اخبار بلاکچیناخبار آلتکوین

پروتکل لیدو پشتیبانی از استیکینگ سولانا را متوقف کرد

پروتکل لیدو اعلام کرد فعالیت خود در بستر بلاکچین سولانا را طی ماه‌های آتی متوقف خواهد کرد. این تصمیم به دنبال پیشنهاد و رای‌گیری حاکمیتی در دائوی لیدو گرفته شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از بیت کوینیست و بر اساس اطلاعیه لیدو (Lido)، این تصمیم مبنی بر توقف فعالیت لیدو در بلاکچین سولانا پس از بررسی دقیق دستاوردها، چالش‌ها و چشم‌اندازهای پروتکل و با استناد به وضعیت مالی ناپایدار و درآمد پایین این پروتکل در این شبکه بلاکچینی گرفته شده است.

تیم توسعه لیدو در شبکه سولانا در پیشنهاد حاکمیتی خود دو سناریو ادامه توسعه در این شبکه با حمایت مالی یا توقف فعالیت را به اعضای دائو ارائه کرد. در نهایت، اعضای دائو پس از رای‌گیری حاکمیتی به این نتیجه رسیدند که توقف فعالیت‌های لیدو در شبکه سولانا مناسب‌ترین اقدام برای این پروتکل است.

توییت لیدو
منبع: X

تیم توسعه لیدو در این اطلاعیه ضمن اشاره به ارتباط قوی ایجاد شده بین این پروتکل و سپرده‌گذاران شبکه سولانا از ضروری بودن این تصمیم خبر داد و نوشت:

پروسه فعالیت لیدو در شبکه سولانا بسیار مهم بود و چالش‌های زیادی وجود داشت که بر آن غلبه کردیم و نقاط عطف بسیار زیادی را جشن گرفتیم. در حالی که به پایان این فصل خاص رسیده‌ایم، خوش‌بینی مشارکت‌کنندگان لیدو در مورد آینده سولانا کاهش نیافته است.

هولدرهای توکن‌های stSOL در طول فرآیند توقف فعالیت‌های لیدو نیز همچنان به صورت مستمر پاداش دریافت خواهند کرد. همچنین، این هولدرها تا تاریخ ۴ فوریه ۲۰۲۴ (۱۵ بهمن ۱۴۰۲) فرصت دارند تا توکن‌های خود را با استفاده از رابط کاربری لیدو در شبکه سولانا از حالت استیکینگ خارج کنند. پس از این تاریخ، فرآیند لغو استیکینگ از طریق واسط خط فرمان (CLI) انجام خواهد شد.

علاوه بر سپرده‌گذاران، توقف لیدو بر نودهای شبکه سولانا نیز تاثیر می‌گذارد. فرآیند استیکینگ در تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۴ مهر ۱۴۰۲) متوقف شده است و از این تاریخ لیدو هیچ سپرده جدیدی از کاربران نمی‌پذیرد. همچنین، آغاز توقف فعالیت نودها به صورت داوطلبانه از ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان ۱۴۰۲) آغاز خواهد شد.

قیمت LDO در زمان نگارش این مطلب با ۲.۳۶٪ ریزش در ۲۴ ساعت گذشته در حوالی ۱.۶۰ دلار در نوسان است. با این حال، این توکن در بازه‌های زمانی طولانی‌تر عملکرد بهتری از خود نشان داده است؛ به طوری که در ۷ روز گذشته ۳.۷۳٪ و در ۳۰ روز گذشته ۴.۷۴٪ رشد داشته است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا