اخبار کوتاه

کیف پول لجر از ۱۰۰ توکن بومی شبکه کاردانو پشتیبانی می‌کند

کمپانی تولید کننده کیف پول سخت افزاری لجر اعلام کرد از این پس از ۱۰۰ توکن بومی (توکن‌های ساخته شده روی بلاکچین کاردانو) در اپلیکیشن Ledger Live خود پشتیبانی می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، لجر در اطلاعیه خود از پشتیبانی از ۱۰۰ توکن بومی کاردانو از جمله ADAX, DANA DRIP, FIRE و CLAP خبر داد. در اکوسیستم کاردانو ۵ میلیون توکن بومی وجود دارد. لجر اعلام کرد انتخاب این ۱۰۰ توکن بر اساس مارکت کپ آن‌ها نبوده اما از تعداد تراکنش‌ها در بازه زمانی مشخص متاثر بوده است.

لجر توضیح داد در آینده توکن‌های بومی کاردانو که پشتیبانی می‌کند را خواهد افزود. لیست شدن این توکن‌ها در لجر در حالی انجام می‌شود که کمتر از یکماه پیش خبر پشتیبانی کامل لجر از کاردانو منتشر شده بود. با این پشتیبانی لجر به کاربران اجازه دریافت و ارسال و مدیریت توکن ADA را به طور مستقیم در لجر لایو داده است.

بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، در زمان نگارش این مطلب قیمت کاردانو (ADA) معادل ۵۳ سنت است.

  • توکن بومی در بلاکچین کاردانو به چه معنا است؟

برای انتقال توکن بومی یا Native در شبکه کاردانو برخلاف توکن‌های ERC-20 در اتریوم، نیازی به اجرای مجدد قرارداد هوشمند نیست. ایجاد توکن در کاردانو به قرارداد هوشمند نیازمند است اما انتقال آن نیازی به اجرای مجدد اسمارت کانترکت ندارد و از این رو، کارمزد انتقال آن همانند انتقال ADA است. همچنین می‌توان انتقال چند توکن بومی را در یک تراکنش در شبکه کاردانو انجام داد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا