مقالات عمومیویدیو

لایو اینستاگرام ۱۳ اردیبهشت؛ موضوع: ترند بعدی بازار کریپتو چیست؟

طبق روال همیشگی چهارشنبه‌ها در مجموعه میهن بلاکچین از ساعت ۱۸ از طریق لایو اینستاگرام کنار شما بودیم تا باز هم در مورد یک موضوع، با هم صحبتی داشته باشیم. این بار انتخاب موضوع را گذاشتیم به عهده کاربران و مخاطبانمان. در نهایت تصمیم بر این شد که در مورد ترند بعدی بازار کریپتو صحبت کنیم. هیچ‌کدام از ما دوست نداریم از ترندها و سوژه‌های داغ جا بمانیم. اما چطور می‌شود این ترندها را تشخیص داد و چه ترندهایی پیش روی ما قرار دارند؟‌ این همان مسئله‌ای است که موضوع اصلی این لایو را تشکیل داد.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

لایو اینستاگرام ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

ساناز وفی، تحلیل‌گر و محقق بلاکچین، در لایو اینستاگرام این هفته به یک موضوع جذاب پرداخت و توضیح داد که خودمان چطور می‌توانیم ترندهای بازار را تشخیص بدهیم. او با استناد به گزارش a16z چندین شاخص را برای انجام این کار معرفی کرد. فاکتورهایی نظیر افزایش تعداد قراردادهای هوشمند معتبر و تاییدشده، افزایش فعالیت توسعه‌دهندگان، افزایش مطالعات آکادمیک در حوزه بلاکچین و افزایش حجم نقدینگی و جریان پول در صرافی‌های غیرمتمرکز از جمله شاخص‌هایی هستند که می‌توانند به ما در یافتن ترند بعدی بازار کمک کنند. برای دستیابی به فاکتورهای بیشتر و دقیق‌تر، گزارش را مطالعه کنید.

در این گفتگوی زنده، ساناز از پنج موضوع زیر به عنوان ترندهای بعدی بازار نام برد. او در مورد هر کدام از این ترندها جزئیاتی را بازگو کرد و قرار است در هفته‌های بعدی به برترین پروژه‌های بازار هم اشاره داشته باشد. این ترندها عبارت‌اند از:

این لایو هم مثل همیشه با پاسخ به پرسش‌های کاربران ادامه پیدا کرد و به پایان رسید.

موضوعاتی که در لایو مطرح شد:

 • مروری بر قیمت ارزهای دیجیتال (۱:۵۰ تا ۴:۱۵)
 • ترند بازار چیست و چطور می‌توان آن را تشخیص داد؟ (۴:۲۰ تا ۱۱:۲۰)
 • چه شاخص‌هایی روی ترند بعدی بازار کریپتو اثر می‌گذارند؟ (۱۱:۲۵ تا ۲۴:۵۰)
 • ترند بعدی بازار: لایه اول‌ها (۲۵:۴۰ تا ۲۷:۴۵)
 • ترند بعدی بازار: لایه دوم‌ها (۲۷:۵۰ تا ۲۹:۳۰)
 • ترند بعدی بازار:‌ گیمینگ (۲۹:۳۵ تا ۳۱:۵۵)
 • ترند بعدی بازار: هوش مصنوعی (۳۲:۱۰ تا ۳۸:۲۵)
 • ترند بعدی بازار:‌ ریفای (۳۸:۳۵ تا ۴۴:۱۵)
 • اشاره به اعلام شدن نرخ بهره و تاثیر آن روی بیت کوین (۴۴:۴۰ تا ۴۵:۳۰)
 • پاسخ به سوالات کاربران (۴۵:۴۰ تا ۵۱:۱۰)

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ
 • ترندهای بعدی بازار کریپتو کدام‌اند؟
  لایه یک‌ها، لایه دوم‌ها، گیمینگ، هوش مصنوعی و ریفای.
 • چطور ترندهای بازار را پیدا کنیم؟
  برای این کار می‌توان به شاخص‌های مختلفی مانند تعداد کیف پول‌های فعال، فعالیت توسعه‌دهندگان، تعداد قراردادهای هوشمند، حجم پول موجود در DEXها و نرخ خرید NFTها توجه کرد.

جمع‌بندی

در لایو اینستاگرام ۱۳ اردیبهشت، ساناز وفی به معرفی ترندهای آینده بازار پرداخت. او در این گفتگو ابتدا مروری بر قیمت ارزهای دیجیتال داشت و سپس به این مسئله اشاره کرد که ترندهای بازار را می‌توان بر اساس عوامل مختلف و مهمی مانند نرخ قراردادهای هوشمند و فعالیت توسعه‌دهندگان پیدا کرد. لایه‌یک‌ها در کنار راهکارهای لایه دوم، دو ترند برتر بازار در سال ۲۰۲۳ هستند. همچنین بازی، هوش مصنوعی و ریفای نیز از جمله حوزه‌های دیگری هستند که می‌توانند به موضوعاتی داغ و پرهیاهو تبدیل شوند. در انتهای لایو نیز مثل همیشه به سوالات مهم و پرتکرار کاربران پاسخ داده شد. اگر سوالی دارید که در لایو پاسخ آن را نیافته‌اید، می‌توانید در گروه تلگرامی میهن بلاکچین مطرح کرده یا مستقیما از اکانت پشتیبانی میهن بلاکچین در تلگرام بپرسید.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا