اخبار خارجی

کمک مجدد فدرال رزرو به اقتصاد آمریکا؛ قیمت بیت کوین در انتظار ۱۰۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین در روز سه شنبه افزایش یافت و اصلاحیه چشمگیری را پس آن ثبت کرد که فدرال رزرو از اقدامات خود برای پشتیبانی و حمایت از اقتصاد آمریکا در زمان شیوع ویروس کرونا گفت.

قیمت بیت کوین نسبت به کف قیمت روز گذشته بر روی ۸۸۹۵ دلار، ۷.۸۲ درصد افزایش یافت. تقاضای خرید برای بیت کوین پس از آن افزایش یافت که فدرال رزرو اعلام کرد در حال خرید ۲۵۰ میلیارد دلار اوراق قرضه است.

قیمت بیت کوین

قبل از این افزایش قیمت، بیت کوین نسبت به بالاترین قیمت ۱۰ ژوئن بر روی قیمت ۱۰,۰۱۱ دلار با کاهش ۱۰.۱۰ درصدی مواجه شده بود. کاهش قیمت بیت کوین عمدتا به دلیل روند اصلاح مشابه در بازار بورس آمریکا بود. رابطه مستقیم بین بیت کوین و S&P 500 پس از سقوط ماه مارس ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

رابطه مستقیم بین این دو بازار در هفته جاری ادامه یافت. هر دو برابر در روز دوشنبه کاهش شدیدی داشتند، به طوری که بیت کوین شاهد کاهش بیشتری نسبت به S&P 500 بود. با این حال، معامله کنندگان فرصت طلب به بازار برگشته اند تا از اقدامات جدید فدرال رزرو استفاده کنند.

رایان دتریک (Ryan Detrick) استراتژیست ارشد LPL Financial به وال استریت ژورنال گفت:

این نشانه دیگری است که فدرال رزرو تمام تلاش خود را می‌کند تا به شرایط نقدینگی کمک کند. نگران موج دوم شیوع ویروس کرونا هستید؟ نگران نباشید چون فدرال رزرو اینجاست.

افزایش قیمت در انتظار بیت کوین است

اقدامات محرک اقتصادی فدرال رزرو تاکنون به بیت کوین و S&P 500 کمک کرده است تا از شرایط ماه مارس فاصله بگیرند. تحلیلگران معتقدند که بانک مرکزی همانند نیروی تثبیت کننده برای این بازارها در مقابل ترس از موج دوم شیوع ویروس کرونا در آمریکا و چین عمل خواهد کرد.

معامله کنندگان نیز در خصوص روز سه شنبه خوش بین هستند. قراردادهای آتی مرتبط با S&P 500 تا ۱.۴۳ درصد افزایش یافته است. هم چنین داو جونز و نزدک نیز به دنبال شروع خوبی هستند.

2

با افزایش رابطه بیت کوین با بازار بورس آمریکا در هفته جاری، این ارز دیجیتال ممکن است به سطح مقاومتی ۱۰,۰۰۰ دلار دست یابد.

یکی از معامله کنندگان ناشناس در این خصوص نوشت:

تا زمانی که فدرال رزرو بتواند پول چاپ کند و هرکاری که دوست دارد انجام دهد، تحلیل های تکنیکال شما بلا استفاده است.

روندهای صعودی اشباع خرید

در این بین، اندیکاتورهای تکنیکال خاص در بازار بورس نظیر شاخص قدرت نسبی هشدار می‌دهند که کالاها در شرایط اشباع خرید قرار دارند. این موضوع ممکن است منجر به اصلاحیه شود که در این صورت، روند صعودی بیت کوین به سمت ۱۰,۰۰۰ دلار و بیشتر مانع و خطر ایجاد می‌شود.

یکی دیگر از معامله کنندگان نیز گفته است:

پس از ساعت ها بورس تکانی به خود داد. احساس میکنم یک تله است. تمام روز را صبر کردیم اما اتفاقی نیافتاد. این شرایط من را نگران کرده است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا