اخبار خارجی

افزایش قیمت ۲۲ درصدی توکن KNC‌ طی ۴۸ ساعت! دلیل این افزایش چیست؟

قیمت کوین شبکه کایبر (KNC) طی دو روز گذشته تقریبا ۲۲ درصد افزایش یافته و به ۱.۹۲ دلار رسیده است. دلیل روند صعودی این ارز دیجیتال می‌تواند سه عامل باشد که به بررسی آنها می‌پردازیم.

سه عامل مهمی که به نظر می‌رسد دلیل روند صعودی اخیر شبکه کایبر است عبارتند از افزایش محبوبیت آن در آسیا، ساختار تکنیکال مطلوب و استیکینگ.

قیمت کوین شبکه کایبر در مقابل تتر
قیمت کوین شبکه کایبر در مقابل تتر

افزایش محبوبیت در آسیا

طبق گفته دو وان نام (Doo Wan-nam)، شبکه کایبر، بیشترین توجه و مباحث درباره ارز دیجیتال های دیفای در کره جنوبی را به خود جلب کرده است.

دو وان نام که رییس توسعه تجاری آسیا MakerDAO است گفت:

شاید این نکته باعث تعجب بعضی از افراد شود اما شبکه کایبر بیشترین توجهات و مباحث درباره کوین های دیفای در کره جنوبی را به خود جلب کرده است. این مباحث در کانال هایی نظیر Coinpan صورت می‌گیرد. اما چنین موضوعی منطقی است زیرا این کوین، یکی از معدود کوین هایی است که همراه با KRW در ۳ صرافی برتر کره ای فهرست شده است. بنابراین در دسترس تر نیز خواهد بود.

نشانه های بسیار مثبت از سمت بازار مهمی نظیر کره جنوبی می‌تواند در بلندمدت به نفع شبکه کایبر باشد. این موضوع می‌تواند یکی از چندین محرکی باشد که به روند صعودی اخیر KNC منجر شده است.

ساختار قوی بازار

مایکل ون دوپوپ یکی از معامله کنندگان تمام وقت بازار بورس و اوراق بهادار آمستردام در تاریخ ۱۷ جولای گفت که شبکه کایبر می‌تواند روند صعودی خود را حفظ کند.

وی تاکید کرد که سطح حمایتی KNC بر روی ۰.۰۰۰۱۷ بیت کوین به عنوان خط دفاعی این کوین عمل می‌کند. شبکه کایبر پس از عبور از ۰.۰۰۰۱۷ بیت کوین با روند صعودی همراه بوده است و اکنون به ۰.۰۰۰۲۰۳ بیت کوین رسیده است.

دوپوپ گفت:

محدوده نوسان این کوین بسیار کوچک است. عبور از سطح ۱۸۰۰۰ الی ۱۸۲۵۰ ساتوشی می‌تواند منجر به ادامه روند صعودی به قیمت های بالاتر شود.

قیمت کوین شبکه کایبر در مقابل بیت کوین
قیمت کوین شبکه کایبر در مقابل بیت کوین

استیکینگ و افزایش پشتیبانی از جانب صرافی های برتر

در تاریخ ۶ جولای، جامعه توسعه دهندگان شبکه کایبر عرضه کاتالیست (Katalyst) و KyberDAO بر بیشتر شبکه اصلی را اعلام کردند. این موضوع گویای فعال شدن استیکینگ در پروتکل این بلاک چین است که طی آن، کاربران با حضور و مشارکت در شبکه پاداش دریافت می‌کنند.

تیم توسعه دهندگان در این خصوص گفت:

به علاوه، KyberDAO باعث تقویت جامعه دیفای و کایبر خواهد شد و به آنها امکان خواهد داد تا مستقیما در توسعه ما مشارکت کنند.

مکانیزم استیکینگ در شبکه کایبر، بزرگترین عاملی بود که منجر به روند صعودی اخیر KNC شده است. بسیاری از ارزهای دیجیتال برتر مرتبط با دیفای یا استیکینگ نظیر کاردانو (ADA) و کامپوند (COMP) در ماه جولای شاهد روندهای صعودی چشمگیری بودند.

اما پس از فعال شدن مکانیزم استیکینگ، ورود KNC به صرافی هایی نظیر بایننس افزایش یافت. اگرچه ورود کوین ها به صرافی ها معمولا گویای فشار فروش است، اما محققان شرکت تحلیل بلاک چین سنتیمنت (Santiment) بیان کرده اند که این شرایط برای KNC صادق نیست.

محققان در این خصوص اذعان داشتند:

بایننس استیکینگ شبکه کایبر را معرفی کرده است. اگر شاهد افزایش ورود KNC به صرافی ها باشیم لزوما نکته بد یا ایجاد فشار فروش نیست. به نظر می‌رسد استیکینگ بایننس به آسانی صورت می‌گیرد و همانند KyberDAO به مسدودسازی KNC نمی‌پردازد. این موضوع برای کاربرانی که می‌خواهند به شرایط بازار واکنش نشان دهند بسیار مطلوب است.

3

همزمان شدن فشار فروش کم KNC، ساختار منسجم بازار و افزایش تقاضا برای استیکینگ، عوامل بالقوه ای هستند که می‌توانند روند صعودی شبکه کایبر را حفظ کنند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا