اخبار خارجی

متامسک ابزاری برای ارتباط با بازی‌های وب ۳ راه‌اندازی کرد

موتور بازی‌سازی یونیتی با هدف تعامل کاربران با وب ۳.۰، مجموعه‌ای از ابزارهای غیرمتمرکز را به فروشگاه خود اضافه کرد. به دنبال این تغییرات، توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود بازی‌های خود را به کیف پول متامسک و سایر ابزارهای غیرمتمرکز متصل کنند.

به گزارش کوین دسک و بر اساس بیانیه روز سه‌شنبه شرکت یونیتی، این موتور بازی‌سازی پشتیبانی از ۱۳ کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) مبتنی بر بلاکچین از جمله شبکه‌های مختلفی مانند الگوراند، آپتوس، فلو، Immutable X، سولانا و تزوس و همچنین پشتیبانی از کیف پول متامسک را آغاز کرده است.

یونیتی به دنبال فراهم کردن منابع کافی برای توسعه‌دهندگان برای ارتباط با وب ۳.۰ است. نسل سوم وب در یکی دو سال اخیر به کانون توجه توسعه‌دهندگان و کاربران تبدیل شده و محبوبیت آن افزایش یافته است. حالا با معرفی مجموعه ابزارهای غیرمتمرکز، توسعه‌دهندگان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه یونیتی (Unity Asset Store) از فناوری بلاکچین برای بازی‌های خود استفاده کنند و امکان استفاده از NFTها و یا متاورس را فراهم نمایند.

این ویژگی توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا بازی‌های خود را به کیف پول متامسک وصل کنند و به کاربران اجازه می‌دهد تا با ویژگی‌های وب ۳ درون بازی‌ها تعامل داشته باشند.

کیف پول متامسک در توییتی در این رابطه نوشت:

صنعت بازی‌سازی به سرعت درحال رشد است و بخش بازی‌های وب ۳.۰ سرمایه‌گذاری قابل توجهی را جذب می‌کند. اضافه شدن پشتیبانی متامسک به یونیتی ارزش‌های نسل سوم وب را به صنعت بازی‌سازی می‌آورد. این دوره کاملا جدیدی برای توسعه‌دهندگان بازی است.

توییت متامسک
منبع: توییتر

توسعه‌دهندگان بازی‌های وب ۳.۰ همواره مشتاق بوده‌اند موتور بازی‌سازی یونیتی ابزارهای غیرمتمرکز خود را برای این بخش عرضه کند. پیش از این پلتفرم Joyride با جمع‌آوری ۱۴ میلیون دلار سرمایه به دنبال آن بود استفاده از یونیتی را به نوعی برای توسعه‌دهندگان تسهیل کند. اکتبر سال گذشته نیز شرکت ChainSafe با جمع‌آوری حدود ۱۹ میلیون دلار تمرکز خود را بر کمک به توسعه‌دهندگان برای اتصال بازی‌های خود به یونیتی معطوف کرد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا