رمزارز در ایران

کیش به مرکز توسعه خدمات رمز ارز در ایران تبدیل می‌شود

سعید محمد روز دوشنبه در نشست شورای معاونان سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت مجوز ایجاد بانک آفشور، بورس بین المللی در جزیره کیش اخذ شده و هم اکنون به دنبال راه‌اندازی رمز ارز ملی با محوریت این جزیره هستیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ایرنا، سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در نشست شورای معاونان سازمان منطقه آزاد کیش گفت:

با تحقق این موارد که از اهداف برنامه‌های نسل دوم و سوم مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی است جزیره کیش تبدیل به سرآمد ارایه خدمات بانکی و پولی بین المللی تبدیل می‌شود که انتظار داریم مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش برنامه‌های خود را در این راستا به صورت جدی پیگیری کنند.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی افزود:

هم اکنون باید در راستای تحقق نسل سوم گام برداریم که تحقق آن برآورده شدن اهداف نسل‌های بعدی را به همراه خواهد داشت که با ایجاد بانک آفشور، بورس بین‌الملل و رمز ارز ملی و خدمات بیمه قابل انجام است.

وی گفت:

به دنبال آن هستیم که جزیره کیش را با توجه به تجارت و قابلیت‌های موجود آن در این زمینه به عنوان پایلوت کشور معرفی کنیم و هم اکنون مجوز ایجاد بانک آفشور، بورس بین‌الملل اخذ شده و تولید رمز ارز ملی نیز با محوریت این جزیره به زودی به مرحله اجرا در می‌آید.

محمد اذعان داشت:

ساماندهی رمز ارزها به عنوان دیگر رکن تحقق نسل سوم مناطق آزاد تجاری مورد توجه این دبیرخانه قرار گرفته که در بخش‌هایی غیر از ماینینگ از جمله صرافی و کیف پول دیجیتال، خدمات جانبی رمز ارزها، کنترل‌ها و راه‌اندازی رمز ارز ملی در این جزیره را شامل می‌شود.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، علی صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی در تاریخ ۲۵ مهر نیز از راه‌اندازی رمز ارز ملی خبر داده بود. وی اذعان داشت این پروژه در ابتدا به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

منبع
ایرنا

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا