🔴 صرافی KuCoin هک شد: ۱۵۰ میلیون دلار به سرقت رفته است!

صرافی KuCoin یک صرافی ارز دیجیتال متعلق به کشور سنگاپور بوده که اخیرا دچار یک چالش بزرگ در امنیت کیف پول‌های خود شده است. به دنبال این هک بزرگ، بیش از ۱۵۰ میلیون دلار به صورت رمزارزهای مختلف از این صرافی به سرقت رفته است.

کیف پول‌های متصل به اینترنت (Hot Wallet) های صرافی سرشناس KuCoin هک شده و امنیت آن به خطر افتاده و دارایی ذخیره شده در آنها تخلیه شده است. سرمایه به سرقت رفته از این صرافی معادل ۱۵۰ میلیون دلار ارزیابی شده است.

هک بزرگ در صرافی KuCoin

هک صرافی در توییتر

این شرکت چند ساعت پیش اعلام کرد که در یک حادثه امنیتی بخشی از بیت کوین‌ها، توکن‌های مبتنی بر شبکه اتریوم و برخی دیگر از توکن‌های ذخیره شده در کیف پول‌های این صرافی، هک شده و از دسترس آنها خارج شده و به کیف پول دیگری منتقل شده است. رصد تراکنش‌های بزرگ درون شبکه‌ای رمزارزهای به سرقت رفته نشان می‌دهد که بیشتر این رمزارزهای به سرقت رفته وارد این آدرس شده است. ساعاتی پیش از این سرقت، این کیف پول چندین تراکنش کوچک را انجام داده که احتمالا به دلیل آزمایش این کیف پول بوده است.

برخی از رمزارزهای کمتر شناخته شده که از کیف پول این صرافی هک شده و به سرقت رفته است شامل، DGTX، AGI،SNX،DX،SNT،DRGN و چند ارز دیجیتال دیگر بوده است. به منظور جلوگیری از اتفاقات ناگوار بیشتر، صرافی KuCoin تمامی فعالیت‌ها، اعم از واریز و برداشت و هرگونه انتقال ارزهای دیجیتال از این صرافی را تا اطلاع ثانوی غیرفعال کرده است.

صرافی KuCoin مدعی شده است که دارایی‌های هک شده از کیف پول‌های خود را به زودی باز می‌گرداند. در این اطلاعیه اطمینان حاصل شده که کیف‌پول‌های آفلاین این صرافی ایمن بوده و هیچ آسیبی به آن‌ها و دارایی‌های دیجیتال موجود در آنها وارد نشده است. همچنین این صرافی تاکید کرده است که تمام افرادی که از این سرقت متضرر شده و دارایی خود را از دست داده‌اند، تمام دارایی آنها توسط صرافی KuCoin به آنها بازگردانده خواهد شد.

CZ ،موسس و بنیانگذار صرافی بایننس که یکی از افراد سرشناس این حوزه نیز به شمار می‌رود، در توییتی اعلام کرده که به صرافی KuCoin کمک خواهد کرد تا دارایی‌های هک شده و به سرقت رفته را بازگرداند. توکن اصلی صرافی KuCoin نیز پس از انتشار این خبر با ریزش در قیمت خود مواجه شد و قیمت این رمزارز از ۱ دلار به ۰.۸۶ دلار کاهش یافت.


منبع cryptopotato
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
پدرام مطلب زاده

سلام . بنده در این صرافی کاردانو دارم . که خوشبختانه مشکلی براش پیش نیامده . ظاهرا بخش اعظمی از بیت کویت و اتر بوده .اینطور که من با تیم سکیوریتیش چت کردم و مدیر عاملش در بیانیه اش گفته که ظاهرا تمام پولها بیمه هستش و مشکلی پیش نمیاد . ضمنا 100000 دلار پاداش تعیین کردن برای کسی که بتونه مدارکی مستدل از چگونگی این موضوع بده . در کل مدیریت بحران بسیار خوبی رو از خودشون نشان دادن با این موضوع سرقت . به همین جهت پیشنهاد میکنم اگر قصد نگهداری بلند مدت دارین حتما از Cold wallet… بیشتر بخوانید »