اخبار کوتاه

منچسترسیتی ورزشگاه خود را در فضای متاورس افتتاح می‌کند

باشگاه انگلیسی منچسترسیتی در طی همکاری با شرکت سونی، قصد دارد برای اولین بار استادیوم اختصاصی خود به نام «اتحاد» را به فضای متاورس وارد کند. در این صورت طرفداران این باشگاه قادر خواهند بود به صورت زنده بازی‌های این تیم را در این ورزشگاه و البته به صورت واقعیت مجازی تماشا کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، باشگاه منچسترسیتی روز جمعه اعلام کرد قراردادی ۳ ساله با شرکت سونی امضا کرده است. به موجب این قرارداد، شرکت سونی با استفاده از تکنولوژی‌های واقعیت مجازی (VR) و چشم شاهین (Hawk-Eye) استادیوم اتحاد را به صورت فضایی متاورسی به کاربران ارائه خواهد کرد.

نوریا تقه (Nuria Tarré) مدیر مارکتینگ باشگاه سیتی در این خصوص اذعان داشت:

با این فناوری شما می‌توانید یک مسابقه در گذشته را بازآفرینی کنید یا به تماشای یک مسابقه زنده بنشینید و در عین حال بخشی از آن مسابقه باشید. دیگر محدودیت گنجایش ورزشگاه وجود نخواهد داشت و می‌توان به هر میزانی ورزشگاه را پر کرد. زیرا این محیط کاملا مجازی است.

شرکت سونی در گذشته از فناوری چشم شاهین برای کمک به امر قضاوت مسابقات استفاده کرده بود و با استفاده از آن در بازآفرینی استادیوم اتحاد در فضای متاورس، این تکنولوژی ابعاد جدیدی به خود می‌گیرد.

دیگر تیم شهر منچستر یعنی منچستر یونایتد در تاریخ ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) اعلام کرده بود که طی همکاری با شبکه تزوس قصد ورود به اکوسیستم نسل سوم وب (Web3) را دارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا