اخبار خارجی

خداحافظی با دستکاری قیمت‌ها؛ صرافی کراکن به یک نود چین‌لینک تبدیل می‌شود!

کراکن (Kraken) چهارمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از لحاظ حجم معاملات، دیتاهای قیمتی لحظه‌ای در امور مالی غیرمتمرکز (Defi) را برای اپلیکیشن‌ها و توسعه دهندگان ارائه می‌دهد. در روز دوشنبه صرافی کراکن اعلام کرد که اکنون نود چین لینک خود را اجرا می‌کند، که میزان اوراکل‌های خود را تا اتریوم و دیگر بلاک چین‌ها گسترش می‌دهد. امضاهای رمزنگاری شده داخلی Chainlink همچنین بدین معناست که کاربران می‌توانند به اثبات داخلی هر گونه دیتایی که از پلتفرم Kraken خارج می‌شود، دسترسی داشته باشند.

صرافی سان فرانسیسکویی کراکن می‌گوید میزان اوراکل‌ها می‌تواند اطلاعات قیمتی را به صورت لحظه‌ای برای برنامه‌های غیرمتمرکز ارائه دهد؛ مثل قراردادهای اوراق مشتقه، وام گیری، پرداخت‌ها و استیبل کوین‌ها.

شبکه اوراکل غیرمتمرکز چین لینک به طور گسترده در داخل فضای دیفای به کار می‌رود، تا دیتاهای قیمتی معتبر را تامین کند و هدف آن جلوگیری از دستکاری قیمت‌هاست. Oracleها اطلاعاتی را ارائه می‌دهند که می‌تواند برای اهداف مختلفی توسط قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. کراکن اعلام کرده که تامین قیمت‌های لحظه‌ای توسط اوراکل‌ها، به ایجاد شفافیت و اعتماد در صنعت دارایی‌های دیجیتال کمک می‌کند.

جرمی ولش (Jeremy Welch) معاون ارشد محصول در صرافی کراکن می‌گوید:

نه تنها این کار باعث تامین قیمت‌های دقیق در دیفای توسط این صرافی می‌شود، بلکه ما می‌توانیم دیتاهای روی زنجیره را به صورت رمزنگاری شده امضا کنیم، تا آنها را اثبات کنیم. این در زمانی که برای انجام تراکنش‌های اتوماتیک در بلاکچین به کار می‌رود، اطمینان بیشتری حاصل می‌کند.

به بیانی ساده، Kraken دیتاهای قیمتی را از دفتر سفارشات خود جمع می‌کند و آنها را برای اپ‌های دیفای و دیگر موارد استفاده، آماده می‌کند. این حرکت برای جلوگیری از دستکاری قیمت‌ها انجام می‌گیرد.

صرافی متمرکز کراکن گفته که قیمت‌های Spot آن در هر دقیقه آپدیت می‌شوند و به دریافت اطلاعات لحظه‌ای قیمتی برای برنامه‌های مختلف دیفای مانند پروتکل‌های معاملاتی و وام دهی کمک می‌کند. کراکن امروز یکی از صرافی‌هایی است که نود چین لینک خود را راه اندازی کرده است؛ صرافی هیوبی (Huobi) نیز قبل از کراکن نود خود را اجرا کرده است.

منبع
theblockcryptocoindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا