اخبار خارجی

افزایش ۵۲ درصدی قیمت چین لینک؛ لینک به رتبه ششمین رمز ارز برتر راه یافت

فشار شدید فروش استقراضی در بازار قراردادهای آتی دلیل احتمالی افزایش ۵۲ درصدی قیمت چین لینک (LINK) در روز شنبه بوده است.

قیمت چین لینک به سمت ثبت رکوردهای جدید ادامه می‌دهد به طوری که قیمت این توکن مرتبط با دیفای با افزایش ۵۲ درصدی به رکورد ۱۳.۸۷۹۹ دلار رسیده است. در حال انتشار این خبر، قیمت این ارز در محدوده ۱۲.۶۰ دلار خرید و فروش می شود و به رتبه ششمین رمز ارز برتر از لحاظ ارزش بازار دست یافته است.

قیمت چین لینک

با روند صعودی چین لینک، رقیب آن یعنی Band Protocol که به عنوان شبکه‌ای برای اوراکل‌ها فعالیت می‌کند با افزایش ۵۰ درصدی به رکورد قیمت ۱۲.۴۴ دلار رسید.

دلیل روند صعودی چین لینک چیست؟

روند صعودی ناگهانی LINK احتمالا به دلیل فشار قراردادهای فروش استقراضی در بازار قراردادهای آتی بوده است. با افزایش قیمت LINK، نرخ ورود سرمایه به آن کمتر از صفر درصد و نزدیک به ۰.۰۲- بود.

بازار قراردادهای آتی رمز ارزها از مکانیزمی به اسم ورود سرمایه (funding) استفاده می‌کند تا از توازن بازار اطمینان حاصل شود. هنگامی که بازار به شدت به سمت خریداران متمایل است، خریداران باید به فروشندگان مشوق ارائه دهند و برعکس.

به عنوان مثال، اگر تعداد بسیار زیادی از معامله‌کنندگان در حال فروش استقراضی چین لینک در Binance Futures باشند، نرخ ورود سرمایه منفی خواهد شد. در این شرایط، دارندگان قراردادهای فروش استقراضی یا فروشندگان باید به دارندگان قراردادهای خرید استقراضی هزینه بپردازند تا وضعیت‌های معاملاتی خود را حفظ کنند.

طی چند ساعت گذشته، با افزایش قیمت LINK، نرخ ورود سرمایه آن در Binance Futures منفی باقی ماند. این موضوع گویای آن است که با افزایش قیمت این رمز ارز، بسیاری از معامله‌کنندگان در صدد فروش استقراضی آن بودند.

چرخه مستمر قراردادهای فروش استقراضی منجر به فشار فروش استقراضی شده که در ادامه باعث افزایش تقاضای خرید شده است.

یکی از معامله‌کنندگان به اسم بنجامین بلانتز (Benjamin Blunts) تاکید کرد که اگرچه LINK از نظر تئوری به سمت فروش استقراضی متمایل است، اما احساس بازار بدبینانه و نزولی است. هنگامی که بازار به یک سمت متمایل شود که در مورد چین لینک به سمت خرس‌های به دنبال فروش استقراضی متمایل است، روند حرکت بازار به سمت مخالف خواهد بود.

فروش استقراضی معروف چین لینک توسط Zeus Capital

بزرگترین و مهمترین عامل پیرامون روند صعودی LINK در خصوص Zeus Capital بوده است. این شرکت سرمایه‌گذاری موضع بدبینانه عمومی را در خصوص چین لینک داشته و پیش‌بینی کرده است که قیمت LINK کاهش شدیدی خواهد داشت. در تاریخ ۹ آگوست این شرکت اعلام کرد:

اصطلاح سریع پولدار شوید نشانه واقعی از دستکاری است. اگر قبل از رسیدن قیمت چین لینک به صفر دلار آن را بفروشید جلوی ضرر را گرفته‌اید.

یکی از سرمایه‌گذاران رمز ارز به اسم Light بیان کرد که Zeus Capital وضعیت فروش استقراضی بزرگی در LINK در اختیار دارد و در خطر نقد شدن قرار دارد.

با این حال هنوز مشخص نیست که آیا صرفا یک فروشنده می‌تواند بر رمز ارزی با حجم معاملات روزانه ۲ میلیارد دلار چنین تاثیر چشمگیری داشته باشد یا خیر.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا