اخبار خارجی

هشدار کیف پول متامسک؛ مراقب ربات فیشینگ جدید باشید

کیف پول متامسک به کاربران خود در مورد ربات جدیدی هشدار داد. متامسک (MetaMask) روز دوشنبه توییتی منتشر کرد و به کاربران هشدار داد ربات جدید فیشینگ، به کاربران پیام پشتیبانی آنی (Instant Support) ارسال می‌کند و از کاربران می‌خواهد اطلاعات خود را در یک فرم گوگل وارد کنند.

ربات فیشینگ متامسک

این فرم از کاربران می‌خواهد تا کلمات بازیابی خود را وارد کنند. با استفاده از کلمات بازیابی می‌توان به دارایی‌های آن کیف دسترسی پیدا کرد. متامسک عنوان کرد که سیستم پشتیبانی آنها از سرویس Google Docs استفاده نمی‌کند و از کاربران خواستند در صورت نیاز به پشتیبانی از گزینه Get Help تعبیه شده در نرم‌افزار Metamask استفاده کنند.


متامسک چیست؟ آموزش کامل نصب و استفاده از کیف پول متامسک


علاوه بر آن تیم پشتیبانی این کیف پول از کاربران تقاضا کرد موارد مشابه و کلاهبرداری‌هایی که خود را به عنوان پشتیبانی معرفی می‌کنند از طریق همان گزینه به تیم گزارش دهند.

علیرغم هشدار تیم متامسک به نظر می‌رسد تعدادی از کاربران تاکنون قربانی این ربات شده‌ باشند. یکی از کاربران در پاسخ به توییت منتشر شده نوشته است که آیا راهی برای بازگرداندن توکن‌هایشان وجود دارد؟

کیف پول متامسک به دلیل محبوبیتش با استفاده از روش‌های مختلف مانند ربات فیشینگ همیشه هدف حمله هکرها و کلاهبرداران قرار گرفته است. در ۲۷ آپریل، توسعه دهنده این کیف پول اعلام کرد که متامسک به رکورد ۵ میلیون کاربر فعال در ماه رسیده است.

حملات فیشینگ یک تکنیک مهندسی اجتماعی است که کاربران را به انجام اعمالی تشویق می‌کند که باعث لو رفتن اطلاعات شخصی آنها می‌شود.

تیم MetaMask در دسامبر ۲۰۲۰ از حمله دیگری خبر دادند که در آن یک وبسایت جعلی، ظاهر سایت متامسک را کپی کرده و کاربران نرم افزار آن را نصب می‌کردند. این نرم افزار یک رشته کلمات بازیابی تولید می‌کرد که کلاهبرداران پشت این ایده به آنها دسترسی داشتند.

همیشه افراد مبتدی قربانی این حملات نیستند. هیو کارپ بنیان‌گذار Nexus Mutual در جریان همین ماجرا حدود ۳۷۰،۰۰۰ توکن NXM معادل تقریبا ۸ میلیون دلار را به این کیف پول ارسال کرد.

علاوه بر کیف پول متامسک، کاربران کیف پول لجر نیز بارها هدف حملات هکرها و کلاهبرداران قرار گرفته اند.


آیا استفاده از کیف پول لجر کارکرده ایمن است؟


 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا