اخبار بیت کوین

مارکوس تیلن: احتمال کاهش بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد

10x Research در آخرین گزارش تحلیل بازار خود اعلام کرد قیمت بیت کوین به کاهش خود ادامه می‌دهد و با کاهش قیمت، نقدینگی به شدت کاهش یافته است. تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران وحشت کرده و دست به کار شده‌اند. قیمت بیت کوین هنوز نسبتا بالاست، اما این وضعیت ممکن است به زودی تغییر کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، مارکوس تیلن (Markus Thielen) محقق ارشد 10x Research در گزارش تحلیلی خود در روز گذشته گفت که باید تصمیمات دشواری اتخاذ شود. این تحلیلگر به شکل‌گیری الگوی سقف دو قلو در نمودار بیت کوین اشاره کرده که یک الگوی کلاسیک نزولی است.

آیا بیت کوین در حال تشکیل الگوی سقف دو قلو است؟

در این گزارش آمده است که بیت کوین به سقوط خود ادامه می‌دهد و نقدینگی با کاهش قیمت‌ها به شدت کاهش می‌یابد. بسیاری می‌ترسند به دارایی‌های کریپتوی خود نگاه کنند و اقدامی انجام دهند. قیمت بیت کوین هنوز نسبتا بالاست، اما این ممکن است به زودی تغییر کند. این زمان برای تصمیم گیری‌های سخت است. فقط اگر در سطوح بالا بفروشیم می‌توانیم پایین‌تر بخریم و جلو برویم. کریپتو اغلب در چرخه‌های سهمی حرکت می‌کند، اما تفاوت بین سرمایه‌گذاران خرده فروش و نهادی در مدیریت ریسک است.

ناحیه حمایتی قیمت بیت کوین
ناحیه حمایتی قیمت بیت کوین؛ منبع: 10x Research

پس از شکست بیت کوین در عبور از بالاترین سطح، این شرکت سرماه‌گذاری به مشترکین هشدار داد که روی مدیریت ریسک تمرکز کنند. آن‌ها شکست اتریوم را در ۳٬۷۲۵ دلار در ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) را به عنوان یک علامت هشدار اولیه تعریف کردند، به دنبال آن سیگنال‌های شورت برای بیت کوین (۱۲ ژوئن در ۶۷٬۳۳۹ دلار) و سولانا (۱۲ ژوئن در ۱۴۹.۱۶ دلار) از سیگنال‌های معاملاتی این شرکت صادر شد. طبق مدل روند 10x Research، بیت کوین نیز در ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) در ۶۵٬۱۴۰ دلار به یک روند نزولی رفت. اکنون اتریوم با حدود ۸٪ کاهش، بیت کوین با حدود ۶٪ و سولانا با حدود ۱۴٪ کاهش معامله می‌شود.

به اعتقاد مارکوس تیلن بیت کوین ممکن است از محدوده نوسانی فعلی خود (۶۰٬۰۰۰ تا ۷۰٬۰۰۰ دلار) به سمت تشکیل یک الگوی تاپینگ (Topping) متمایل شود که به طور بالقوه منجر به کاهش شدیدتر می‌شود. همانطور که در سه ماه گذشته مشاهده کرده‌ایم، معاملات محدوده نوسانی (Range trading) یک مرحله پیچیده است که اغلب با چندین شکست کاذب (False breakout) مشخص می‌شود. با این حال، الگوهای تاپینگ از لحاظ تاریخی، متوسط ​​سرمایه‌گذاران خرده‌فروش را آسیب‌پذیر کرده‌اند، به طوری که بسیاری از آلت‌کوین‌ها افت قابل‌توجهی را تجربه می‌کنند.

الگوی سقف دوقلو در نمودار بیت کوین
الگوی سقف دوقلو در نمودار بیت کوین؛ منبع: 10x Research

الگوهای تاپینگ به الگوهای نموداری اشاره دارد که نشان‌دهنده یک سقف احتمالی در قیمت یک ارز دیجیتال است و نشان می‌دهد روند صعودی ممکن است به پایان برسد و معکوس شدن روند یا کاهش قیمت قریب‌الوقوع باشد. این الگوها شامل سروشانه، سقف دوقلو، سقف سه قلو، وج صعودی و Blow-Off Top هستند. در اینجا مارکوس تیلن به تشکیل یک الگوی سقف دو قلو در نمودار روزانه بیت کوین اشاره می‌کند.

با توجه به تصویر بالا، اگر این الگو تایید شود اهداف ۵۰٬۰۰۰-۴۵٬۰۰۰ دلار در رادار قرار دارند. در صورتی که حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلار از دست برود و قیمت به محدوده ۵۷٬۰۰۰-۵۶٬۰۰۰ دلار برسد الگوی سقف دوقلو تایید شده و اهداف قیمتی بالا دور از انتظار نخواهند بود. آیا به نظر شما بیت کوین حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلار را از دست خواهد داد؟

منبع
10x Research

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا