اخبار خارجی

آخرین نسخه شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ تا چند روز دیگر عرضه می شود

توسعه دهندگان اتریوم ۲.۰ موافقت کردند تا عرضه شبکه آزمایشی ۰.۱۲ را به روز دوشنبه انتقال بدهند تا از این موضوع اطمینان حاصل شود که تمام مهندسان آماده بلاک جنسیس هستند.

آخرین نسخه شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ به اسم آلتونا (Altona) برای عرضه در روز دوشنبه ۲۹ ژوئن یا ۹ تیر ماه برنامه ریزی شده است.

همانطور که در نشست توسعه دهندگان اتریوم ۲.۰ در تاریخ ۲۵ ژوئن بیان شد، شبکه آزمایشی جدید اساسا آماده است و فقط به این دلیل به تعویق افتاده است که تمام توسعه دهندگان در زمان عرضه آماده باشند.

آفری شوئدون (Afri Schoedon) توسعه دهنده ای که عرضه تمام شبکه های آزمایشی قبلی را هماهنگ کرده بود توضیح داد که حداقل موجودی برای شروع فعالیت آلتونا به دست آمده است.

وی گفت موارد نامشخص و نامنطمی که در بعضی از سپرده ها وجود داشت، شرایطی ایجاد کرد که طی آن از نظر فنی رویداد جنسیس را داشتیم. به این ترتیب وی در خصوص به تعویق انداختن شبکه آزمایشی به آخر هفته موافقت کرد.

سپس توسعه دهندگان خارج از نشست توافق کردند که جنسیس خاصی را در روز دوشنبه تعیین کنند.

نزدیک شدن به عرضه نهایی

شبکه آزمایشی آلتونا اولین شبکه ای است که از به روزرسانی ۰.۱۲ اتریوم ۲.۰ استفاده خواهد کرد. توسعه دهندگان در نظر دارند تا این موضوع را به اساس اولین شبکه آزمایشی عمومی اتریوم ۲.۰ تبدیل کنند.

توسعه دهندگان هم‌ چنان آلتونا را شبکه توسعه دهندگان می‌خوانند، زیرا هدف اصلی آن از بین بدم باگ ها بوده است. شبکه های قبلی اغلب مشکلات بنیادین در همگام سازی (Synchronizing) داشته اند.

اما تیم توسعه دهندگان امیدوار است که نسخه جدید به حد کافی پایدار باشد تا سرانجام همانند شبکه های موازی مختلف در اتریوم ۱.۰ نظیر رینکبای و Goerli به عنوان شبکه آزمایشی عمومی در دسترس قرار بگیرد.

تیم توسعه دهنده هم چنان در حال کار است تا شبکه آزمایشی ۰.۱۲ که برای عرضه در ماه ژوئیه برنامه ریزی شده بود را عرضه کند.

تاکنون هیچ اشاره ای به عرصه شبکه اصلی فاز صفر نشده است. این شبکه اصلی، استیکینگ را به شبکه اتریوم وارد می‌کند. اما شبکه آزمایشی آلتونا قدم بسیار مهمی در دستیابی به این هدف است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا