اخبار عمومی

افزایش نگرانی‌ کاربران صرافی مکسی از حذف اکانت منتسب به مدیر عامل + متن واکنش MEXC

کاربران پلتفرم اکس (توییتر سابق) اخیرا متوجه حذف یک حساب کاربری در پلتفرم X شده‌اند که به نظر می‌رسید به مدیر عامل سابق صرافی مکسی (MEXC) تعلق دارد. صرافی مکسی نیز در واکنش به شایعات مطرح شده اعلام کرد این حساب قبلا برای تبلیغ صرافی توسط مدیر عامل استفاده می‌شد اما از سال ۲۰۲۲ پس از استعفای وی، دیگر هیچ ارتباطی با این صرافی ندارد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، صرافی مکسی در روز گذشته شایعات مربوط به یک حساب کاربری در پلتفرم اکس را توضیح داد. این حساب کاربری با عنوان «MEXC_CEO» اخیرا حذف شده است. حذف این حساب بر نگرانی‌هایی که بخاطر مسدود شدن حساب‌ها در این صرافی ایجاد شده بود، افزود؛ چراکه بسیاری فکر می‌کردند این حساب به جان چن جو (John Chen Ju)، مدیرعامل مکسی، تعلق دارد و اکنون حذف شده است. مکسی در ۲۴ دسامبر (۳ دی) اعلام کرد:

صرافی مکسی در مراحل اولیه توسعه جهانی خود از حساب توییتری MEXC_CEO برای ارتقاء و حفظ تصویر برند، تعامل با کاربران و شرکای پروژه استفاده کرد. با این حال، مدیرعامل اصلی مکسی در جولای ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) سِمت خود را ترک کرد و دیگر هیچ ارتباطی با این صرافی ندارد. حساب کاربری MEXC_CEO هرگز به طور رسمی توسط پلتفرم مکسی تایید نشده بود و به خاطر محتوا و دنبال‌کنندگان کم خود، اطلاعیه خاصی درباره توقف آن صادر نشد. ما واقعا بابت سردرگمی‌های به وجود آمده عذرخواهی می‌کنیم و سعی می‌کنیم در آینده چنین شرایطی را بهتر مدیریت کنیم.

MEXC بعد از آنکه اعتراف کرد در زمان خروج مدیر عامل سابق اطلاعیه خاصی صادر نکرده و کاربران خود را سردرگم کرده است، تاکید کرد از این به بعد تمام اطلاعیه‌های مورد نیاز را منتشر خواهد کرد. حذف این حساب به نگرانی‌هایی که قبلا نسبت به صرافی مکسی در بازار کریپتو به وجود آمده بود، افزود. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، چند معامله‌گر گزارش داده‌اند حساب‌هایشان از اواسط دسامبر (آذر) مسدود شده و برخی هم گفته‌اند برداشت‌ دارایی‌هایشان از این صرافی به مشکل خورده است. به نظر می‌رسد بسیاری از این مشکلات به توکن کاسپا (KAS) مربوط می‌شود.

با این حال، مکسی خاطر نشان کرد اخیرا با موجی از «اطلاعات غلط و ادعاهای بی‌اساس» برای «لکه‌‌دار کردن شهرت» خود مواجه شده است. از بین افرادی که به مشکلات مکسی اشاره کرده‌اند، برای مثال می‌توان به کاربری به اسم «Dr Martin Hiesboeck» اشاره کرد که گفته است:

شنیده‌ام که برداشت‌های مکسی با کمی تاخیر مواجه شده است؛ حتی در شبکه‌های کوچکی مثل Koinos.

توییت Dr Martin Hiesboeck – منبع: پلتفرم اکس

با وجود این، مکسی به کاربرانش اطمینان داده که هیچ مشکلی ندارد و همه سیستم‌های آن به صورت عادی در حال فعالیت است. این پلتفرم خاطر نشان کرده است:

لطفا با شایعات یا حرف افرادی که پشت انگیزه نادرست خود پنهان شده‌اند، گمراه نشوید. ما به شدت با هر نوع افترا و/یا انتشار اطلاعات نادرست مخالفیم. در واکنش به این گونه اتهامات بی‌اساس، ما حق اقدام قانونی را برای خود محفوظ می‌دانیم.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا