اخبار خارجی

تحلیلگر معروف: ویتالیک بوترین بیت کوین را درک نمی کند!

مکس کایزر (Max Keiser) میزبان برنامه Keiser Report در توییت اخیر خود بیان کرد که ویتالیک بوترین موسس اتریوم ارزش موجود در بیت کوین را متوجه نشده است.

وی معتقد است با اینکه سال ها از عرضه اتریوم توسط بوترین می‌گذرد، این موضوع هم چنان پابرجاست. پروژه اتریوم در سال ۲۰۱۷ و در بحبوحه اوج ICO ها برای رقابت با بیت کوین عرضه شد.

بیت کوین

یکی از مشتاقان اولیه بیت کوین

انتقاد کایزر از بوترین منجر به بحث بی ثمری بین طرفداران اتریوم و ماکسیمالیست های بیت کو‌ین شد.

بوترین وارد عمل شد و از کایزر پرسید چه چیزی باعث شده است وی چنین نتیجه گیری انجام دهد.

2

این برنامه نویس رایانه ای ۲۶ ساله اولین موسس نشریه Bitcoin Magazine بود. این نشریه یکی از اولین نشریات مرتبط با ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۱ بود.

بوترین می‌خواست ارزهای دیجیتال کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به پرداخت های همتا به همتا داشته باشند. این موضوع باعث شد که وی به خلق اتریوم بپردازد. وی گفت:

سرانجام از دانشگاه انصراف دادم تا به طور تمام وقت به این عرصه بپردازدم. اندکی پس از آن، متوجه شدم نکات جالب بسیار زیادتری به غیر از تراکنش همتا به همتا می‌توان با بلاک چین انجام داد.

انتقاد بوترین از بیت کوین

طبق گزارش U.Today، بوترین اخیرا به انتقاد از مدل انباشت به جریان پرداخته است که پیش بینی کرده است قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

وی هم چنین به دلیل تمرکز بر تغییر شکل پول، به انتقاد از عرصه بیت کو‌ین (مشخصا چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس) پرداخته است، درحالی که ارزهای دیجیتال برتر نظیر تتر و شبکه لیکویید را برای داشتن واسطه های متمرکز مورد سرزنش قرار داده است.

علیرغم کشمکش بین این دو جامعه بزرگ ارز دیجیتال، بوترین ایجاد صرافی غیرمتمرکز (DEX) برای انتقال آسان پول بین شبکه های بیت کوین و اتریوم را پیشنهاد داده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا