اخبار خارجی

کمک ۱ میلیون دلاری جاستین سان به شخصیت سال مجله تایم!!

جاستین سان موسس ترون به طور عمومی متعهد به کمک مالی یک میلیون دلاری برای تلاش های فعال جوان سوئدی گرتا تونبرگ (Great Thunberg) شد تا آگاهی جهانی درباره بحران آب و هوایی را افزایش دهد. گرتا تونبرگ (Great Thunberg) دختر جوان سوئدی است که به دلیل فعالیت های خود در خصوص تغییرات اقلیمی و همچنین سخنرانی جنجالی خود در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل معروف شد. وی به عنوان شخصیت برتر سال ۲۰۱۹ مجله تایم انتخاب شد و این مجله او را به عنوان “رهبر نسل بعدی” معرفی کرد.

جاستین سان در واکنش به همایش هفته گذشته COP25 UN در مادرید درباره پایین آمدن سطح آب های جهانی توییت کرد:

من به عنوان یک کارآفرین جوان، خود را در شوق گرت تانبرگ برای تغییر جهان سهیم می‌دانم. ارزهای دیجیتال با پیاده سازی پرداخت های غیرمتمرکز، نقش بسزایی در آلاینده های کربنی دارند. من تمایل دارم تا شخصا یک میلیون دلار به برنامه گرت تانبرگ کمک کنم.

به بن بست رسیدن COP25

همایش اخیر سازمان ملل درباره آب و هوا، رکورد جدیدی در خصوص طولانی ترین مذاکرات چندجانبه درباره آب و هوا را ثبت کرد، اما در عین حال در خصوص مسائل مهم نظیر تصویب قوانین برای بازار معاملات سوخت های فسیلی و پذیرش اهداف جدید و بلندپروازانه تر برای کاهش آلاینده ها به بن بست رسید و نتیجه ای حاصل نشد.

به گزارش فایننشال تایمز، ساعات پایانی این مذاکرات به مناقشه کشیده شد و دلیل آن نیز، عدم مشارکت و تایید از جانب آمریکا و چین در این برنامه ها عنوان شده است. امضاکنندگان در آخر، کشورهای استرالیا و برزیل را نیز به جلوگیری از پیشرفت مذاکرات متهم کردند.

آنتونیو گوترس (Antonio Guterres) دبیرکل سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۵ دسامبر توییت کرد که از نتایج همایش COP25 ناامید شده است. وی بیان کرد:

جامعه بین المللی یک فرصت خوب برای نشان دادن افزایش بلندپروازی های خود در خصوص کاهش، انطباق و تامین بودجه برای حل بحران آب و هوا را از دست داد.

در شبکه اجتماعی توییتر، کمک و پشتیبانی جاستین سان از تانبرگ با واکنش های دوگانه ای مواجه شد. به طوری که بعضی از افراد به این فعال آب و هوا برچسب “کودک نمونه” یا “عروسک خیمه شب بازی” زدند و بیان کردند که او لیاقت این را ندارد که در عرصه ارزهای دیجیتال اسمی از او برده شود. بعضی از افراد حتی ‌پای خود را فراتر گذاشتند و او را کلاهبردار خواندند.

علاوه بر تانبرگ، انگیزه های شخصی سان با طعنه و انتقاد مواجه شد. بعضی از افراد این کمک سان را اقدامی برای افزایش قیمت توکن ترون در نظر گرفتند.

ارزهای دیجیتال و بحران آب و هوا

طبق گزارش کوین تلگراف، برنامه های جدید برای استفاده از بلاک چین در خصوص بازار معاملات سوخت های فسیلی نظیر پلتفرم معاملاتی جهانی اعتبارات سوخت های فسیلی توکنی شده از جانب AirCarbon که در ماه اکتبر عرضه شده است در حال انجام و فعالیت می‌باشند.

حزب آزاد دموکرات لیبرال آلمان با ایجاد توکن اختصاصی که دارای پشتوانه مجوزهای حذف آلاینده های سوخت های فسیلی است، از ارزهای دیجیتال به عنوان مشوقی استفاده کرده است تا به محافظت از آب و هوا پاداش دهد.

بحث بیت کوین

اگرچه الگوریتم پر از محاسبات و با مصرف برق زیاد بیت کوین، انتقادهایی از جانب فعالان آب و هوا را در پی داشته است، اما تحقیق اخیر این باور را به چالش کشیده است که ماینینگ ارتباطی با تغییرات آب و هوایی ندارد.

ماه ژوئن، تحقیق مورد نظر دریافت که ۷۴.۱ درصد برق مورد نیاز ماینینگ بیت کوین از منابع تجدیدپذیر به دست می‌آید. سایر متخصصان انرژی قبل از این اذعان داشته اند به جای آنکه به مصرف برق زیاد ماینینگ بپردازیم باید به این نکته توجه کنیم که این انرژی از کجا و چگونه تولید می‌شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا