اخبار عمومی

فروش عمومی توکن پیامرسان تلگرام (Gram) هنوز در هاله ای از ابهام!

لیکویید (Liquid) پلتفرم ارز دیجیتال توسط گرام آسیا (Gram Asia) برگزیده شده است تا فروش عمومی TON شبکه متن باز تلگرام را برگزار کند. گرام توکن اصلی در بلاکچین تون (TON) می باشد. بلاک چین TON شبکه غیرمتمرکزی است که توسط پیامرسان تلگرام به طور خصوصی توسعه یافته است. فروش عمومی گرام در صرافی لیکویید اجرا خواهد شد.

فروش توکن گرام (Gram) توسط بازارهای عمومی پیشبینی شده بود و تنها زمانی می شود آن را خرید که توسط صرافی لیکویید لیست شود. صرافی لیکویید توکن خود با نام کش (Qash) را در سال ۲۰۱۷ با موفقیت به فروش عمومی گذاشت و ۳۵۰ میلیون توکن Qash معادل ۱۵۰ میلیون دلار را در ۳ روز به فروش رساند. لیکویید پلتفرم منحصر به فرد برای فروش گرام در سراسر جهان می باشد. فروش عمومی گرام در تاریخ ۱۰ جولای ۲۰۱۹ (۱۹ تیر) ساعت ۸ صبح به وقت جهانی (۱۱:۳۰ به وقت ایران) رخ خواهد داد. توکن گرام را می توان با دلار و USDC خرید. تمام افرادی که می خواهند از صرافی لیکویید استفاده کنند باید حساب کاربری احراز هویت شده داشته باشند. برخی کشورها از جمله ایران قادر به شرکت در این نوع ICO نیستند.

شرکت لیکویید کیف پول مطابق با بلاک چین TON را وارد پلتفرم خود خواهد کرد و شرکت کنندگان در فروش توکن Gram، توکن های خود را پس از عرضه شبکه اصلی عمومی بلاک چین TON دریافت خواهند کرد. انتظار می‌رود عرضه شبکه اصلی در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۹ آبان) انجام گیرد. تمام اقدامات فروش توکن Gram در اختیار شرکت لیکویید خواهد بود و در صورتی که شبکه اصلی TON عرضه نشود، تمام سرمایه ها عودت داده خواهد شد.

شبکه متن باز تلگرام یک معماری چند بلاک چینی غیرمتمرکز سریع و مقیاس پذیر است که طوری طراحی شده است تا به اولین پروژه ارز دیجیتال بازار عمومی تبدیل شود. تلگرام با اتکا به ۱۰ سال تجربه خود در زمینه سیستم های ذخیره اطلاعات توزیع شده به شدت رمزنگاری شده با رابط کاربری کاربرپسند، در جایگاهی قرار دارد که اقتصاد دیجیتال غیرمتمرکز و اشباع شده توسط کالاها و خدمات متنوع را می‌شناسد. تلگرام با استفاده از اکوسیستم توسعه دهندگان، ناشران، ارائه دهندگان خدمات، تاجران و از همه مهمتر ۲۶۰ میلیون کاربر خود، تقاضا برای بلاک چین TON را مدیریت خواهد کرد.

در ماه آوریل، مرحله آزمایشی بتا و خصوصی شبکه آزمایشی TON برای تعداد محدودی از توسعه دهندگان عرضه شد. نتایج اولیه از ایجاد نودهای بلاک چین TON در آزمایشگاه این توسعه دهندگان، سرعت بسیار زیاد تراکنش ها در این بلاک چین را مشخص کرد.

در همین ماه بود که TON Labs یکی از شرکت های مستقل و متمرکز بر توسعه پروژه های زیرساخت اصلی TON، قرارداد همکاری با شرکت خدمات پرداخت بین المللی Wirecard AG امضا کرد تا پلتفرمی مشترک برای خدمات مالی دیجیتال، پرداخت و بانکداری توسعه دهند. طبق گزارش کوین تلگراف، در ماه می متنی برای سرمایه گذاران به شرح زیر ارسال شد:

فرآیند آزمایشی اخیر، نظر ما را مجددا تایید کرد. عقیده ما مبنی بر این است ماشین مجازی TON و الگوریتم اجماع بیزانتیوم TON قادر به فراهم کردن اهداف بیان شده در وایت پیپر اصلی می‌باشد.

کوین تلگراف در ادامه مخزنی را معرفی کرد که شامل نسخه اولیه لایت کلاینت بلاک چین TON همراه با بخشی از کتابخانه بلاک چین TON بود که برای ایجاد و پیاده سازی قراردادهای هوشمند در نسخه آزمایشی بلاک چین TON ضروری بود.

توسعه دهندگان اکنون می‌توانند فایل تنظیماتی را نصب کنند تا لایت کلاینت را به سرور آزمایشی متصل کنند. توسعه دهندگان می‌توانند به ایجاد قراردادهای هوشمند جدید، حسابرسی قراردادهای هوشمند موجود، ارسال پیام های خارج به قراردادهای هوشمند و چندین قابلیت دیگر بپردازند. فیفت (Fift) زبان برنامه نویسی است که به طور ویژه برای ایجاد و مدیریت قراردادهای هوشمند بلاک چین TON طراحی شده است و می‌تواند برای کامپایل کردن، اجرا و عیب یابی قراردادهای هوشمند اجرا شود.

مایک کایاموری موسس و مدیرعامل شرکت لیکویید گفت:

از همکاری با Gram Asia برای عرضه فروش توکن Gram هیجان زده ایم و خبر بسیار شگفت انگیزی برای جامعه ما می‌باشد که از کاربران اصلی تلگرام هستند. ما چشم انداز سیستم انتقال ارزش ایمن تری را به اشتراک می‌گذاریم تا پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال حاصل شود. زیرساخت بلاک چین TON با عرضه ارز دیجیتال خود برای کاربران تلگرام، می‌تواند به ارتقای قابلیت های فعلی تلگرام به عنوان یک شبکه ارزش همتا به همتا کمک کند.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که هیچ یک از این اقدامات توسط تلگرام تایید نشده است و آنها تا به حال هیچ صحبتی در مورد توسعه های خود بیان نکرده اند. با وجود اینکه هیچ شفافیتی در مورد پروژه تلگرام وجود ندارد شرکت در این ICO توصیه نمی شود زیرا امکان کلاهبرداری از این طریق بسیار زیاد است مگر زمانی که خود تلگرام بیانیه رسمی در مورد گرام و شبکه اصلی خود اعلام کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا