مقالات عمومی

کشور مالت بهشت شرکت های فعال در بلاک چین و کریپتو!

طی هفت ماه گذشته کشور مالت از چندین ارز دیجیتال و شرکت بلاک چین استقبال کرده است که شامل طیف وسیعی از استارت آپ ها تا صرافی های پیشرویی نظیر بایننس می‌شوند که طبق داده های CoinMarketCap بزرگترین پلتفرم صرافی ارز دیجیتال جهان می‌باشد.

 تعداد این شرکت ها به نظر بیش از حد است، اما این کشور اروپایی با آغوشی باز پذیرای شرکت های بیشتری در حوزه کریپتو است و این مساله خود این پرسش را به همراه دارد که چرا شرکت های حوزه کریپتو این میزان علاقه مندی به حضور در مالت را از خود نشان می دهند؟ عوامل بسیار زیادی در تصمیم گیری یک صرافی برای انتقال نهاد خود به این کشور و به همین ترتیب عوامل متعدد دیگری نیز در گزینش این کشور به عنوان محل دائمی فعالیت تجاری نقش آفرینی می‌کنند. اگرچه مسئله قانون گذاری، صرافی ها را ترغیب به انتخاب مالت به عنوان یک مقصد نهایی می کند، این کشور دارای کیفیت بالایی است که آن را به بهترین پناهگاه ممکن برای صرافی ها تبدیل می کند.

سیاست های قانون گذاری

نبرد و کشمکش بر سر قانون گذاری ارزهای دیجیتال چندین برابر شده است، اتفاق مکرر این مساله منجر به تعطیلی چندین صرافی می شود. به عنوان مثال در ژاپن، هفت صرافی از هیئت کمیسیون اوراق بهادار ژاپن (SFC) هشدارهایی مبنی بر توقف معامله ارزهای دیجیتال که براساس قوانین هنگ کنگ صادر شده است، دریافت کرده اند. صرافی بایننس نیز قبل از انتقال به مالت سه بار در چین و ژاپن به دلیل عدم مطابقت با سیاست های قانون گذاری موجود شاهد جریمه های سنگین بود.

در عین حال، بیانات جوزف موسکات نخست وزیر مالت مبنی بر علاقه ایشان به همکاری با شرکت های کریپتو، این کشور را فضایی جذاب تر برای شرکت های کریپتو وسرمایه گذاران عرصه تجارت دیجیتال ساخت. در اوایل ماه مارس وی در توییتر خود نوشت:

به مالت خوش آمدید. ما قصد داریم تا در مساله قانون گذاری تجارت های مبتنی بر بلاک چین و همچنین سنجش صلاحیت کیفیت و انتخاب شرکت های جهانی فناوری مالی پیشگام جهان باشیم.

دولت مالت به طور چشمگیری آغاز به اجرای برنامه های نظارتی و قانون گذاری کرده است. مجلس مالت در ۲۶ ژوئن، سه لایحه جدید در رابطه با ارزهای دیجیتال و بلاک چین تصویب کرد. اگرچه دولت کره اولین دولتی بود که در سال ۲۰۱۷ ارزهای دیجیتال را در این کشور قانون گذاری کرد، اما مالت از همان نقطه ای که کره متوقف شد، تعامل با شرکت های کریپتو را ادامه داد و خانه بیش از پانزده شرکت در حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال نظیر بایننس و OKEx شد.

آیا به نظر شما مالت در آینده مرکز بلاک چین و شرکت های کریپتو خواهد بود؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا