اخبار خارجی

لیونل مسی در قرارداد خود توکن PSG دریافت می‌کند

لیونل مسی، ستاره فوتبال جهان که به‌تازگی و پس از ترک بارسلونا با باشگاه پاری سن ژرمن قراردادی دو ساله امضا کرده است، به عنوان بخشی از قرارد مالی خود، توکن‌های هواداری PSG دریافت می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Theblockcrypto، پاری سن ژرمن پنج شنبه اعلام کرد که لیونل مسی به عنوان بخشی از قرارداد مالی خود با این باشگاه، توکن هواداری دریافت می‌کند و بدین ترتیب او تبدیل به اولین بازیکنی می‌شود که چنین قراردادی را با این باشگاه به امضا می‌رساند.

توکن‌های PSG دارایی‌های دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین هستند که توسط استارتاپ Socios.com پشتیبانی می‌شوند. این استارتاپ میزان محدودی از توکن‌های PSG را تولید می‌کند و به هوادارانی که این توکن‌ها را در اختیار دارند اجازه می‌دهد تا در تصمیمات منتخب باشگاه رای دهند. به‌طور مثال دارندگان این توکن‌ها می‌توانند پیغام‌های انگیزشی روی دیوار رختکن‌های باشگاه را انتخاب کنند یا در انتخاب گل برتر یا بازیکن برتر فصل مشارکت داشته باشند. علاوه بر این موارد، این هوادارن می‌توانند تماس‌های خصوصی با بازیکنان باشگاه داشته باشند و از برنامه‌های هیجان‌انگیز دیگر نیز استفاده کنند.

مشخص نیست چه میزان از این توکن ها در قرارداد مسی ثبت شده است. الکساندر دریفوس مدیرعامل Socios از اظهارنظر درباره این موضوع خودداری کرد. ارزش قرارداد مالی مسی، پس از کسر مالیات ۴۰ میلیون یورو و نزدیک به ۴۷ میلیون دلار برآورد شده است.

پاری سن ژرمن، توکن‌های PSG را در فوریه ۲۰۲۰ و با همکاری Socios منتشر کرد. با توجه به اطلاعات موجود، حجم معاملات این توکن با توجه به قرارداد مسی افزایش یافته است. طبق اطلاعات CoinGecko، حجم معاملات توکن‌ PSG در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۰۰ میلیون دلار رسیده است. باشگاه پاری سن ژرمن همچنین اعلام کرده طی روزهای گذشته میزان ترید با استفاده از این توکن، حدود ۱.۲ میلیارد دلار برآورد می‌گردد. در زمان نگارش این مطلب، یک توکن PSG حدود ۴۲ دلار ارزش دارد که از ماه ژوئن و شروع شایعه انتقال مسی به پاری سن ژرمن حدود ۲۴۰ درصد رشد تا تجربه کرده است. این توکن همچنین به‌تازگی در بسیاری از صرافی‌های رمز ارز جهان مانند Binance و Upbit فهرست شده است که قطعا در این رشد قیمتی تاثیر دارد.

مارک آرمسترانگ، مدیر ارشد فعالیت‌های مشارکتی پاری سن ژرمن گفت:

پذیرفتن شرکت Socios و توکن‌های هواداری PSG یک موفقیت بزرگ برای باشگاه تلقی می‌شود. ما توانسته‌ایم با مخاطبان جدید جهانی ارتباط بگیریم و یک جریان قابل توجه از درآمد دیجیتالی ایجاد کنیم.

پاری سن ژرمن یکی از ۵۰ باشگاه ورزشی است که توکن‌های هواداری خود را با همکاری Socios ارائه می‌دهد. باشگاه‌های مهم دیگر که توکن هواداری دارند عبارتند از: بارسلونا، منچسترسیتی، یوونتوس، آرسنال و آث میلان. همه توکن‌های هواداری مبتنی بر بلاکچین Chiliz ساخته شده‌اند که شرکت خواهر Socios محسوب می‌شود.

به نظر شما چه میزان از قرارداد سنگین مسی بوسیله توکن‌های هواداری تامین شده است؟

منبع
TheblockcryptoCryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا