اخبار خارجی

لایت کوین توسعه حریم خصوصی میمبل ویمبل خود را آغاز کرد!

سرانجام ویژگی حریم خصوصی مبتنی بر میمبل ویمبل (Mimblewimble) لایت کوین در راه است. دیوید بورکت (David Burkett) توسعه دهنده این پروژه فرعی اعلام کرده است که اولین ماه توسعه را به پایان رسانده است. بورکت در تاریخ ۲۹ دسامبر در فروم لایت کوین تاک (Litecointalk) نوشت: پس از ماه ها برنامه ریزی، توسعه افزونه میمبل ویمبل به طور رسمی شروع شده است.

این پروژه تقریبا یک سال در حال پیشرفت بوده است. در ژانویه ۲۰۱۹، چارلی لی موسس لایت کوین برنامه هایی برای تراکنش های خصوصی را اعلام کرد. در ماه آگوست، این پروژه دیوید بورکت را استخدام کرد. وی برای کار بر روی گرین (Grin) که یک کوین حریم خصوصی مبتنی بر میمبل ویمبل است شناخته می‌شود. بورکت هم چنین کیف پول ++Grin را توسعه داده است.

پیشرفت های حاصل شده تاکنون

بورکت جزییات مختلفی در اوایل ماه دسامبر اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد که ++Grin را برای یکپارچه سازی آسانتر با لایت کوین، مجددا طراحی کرده است. وی هم چنین تایید کرد که این ویژگی از طریق افزونه بلاک لایت کوین نیز وجود خواهد داشت و دیگر نیازی به هاردفورک وقت گیر نیست. در آخر، وی مرورگر تور (Tor) و کوین جوین (CoinJoin) را به عنوان ویژگی حریم خصوصی بیشتر معرفی کرد.

در به روزرسانی این هفته، بورکت بیان کرد که ساختار بخش هایی از این پروژه را تغییر داده و استاندارد کرده است. وی افزود که در ماه ژانویه، روش ایجاد جدیدی مشخص خواهد کرد، مدل های لایت کوین را توضیح می‌دهد، نسخه های مختلف دیتابیس را انتقال می‌دهد و زمان همگام سازی را سریعتر خواهد کرد. به نظر می‌رسد نتیجه نهایی این است که توسعه بر بستر لایت کوین و ++Grin به یکدیگر بسیار مرتبط هستند.

جذب سرمایه زیاد

حقوق بورکت ۶۰۰۰ دلار در ماه است. تاکنون جامعه لایت کوین ۱۸۵۰۰ دلار ارز دیجیتال کمک مالی کرده است که این رقم تا ۷۲,۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد. اکثر این کمک مالی از جانب چارلی لی موسس این ارز دیجیتال بوده است که ۱.۵ بیت کوین به ارزش ۱۰,۰۰۰ دلار به ++Grin اهدا کرده است تا به تامین بودجه حسابرسی ایمن این پروژه کمک کرده باشد.

لایت کوین سرمایه بسیار زیادی را بر روی ویژگی های فرعی جزیی صرف کرده است. هرچند این ویژگی ها نیز می‌توانند به نفع میمبل ویمبل باشند. گرین و بیم (Beam) دو کوین بزرگ میمبل ویمبل هر دو دارای ارزش بازار کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار هستند. همراه با استفاده از ویژگی های زنجیره جانبی تاری (Tari) از مونرو، ویژگی ها و اقدامات لایت کوین می‌تواند به سود میمبل ویمبل باشد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا