مقالات عمومیویدیو

لایو اینستاگرام 22 تیر؛ موضوع: انواع راهکارهای لایه 2 اتریوم

طبق روال همیشگی چهارشنبه‌ها در مجموعه میهن بلاکچین از ساعت ۱۸ از طریق لایو اینستاگرام کنار شما بودیم و به سوالاتی که شما در استوری از ما پرسیدید پاسخ داده شد. شما در پخش زنده‌های اینستاگرام ما می‌توانید تمام سوالات خود را در زمینه ارزهای دیجیتال، بلاکچین، سرمایه گذاری، بیت کوین و آلتکوین و مسائل مختلف مربوط به این حوزه مطرح کنید. دقت داشته باشید از ۲۴ ساعت قبل فرصت دارید سوالات خود را با ما مطرح کنید.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

در لایو اینستاگرام این هفته میهن بلاکچین، ساناز وفی تحلیلگر و محقق حوزه بلاکچین به معرفی و بررسی انواع راه‌حل‌های لایه ۲ اتریوم پرداخت. قبل از مرور قیمت‌ها، ابتدا در مورد خبر شاخص CPI آمریکا صحبت شد. در ادامه پس از اشاره به کلیت لایه ۲ ها و شبکه‌هایی که مشابه با اتریوم کار می‌کنند، ایده راهکارهای لایه ۲ در شبکه‌های بلاکچینی جدید بررسی شد.

بخش بعدی لایو اختصاص به ساختارهای اصلی مورد استفاده برای توسعه راهکارهای لایه دوم داشت. سپس انواع رول‌آپ‌ها و تفاوتشان به همراه پروژه‌‌های فعال در این زمینه معرفی شدند. در بخش پایانی پس از پرداختن به اهمیت و آینده لایه‌ دوم‌‌ها، ساناز وفی به سوالات کاربران پاسخ داد.

موضوعاتی که در لایو اینستاگرام به آن‌ها پرداخته شد:

 • مقدمه (از ۰۰:۰۰ تا ۰۰:۴۰)
 • مروری بر خبر شاخص CPI آمریکا و تاثیر آن روی قیمت بیت کوین (از ۰۰:۴۵ تا ۰۳:۳۵)
 • مروری بر قیمت ارزهای بازار (از ۰۳:۴۰ تا ۰۵:۲۰)
 • مروری بر کلیت لایه‌دوم‌ها و شبکه‌های مشابه اتریوم (از ۰۵:۲۵ تا ۰۷:۲۰)
 • ایده و چرایی به وجود آمدن لایه‌های دوم در ساختار بلاکچین‌های نسل جدید (از ۰۷:۲۰ تا ۱۳:۳۰)
 • چهار ساختار اصلی در لایه‌دوم‌ها: آف‌چین و لایتنینگ (از ۱۳:۳۵ تا ۱۶:۳۰)
 • چهار ساختار اصلی در لایه‌دوم‌ها: ساید چین و پلاسما (از ۱۶:۳۵ تا ۲۰:۵۰)
 • چهار ساختار اصلی در لایه‌دوم‌ها: رول‌آپ‌ها (از ۲۰:۵۵ تا ۲۲:۰۰)
 • معرفی انواع رول‌آپ‌ها، تفاوت‌ها و پروژه‌های فعال در این حوزه (از ۲۲:۱۰ تا ۲۷:۵۰)
 • چرا لایه‌دوم‌ها مهم هستند و آینده آنها به کدام سمت خواهد رفت؟ (از ۲۷:۵۵ تا ۳۸:۲۰)
 • پاسخ به سوالات کاربران و معرفی منابع (از ۳۸:۲۵ تا ۴۷:۰۰)

جمع‌بندی

ساناز وفی در لایو اینستاگرام ۲۲ تیر به بررسی انواع راهکارهای لایه ۲ اتریوم پرداخت. در این لایو قبل از مرور قیمت‌‌ها و پرداختن به موضوع لایه دوم‌ها، در مورد خبر شاخص CPI آمریکا و اثر آن بر قیمت بیت کوین صحبت شد. در بخش اصلی لایو در مورد کلیت لایه ۲ و دلیل ایجاد این راه‌حل، ساختارهای اصلی در پیاده‌سازی این راهکارها، انواع رول‌آپ‌ها و پروژه‌های فعال، اهمیت و آینده لایه ۲ صحبت شد. انتهای لایو نیز مثل همیشه به سوالات مهم و پرتکرار کاربران پاسخ داده شد. اگر سوالی دارید که در لایو پاسخ آن را نیافته‌اید، می‌توانید در گروه تلگرامی میهن بلاکچین مطرح کرده یا مستقیما از اکانت پشتیبانی میهن بلاکچین در تلگرام بپرسید.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا