اخبار خارجی

رشد چشمگیر قیمت پولکادات (DOT)؛ آیا به زودی جز ۳ ارز برتر بازار خواهد شد؟

قیمت پولکادات (DOT) طی کمتر از ۸ روز تا ۲۰۰ درصد افزایش یافت و تحلیلگران برتر ارز دیجیتال معتقدند که این بلاک چین پتانسیل و ویژگی‌های بسیار زیادی برای ارائه دارد.

صندوق ارز دیجیتال Spartan Black که در آسیا قرار دارد معتقد است پولکادات پتانسیل بیشتری دارد و می‌تواند به یکی از ۳ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار برسد.

در حال حاضر، این پروتکل محبوب ششمین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار است.

از ۸ روز قبل که DOT در بایننس فهرست شد، قیمت این ارز دیجیتال بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافت و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که قیمت آن می‌تواند افزایش چشمگیر بیشتری داشته باشد.

قیمت پولکادوت (DOT)
قیمت پولکادات

چندین عامل پیرامون احساس مثبت درباره DOT وجود دارد. این پروتکل مستقیما با شبکه اتریوم رقابت نمی‌کند، اما مقیاس‌پذیری آن در سطح بالایی قرار دارد و در نتیجه می‌تواند مشکل کارمزد زیاد تراکنش‌های اتریوم را برطرف کند.

ارزش بازار پولکادات ۵.۶ میلیارد دلار است. چه چیزی باعث رشد بیشتر آن خواهد شد؟

پولکادات شاهد رشد چشمگیری در هفته‌های اخیر از لحاظ قیمت و پروژه‌های موجود بود. اطلاعات PolkaProject نشان می‌دهد ۱۹۷ پروژه در اکوسیستم پولکادات حاضر هستند.

فارغ از داشتن فناوری قوی و منسجم، پولکادات یکی از ماهرترین توسعه‌دهندگان در عرصه قراردادهای هوشمند را در اختیار دارد.

گاوین وود (Gavin Wood) پولکادات را در سال ۲۰۱۶ ایجاد کرد. وی یکی از اشخاص مهم و کلیدی توسعه زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی اتریوم و فناوری‌های پریتی (Parity) نیز بوده است. وود هم‌چنین در رشد شبکه اتریوم طی چهار سال گذشته نیز نقش مهمی ایفا کرده است.

ترکیب یک جامعه پویا و فعال، تعداد روزافزون پروژه‌ها در اکوسیستم پولکادات و حضور وود در آن باعث شده است که تقاضا برای DOT افزایش یابد.

کلوین کُه (Kelvin Koh) از شرکت Spartan Black در اواسط ماه آگوست بر اساس ارزش بازار کاردانو پیش‌بینی کرده بود که قیمت DOT به ۵ دلار خواهد رسید. چند هفته پس از پیش‌بینی او، قیمت DOT از ۵ دلار عبور کرد و به ۶.۵۷ دلار رسید. در آن زمان کُه گفت:

اگر ارزش بازار ADA معادل با ۳.۸ میلیارد دلار است پس ارزش بازار پولکادات حداقل باید ۵ میلیارد دلار باشد. این موضوع بدان معنا است که قیمت DOT باید ۵ دلار باشد.

پس از این پیش‌بینی، وی گفت که انتظار دارد DOT به یکی از ۳ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار تبدیل شود. او بیان کرد:

یک پیش‌بینی دیگر: طی یک سال آینده DOT به یکی از ۳ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار تبدیل خواهد شد.

عدم رقابت با اتریوم یک عامل مهم است

اتریوم تاکنون برترین پروتکل بلاک چین قراردادهای هوشمند بوده است. ارزش بازار اتریوم ۴۳ میلیارد دلار است، در حالی که این رقم برای پولکادات برابر با ۵.۶ میلیارد دلار است.

پولکادات مستقیما با اتریوم رقابت نمی‌کند. کلوین کُه در این خصوص بیان کرده است که موفقیت بلندمدت DOT منجر به کاهش ارزش اتریوم نخواهد شد.

بلاک چین‌هایی نظیر پولکادات و کازمس (Cosmos) که به شبکه‌های بلاک چین مختلف امکان می‌دهند تا بر بستر پروتکل آنها ایجاد شوند و به فعالیت بپردازند، از نظر ساختاری با اتریوم متفاوت هستند. کُه در این خصوص گفت:

من به عرصه زنجیره‌های متصل به یکدیگر با استفاده از پل ‌ها (Bridge) ایمان دارم. پولکادات و کازمس جایگزین اتریوم نخواهند شد. هم‌چنین زنجیره‌های دیگر نظیر Near، ترون، Solana و AVA و سایر زنجیره‌ها را از میدان خارج نخواهد کرد.

اگر پولکادات و سایر پروتکل‌های قراردادهای هوشمند بتوانند در کنار اتریوم به فعالیت خود ادامه دهند، احتمال بقا و ماندگاری بلندمدت آنها بیشتر خواهد شد.

صرافی‌های برتر اکنون DOT را فهرست کرده و پشتیبانی خود از این ارز دیجیتال را نشان داده‌اند. حتی صرافی‌های آمریکایی نظیر کراکن نیز پس از عرضه DOT، سریعا آن را فهرست کردند.

جوزف تودارو (Joseph Todaro) از شرکت Blocktown Capital گفته است:

فهرست کردن DOT توسط کراکن قبل از کوین‌بیس و بایننس، برد مهمی برای این صرافی محسوب می‌شود. اگر در آمریکا هستید و می‌خواهید به خرید و فروش DOT بپردازد، صرافی کراکن بهترین صرافی ممکن است.

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا