مشاور مورد اعتماد دریافت کرده است.

بدین ترتیب، رایت بیان کرد که ارتباط همسرش رامونا واتس (Ramona Watts) و مشاور مورد اعتماد دنیس مایاکا (Denis Mayaka) تحت حفاظت حقوق وکیل و موکل است و ارتباط بین او و همسرش نیز تحت حفاظت حق زناشویی است.

قاضی تعیین کرد که رابطه وکیل و‌ موکلی بین دنیس مایاکا و رامونا واتس وجود ندارد. به علاوه، قاضی دریافت که اسناد تولیپ تراست دنیس مایاکا را به عنوان مشاور تعیین نکرده است و وظیفه دیگری دارد.

بدین ترتیب، قاضی بیان کرد که این اسناد آقای مایاکا را به عنوان مشاور تولیپ تراست مشخص نکرده است. هم چنین رایت و مایاکا نیز رابطه وکیل و موکل ندارند.

درخواست قاضی مبنی بر همکاری دادگاه قضایی بریتانیا

در همان روز، قاضی همکاری از جانب رییس دیوان عالی بریتانیا در خصوص پرونده رایت و کلیمن را درخواست کرد.

این پرونده درباره اقدامات آیرا کلیمن برادر متوفی دیوید کلیمن است. وی مدعی دریافت سهم برادر خود از تولیپ تراست است که شامل بیش از یک میلیون بیت کوین می‌باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا